1:8 Traxxas Sledge 4WD TQi RTR s belted pneu (oranžový)

Price in e-shop with VAT: 937,70 €
Discount -2 %
Price in store: 957,40 €
Goods on the way
Assumption of stocking 17.05.
Buy
Send a question
on availability
Manufacturer: Traxxas
Goods code: TRA95096-4-ORNG
EAN: 020334039781
novinka

Don't know how to choose? Are some parameters not clear to you? Write us your question and we will contact you with an answer.

Send a question
 • Product Description

 • Technical Data:

Product Description

Neuvěřitelně výkonný RC model auta Traxxas Sledge je vyladěný do nejmenšího detailu. Nejnovější elektronika s podporou telemetrie a stabilizací TSM, RC souprava TQi, hliníkové šasi, bezsponková karoserie a nově pneumatiky SledgeHammer s integrovaným pásem pro vyšší odolnost.

Nový RC model auta Sledge je navržen tak, aby překonal dosavadní standardy S napájením 6S LiPo a výkonným střídavým motorem dosáhne rychlosti 112 km/h. Veškeré komponenty byly důsledně testovány. S tímto modelem si užijete spoustu zábavy jak při volném ježdění v terénu, tak i při skocích ve skateparku. Díky vynikající ovladatelnosti a nízkému těžišti se neztratíte ani na závodní dráze.

Šasi modelu je tvořeno hliníkovým modře eloxovaným podvozkem, který je v exponovaných částech dodatečně vyztužen. Použita je nová středová výztuha a další příčné výztuhy vedoucí k hliníkovým věžím tlumičů. V hnacím ústrojí jsou použity bohatě dimenzované kovové převody. Zavěšení kol je kompletně přepracováno, použity jsou klasické odolné těhlice, nové kryty ramen, zavěšení je nastavitelné a použity jsou hliníkové tlumiče GT Maxx. Dokonalou trakci zajistí prémiová kola Sledge Hammer. Výměna akumulátoru je rychlá, a to díky bezsponkovému upínání karoserie a patentované přepážce v přihrádce pro baterii.

Pro pohon a řízení je použita nejnovější elektronika spolu s výkonným střídavým motorem. Regulátor VXL-6 poskytuje veškerou telemetrii, kterou si můžete zobrazit na telefonu (nutno doplnit Bluetooth modul do vysílače). Přijímač je vybaven exkluzivní technologií elektronické stabilizace TSM, jež napomáhá bezpečnému zvládnutí modelu. K dispozici je široká paleta příslušenství včetně kompletních náhradních a tuningových dílů.

Vlastnosti:

 • extrémně výkonný a odolný RC model auta,
 • nejrychlejší model Traxxas v měřítku 1:8,
 • rychlost až 112 km/h,
 • dokonale odladěný model, eliminace slabých částí,
 • hliníkový, modře eloxovaný podvozek,
 • středová hliníková výztuha ve tvaru T,
 • další příčné výztuhy exponovaných částí,
 • odolné zavěšení s těhlicemi C-hub,
 • 3 diferenciály pro distribuci výkonu,
 • osvědčená elektronika Traxxas,
 • regulátor VXL-6S s podporou telemetrie,
 • výkonný střídavý motor 2000kV,
 • lože motoru s držákem pro ventilátor,
 • nové voděodolné digitální servo řízení,
 • elektronická stabilizace jízdy TSM,
 • 2kanálový vysílač TQi s citlivým řízením,
 • prémiové pneumatiky SledgeHammer s integrovaným pásem,
 • blesková výměna akumulátoru,
 • nová bezsponková karoserie,
 • vnitřní rám karoserie.

Poznámka: Informace o specifikaci voděodolnosti naleznete v návodu k použití. Tipy a triky na provoz v mokrém prostředí naleznete v blogu.

Hliníkový podvozek

Podvozek RC modelu tvoří lehký a odolný hliníkový plát o tloušťce 3,2 mm. Po celé délce jsou hrany tvarované pro zvýšení pevnosti. Obří přední a zadní příčné výztuhy, připevněné v šesti bodech, poskytují zvýšenou odolnost na nejvíce exponovaných místech. Pro dokonalé vyztužení je použita patentovaná středová výztuha ve tvaru T.

