1:10 Traxxas Stampede 4WD VXL RTR (oranžový)

Price in e-shop with VAT: 520,94 €
Discount -2 %
Price in store: 531,87 €
Goods on the way
Assumption of stocking 18.05.
Buy
Send a question
on availability
Manufacturer: Traxxas
Goods code: TRA90376-4-ORNG
EAN: 020334040770
novinka

Don't know how to choose? Are some parameters not clear to you? Write us your question and we will contact you with an answer.

Send a question
 • Product Description

 • Technical Data:

Product Description

Osvědčený RC model auta Traxxas Stampede VXL s pohonem všech kol 4WD je zpět – větší a silnější! Stampede je nově vybaven střídavým motorem 540XL, komponenty pro vysokou odolnost Extreme Heavy Duty, regulátorem otáček VXL-3S V2, pneumatikami SledgeHammer a bezsponkovou karoserií.

Střídavý motor 540XL poskytuje dynamičtější akceleraci, dlouhou životnost, přičemž model s ním dosahuje maximální rychlost až 96 km/h. K výborné ovladatelnosti auta přispívá pohon všech kol a elektronická stabilizace jízdy TSM.

Osvědčená konstrukce modelu Stampede byla zachovaná, a to včetně modulární konstrukce šasi, špičkové geometrie zavěšení. Přední a zadní diferenciál nově doplňuje ještě středový diferenciál pro perfektní distribuci výkon mezi nápravy. Pro vyšší stabilitu byl prodloužen rozvor na 295 mm. Do přihrádky pro pohonný akumulátor lze nově vložit ploché 7čl. akumulátory NiMH.

Regulátor otáček se třemi jízdními režimy zaručí zábavu dospělým i dětem, disponuje totiž možností omezení výkonu na 50 % maxima. Ovládání modelu zajišťuje volantový vysílač Traxxas TQi 2.4GHz s precizním mechanikou řízení. K dispozici je samozřejmě široká paleta tuningových dílů a náhradních dílů.

Vlastnosti:

 • továrně instalovaná sada Extreme Heavy Duty pro vysokou odolnost,
 • nově nainstalován střídavý motor 540XL 2000kV,
 • voděodolný střídavý regulátor otáček VXL-3S V2 se třemi jízdními režimy,
 • dvoukanálová RC souprava Traxxas TQi 2.4GHz,
 • voděodolné digitální servo řízení Traxxas 2075 High Torque,
 • vyztužená bezsponková karoserie,
 • stálý pohon všech kol 4WD,
 • elektronická stabilizace jízdy TSM,
 • funkce automatického otočení na kola,
 • odolnější ramena zavěšení,
 • kovové čelní ozubené kolo a převody diferenciálů,
 • modulární konstrukce šasi pro snadnou údržbu a nastavení,
 • nastavitelné olejové tlumiče s X-kroužky,
 • snadná výměna akumulátorů,
 • chromová kola 2.8“ s terénními pneumatikami SledgeHammer.

Poznámka: Informace o specifikaci voděodolnosti naleznete v návodu k použití. Tipy a triky na provoz v mokrém prostředí naleznete v blogu.

Střídavý motor 540XL

Pro extrémní akceleraci a vysokou maximální rychlost je v modelu použit velký střídavý motor s robustní výstupní hřídelí o průměru 5 mm, který se běžně instaluje do větších modelů v měřítku 1:8. Spolu se spolehlivým regulátorem otáček Traxxas VXL-3S V2 s chladícím ventilátorem je tak zajištěn impozantní přísun výkonu.

Sada Extreme Heavy Duty

Továrně instalovaná sada upgraduje exponované části modelu a přináší nepřekonatelnou odolnost. Jednotlivé díly jsou vyrobeny z těch nejkvalitnějších materiálů. Ať již budete projíždět náročným terénem nebo skákat na skokáncích, sada je navržena tak, aby zajistila maximální životnost.

Bezsponková karoserie

Unikátní systém uchycení karoserie pomocí zobáčků v podbězích kol umožňuje rychlou a snadnou výměnu baterie, navíc vzhled modelu neruší nevzhledné klipy.