Pohonné ústrojí

Extrémní výkon motoru je přenášen na kola přes bohatě dimenzované pohonné ústrojí, které bylo navrženo pro dlouhou životnosti. Masivní ocelová ozubená kola a 3 diferenciály s kovovými převody přenášejí výkon na vysokopevnostní ocelové poloosy. Na přední nápravě jsou použity stejnoběžné CV klouby s hladkým chodem. Středové hřídele jsou opatřeny manžetou, která udržuje olej uvnitř a klouby jsou tak vždy namazané.

Přední, zadní a středový diferenciál

Rozložení výkonu mezi jednotlivá kola mají na starosti 3 diferenciály s kovovým ozubením, které jsou uloženy v kuličkových ložiscích. Středový diferenciál je naplněn hustým olejem, aby poskytl odpovídající svornost a rovnoměrně rozdělil výkon mezi nápravy. Přední a zadní diferenciál využívá mohutnější ocelové převody, které jsou ve srovnání s běžnými typy v této kategorii o 20 % větší 75 % tlustší.

Olejové tlumiče GT-Maxx

Mimořádně velké tlumiče GT-Maxx účinně absorbují i ty nejtvrdší dopady. Olejem plněné hliníkové tělo tlumičů je opatřeno závitem a maticí pro snadné nastavení předpětí pružin. Proti úniku oleje kolem pístnice je tlumič vybaven dvojitými X-kroužky.

Nápravy s robustními těhlicemi

Sledge je vybaven zcela novým předním odpružením s těhlicemi ve tvaru C. Díly jsou velké a robustní, přičemž je zachována přesná geometrie. Masivní závěsné čepy z tvrzené oceli jsou pro větší bezpečnost zajištěny pojistnými maticemi. Změnu nastavení zavěšení jednoduše provedete přešroubováním spojovaček.

Lože motoru

Nové lože motoru je odlité z hliníku a poskytuje oporu motoru po celé délce. Lože navíc účinně odvádí teplo skrz šasi a je vybaveno integrovaným držákem pro ventilátor. Ventilátor je možné dokoupit jako tuningový díl (obj. č.: TRA3476).

Pneumatiky SledgeHammer

Na modelu jsou použita 3,8" paprsková kola s pneumatikami Sledge Hammer 6,7", které byly inspirovány motokrosem. Vysoký a tuhý dezén zajišťuje dlouhou životnost a trvanlivost. Tyto pneumatiky mají vylepšený systém spojení s kolem.

Lože akumulátoru

Výměna akumulátoru je snadná a velmi rychlá díky zacvakávací přepážce. Baterie přitom drží pevně namístě i při silných nárazech.

Servo řízení

Zcela nové voděodolné servo řízení Traxxas 2275 je vybaveno kovovými převody, 2 kuličkovými ložisky pro hladký chod a kovovou středovou krabičkou pro účinné chlazení.

Výkonný střídavý motor

Model je poháněn výkonným střídavým motorem 2000kV s robustní hřídelí o průměru 5 mm. 4pólové provedení dodává motoru hladký chod s plynulou akcelerací. Pro účinné chlazení i při vysoké zátěži je motor vybaven kovovým tělem. Zlacené konektory 6,5 mm.

Odolnost a stabilita

Pneumatiky SledgeHammer jsou vybaveny lehkým pásem v kostře, který zabraňuje vyboulení při vysokých rychlostech.

Regulátor VXL-6S

RC model auta je vybaven střídavým regulátorem VXL-6S . Regulátor se vstupním napětím 4S–6S LiPo. Jednoduché nastavení jedním tlačítkem, indikace stavu LED diodou. Odvod tepla pomocí masivního chladiče a ventilátoru. Voděodolná konstrukce, zlacené konektory 6,5 mm, 2stupňová detekce nízkého napětí LiPo akumulátorů, tepelná ochrana a přepěťová ochrana. Regulátor je vybaven portem pro zapojení originálního příslušenství, například LED osvětlení. K dispozici jsou 3 jízdní režimy:

 • sportovní režim – vpřed/brzda/zpátečka,
 • závodní režim – vpřed/brzda,
 • režim tréninku – 50 % vpřed / brzda / 50 % zpátečka.

Telemetrie v reálném čase

Exkluzivní regulátor s pokročilou elektronikou je vybaven pro měření telemetrie v reálném čase. Pomocí bezdrátového Bluetooth modulu (prodává se samostatně) a aplikace Traxxas link app, je možné sledovat rychlost, otáčky motoru a napětí akumulátorů v reálném čase přímo na vašem telefonu. Regulátor poskytuje telemetrická data a není nutná montáž dalších čidel.

RC souprava Traxxas TQi s možností Bluetooth konektivity

Pro RC modely aut pro vás Traxxas připravil zcela novou řadu RC souprav. Původně bylo možné RC vysílače vybavit dokovací stanicí pro zařízení od Apple. Traxxas pokračuje ve vývoji a připravil pro vás RC vysílač se slotem pro bezdrátový BlueTooth modul (modul se prodává samostatně). Díky tomu můžete k vysílač bezdrátově připojit jakékoliv zařízení s BlueTooth LE rozhraním a operačním systémem Apple iOS (iPhone, iPod, iPad, atd.) nebo Google Android (Samsung Galaxy, atd.). Aplikace Traxxas Link pro zařízení od Apple je k dipozici zdarma na AppStore, aplikace pro zařízení Google Android je zdarma na stránkách GooglePlay.

Traxxas Link App je výkonná aplikace, která vám dává naprostou kontrolu nad provozem a laděním RC modelu Traxxas s ohromující vizualizací a absolutní přesností nastavení. Traxxas Link zobrazuje telemetrická data v reálném čase, měří rychlost, otáčky motoru, teplotu a napětí baterie. Nastavení RC modelů můžete sdílet, můžete si vytvořit libovolný počet profilů pro konkrétní trať nebo uživatele, např. děti. Vše v aplikaci s brilantní grafikou.

Přijímač Traxxas TQi

RC přijímač Traxxas TQi TSM s telemetrií pro vysílače Traxxas TQi. Jednoduchá obsluha, párování pomocí tlačítka, indikace stavu LED diodou. V přijímači jsou integrovány 3osé MEMS senzory pro učení polohy přijímače. Tento 5kanálový přijímač je také vybaven dvěma konektory pro zapojení telemetrických čidel RPM (otáčky) a V/T (napětí/teplota). Dále lze k 4pinovém konektoru připojit rozšiřující modul telemetrie, do kterého můžete zapojit až další 6 čidel včetně velmi přesného GPS senzoru rychlosti.

Traxxas Stability Management

Stabilizační systém Traxxas Stability Management (TSM) umožňuje zažít nejen výkon, rychlost, zrychlení a projíždění zatáček extrémní rychlostí, ale zaručuje mnohem snazší řízení a kontrolu na kluzkých površích jako je prach, hladký beton, nebo dokonce led a sníh.

Ochranné prvky karoserie

Pro případy, kdy se model ocitne v kotrmelcích, jsou na karoserii ochranné plastové prvky, které ochrání karoserii před poškrábáním, či těžkým poškozením. Až se plastové části opotřebí, jednoduše je vyměníte.

Přítlačné křídlo

Zadní křídlo poskytuje vysoký přítlak, aby jste měli dostatek trakce i ve vysokých rychlostech.

Rám karoserie

Karoserie je z vnitřní strany vybavena rámem, který slouží jako výztuha při převrácení modelu

Obsah balení

Balení obsahuje RC model auta Traxxas Sledge 4WD TQi RTR v měřítku 1:8 s nainstalovanými komponenty: střídavý motor Velineon 2000kV, regulátor Traxxas VXL-6S, digitální servo řízení Traxxas 2275 High Torque a 5kanálový přijímač Traxxas TQi TSM 2.4GHz.