Modulární konstrukce šasi

Modulární konstrukce šasi umožňuje demontovat celou přední část povolením pouhých pěti šroubů, přičemž demontáž zadní sestavy si vyžádá povolení čtyř šroubů. Za méně než jednu minutu tak máte plný přístup ke všem důležitým součástem.

Šasi modelu je tvořeno odolnou plastovou vanou, na kterou přiléhá přední a zadní náprava. Regulátor s motorem a servem řízení se nacházejí na jedné straně šasi, přičemž na opačné straně je umístěn akumulátor. Výsledkem je ideálního rozložení hmotnosti a snížení polohy nízkého těžiště.

Prodloužený rozvor kol

Podvozek s rozvorem 295 mm činí auto stabilnějším. Prodloužení šasi umožnilo přepracovat lože baterie, které nově pojme i dlouhé (157 mm) akumulátory. Držák baterie umožňuje snadnou a rychlou výměnu akumulátoru.

Pohonné ústrojí

Extrémní výkon vyžaduje maximálně odolné komponenty. Proto pohonné ústrojí tvoří ocelové čelní ozubené kolo a nově také středový diferenciál pro distribuci výkonu mezi přední a zadní nápravu.

Dále je kroutící moment motoru přenášen středovou hřídelí z extrudovaného hliníku k přednímu a zadnímu diferenciálu a ke kolům prostřednictvím robustních teleskopických poloos. Všechny rotující součásti jsou uloženy v kvalitních zapouzdřených ložiscích. Diferenciály jsou osazeny kovovými převody.

Dlouhý zdvih ramen

Dlouhý zdvih ramen tlumí i prudké nárazy a zlepšuje ovladatelnost modelu. V každé situaci tak bude mít přesnou a rychlou odezvu řízení. Pro nekončící zábavu jsou na podvozku použity nastavitelné olejové tlumiče.

Odolnější ramena zavěšení

Kromě sady Extreme Heavy Duty je model dále vybaven zesílenými rameny zavěšení, která ještě lépe odolávají případným nárazům.

Olejové tlumiče

Olejové tlumiče Ultra Shock s dlouhým zdvihem jsou navrženy tak, aby absorbovaly každý náraz. Dvojité těsnící X-kroužky zajišťují plynulý chod bez úniku oleje. Vlastnosti tlumičů lze měnit předpětím pružin, výměnou pružin za jiné, případně použitím oleje s jinou viskozitou.

Precizní řízení

Mechanika zatáčení předních kol je realizována prostřednictví systému Dula-Bell-Crank, který zajišťuje precizní chod táhel ke kolům. V řízení je integrovaný servo-saver pohlcující nárazy a chránící servo proti přetížení.

Kola a pneumatiky SledgeHammer 2,8“

Jedinečný vzhled modelu dodávají chromová kola o průměru 2,8“. Nalepené pneumatiky se vyznačují extrémním dezénem běhounu s otevřeným blokem pro bezkonkurenční trakci. Pryžová směs je navržena s požadavkem na zvýšenou odolnost proti roztržení.

Automatické otočení auta na kola

Tato exkluzivní patentovaná funkce Traxxas se aktivuje dálkově přes vysílač. Prudkým přidáním plynu a následným brzděním se model postupně rozhoupe a otočí zpět na kola. Funkce je neúčinnější při použití plně nabitého 3S LiPo akumulátoru.

Boční výztuhy

Robustní boční NERF výztuhy chrání podvozek před kameny a nárazy. Speciální profil umožňuje vsunutí karoserie pro bezpečnější a pevnější uchycení.

Lože pohonného akumulátoru

Inovativní lože bezpečně udrží akumulátor na svém místě pomocí otočné přepážky. Výměna akumulátoru je díky tomu otázkou sekund, protože nemusíte povolovat sponky nebo pásky.

Elektronický regulátor Traxxas VXL-3S V2

Voděodolný elektronický regulátor Traxxas VXL-3S V2 se třemi jízdními režimy, podporou moderních vysokokapacitních LiPo akumulátorů a snadným ovládáním tlačítkem EZ-Set. Regulátor VXL-3S V2 je vybaven tréninkovým režimem, který omezuje výkon na úroveň 50 % maxima.