V balení dále najdete 2kanálový vysílač Traxxas 2.4GHz TQi, sadu drobného nářadí, zkratovací propojku, pěnový vymezovač pohonného akumulátoru, návod k použití a manuál EN, DE, FR, SP.

Nutno dokoupit

Pro zprovoznění modelu budete potřebovat 4 články typu AA (tužkové baterie) do vysílače, pohonný akumulátor a nabíječ. Model lze provozovat buď na jeden 4článkový LiPo akumulátor, nebo na dvojici identických 2S–3S článkových LiPo akumulátorů. Pro běžné ježdění doporučujeme jeden 4S LiPo akumulátor Traxxas 14,8 V 6700 mAh 25C. Pro maximální jízdní čas dvojici 2S LiPo akumulátorů Traxxas 7,4 V 7600 mAh 25C. Pro maximální výkon použijte dvojici 3S LiPo akumulátorů Traxxas 11,1 V 5000 mAh 25C.

Příslušenství pro běžný provoz

Pro běžný provoz RC auta potřebujete lepidlo na pneumatiky a silikonový olej do tlumičů a sadu imbusových šroubováků.

Lepidlem na pneumatiky se lepí pneumatiky k ráfku disku. Vždy je nutné, aby pneumatika byla po celém obvodu pevně přilepena k ráfku kola! Pokud pneumatika nebude přilepena po celém obvodu, může dojít k jejímu roztržení. Lepidlo na pneumatiky má speciální složení, které je schopno lepit materiály jako guma či nylon a současně po zatvrdnutí je lepidlo pružné. Nepoužívejte běžné vteřinové lepidlo – to po zatvrdnutí není pružné a kolem ráfků by se postupně vytvářely praskliny v pneumatice!

Dále je nutné speciálním lepidlem na šrouby zajistit rozebíratelné spoje v kovovém materiálu (např. šrouby v motoru, červík v pastorku apod.).

Občas je třeba doplňovat silikonový olej do tlumičů modelu. Běžným provozem dochází jen k nepatrným únikům silikonového oleje po pístnicích tlumiče. V případě, že povrch pístnic tlumičů nebo těsnění je nevyhovující, únik oleje může být velký. Pro tyto případy se dodávají tzv. opravné sady. V nabídce tuningových dílů se dodávají ke všem tlumičům pístnice s extrémně tvrdým povlakem TiN (nitrid titanu). Pístnice s povrchem TiN snadno poznáte podle zlato-zelené barvy. Z naší nabídky silikonových olejů doporučujeme silikonové oleje TLR, Traxxas, viz doporučené příslušenství.

Video

Technical Data:

Typ Truggy
Šasi Hliník tl. 3,2 mm
Měřítko 1:8
Délka 604 mm
Šířka 459 mm
Výška 214 mm
Rozvor 384 mm
Světlá výška podvozku 50 mm
Rozměry lože pro pohonný akumulátor 181×57×29/37/45 mm
Hmotnost 5,77 kg
Náhon 4WD
Motor Střídavý 2000kV
Přední kola SledgeHammer 3,8/6,7", hex 17 mm
Zadní kola SledgeHammer 3,8/6,7", hex 17 mm
Doba jízdy 20 až 25 minut s 2 akumulátory 3S LiPo 5000 mAh
Maximální rychlost Až 112 km/h

Spare parts and related products

451 items

This website is using cookies

In order to improve our services, we use cookies on this website. For more information go to Terms and conditions for use of website.

Functional cookies These cookies are necessary for the proper functioning of the website and therefore cannot be turned off.
Analytics cookies Analytical cookies help us track and analyze the way visitors interact with our site in Google Analytics 4. This information allows us to improve content and provide a better user experience.
Marketing cookies Reading and writing cookies for marketing purposes for advertising systems such as Google Ads or Sklik. These cookies allow us to track user behavior and measure website performance and the effectiveness of our advertising campaigns.
Personalized advertising Remarketing cookies allow us to present you with personalized advertising based on your previous interactions with our site in systems such as Google Ads, Sklik.
Use of personal data With this option, you consent to the sending and processing of your personal data to Google for the purposes of targeting and evaluating online advertising and targeted marketing.