Díky tomu se mohou začínající řidiči nebo děti postupně seznámit s vlastnostmi modelu a připravit se na plnou sílu auta. Tepelná ochrana, pozlacené konektory, jednoduché ovládání a intuitivní signalizace dvoubarevnou LED diodou. Režimy regulátoru VXL-3S V2:

 • Sport – výchozí režim, možná jízda vpřed, brzdění a jízda vzad.
 • Race – režim vhodný pro závodění. Je možná jízda vpřed a brzda; zpátečka není k dispozici.
 • Training – režim vhodný pro děti nebo začínající jezdce. Je možná jízda vpřed s omezením výkonu na 50 %, brzda a jízda vzad opět s omezením výkonu na 50 %.

Přijímač Traxxas TQi

5kanálový přijímač Traxxas TQi TSM se vyznačuje charakteristický jednoduchou obsluhou. Párování se provádí pomocí tlačítka, stav je indikován LED diodou. V přijímači jsou integrovány tříosé MEMS senzory pro učení polohy přijímače.

Přijímač je také vybaven dvěma konektory pro zapojení telemetrických čidel RPM (otáčky) a V/T (napětí/teplota). Dále lze k 4pinovému konektoru připojit rozšiřující modul telemetrie, do kterého můžete zapojit až 6 čidel včetně velmi přesného GPS senzoru rychlosti.

RC souprava Traxxas TQi s Bluetooth Ready

Traxxas pro vás připravil zcela novou řadu RC souprav s Bluetooth konektivitou. Bluetooth modul (prodává se samostatně) umožní spojit RC model s přehlednou grafickou aplikací Traxxas Link, kterou si bezplatně naistalujete do Smartphonu. Aplikace Traxxas Link pro zařízení od Apple je k dispozici zdarma na AppStore, aplikace pro zařízení Google Android je zdarma na stránkách GooglePlay.

Traxxas Link App je výkonná aplikace, která vám dává naprostou kontrolu nad provozem a laděním RC modelu Traxxas s ohromující vizualizací a absolutní přesností nastavení. Traxxas Link umí zobrazit telemetrická data, která poskytuje model v reálném čase, například rychlost, otáčky, teplotu, napětí baterie a náklon modelu.

Nastavení RC modelů můžete sdílet, můžete si vytvořit libovolný počet profilů pro konkrétní trať nebo uživatele, např. děti. Vše v aplikaci s brilantní grafikou. Možnosti telemetrie se liší dle jednotlivých modelů. Pro získání telemetrických dat může být nutné instalovat telemetrická čidla. Kompatibilní díly. Více informací o instalaci telemetrie zde.

Traxxas Stability Management

Stabilizační systém Traxxas Stability Management (TSM) umožňuje zažít nejen výkon, rychlost, zrychlení a projíždění zatáček extrémní rychlostí, ale zaručuje mnohem jednodušší řízení a kontrolu na kluzkých površích jako je prach, hladký beton nebo dokonce led a sníh.

V přijímači je tříosé gyro a akcelerometr, který řádově 100× za vteřinu vyhodnocuje pohyb modelu a vhodnými zásahy do řízení předních kol korigují směr jízdy modelu. Traxxas TSM neomezuje výkonu motoru, nad jeho výkonem máte 100% kontrolu. Algoritmy jsou vyladěny pro každý model zvlášť. Míra asistence se nastavuje pomocí multifunkčního ovladače na vysílači, případně v aplikaci Traxxas Link.

Obsah balení

Balení obsahuje RC model auta Traxxas Stampede VXL 4WD RTR v měřítku 1:10 s nainstalovanými komponenty: střídavý motor 540XL, střídavý regulátor otáček Velineon VXL-3S V2, servo řízení Traxxas 2056 High Toorque a pětikanálový přijímač Traxxas TQi TSM 2.4GHz.

Součástí dodávky je rovněž dvoukanálový vysílač Traxxas TQi 2.4GHz Bluetooth Ready, příslušenství v podobě imbusových klíčů (1,5 mm, 2,0 mm a 2,5 mm), plochého klíče (8,0 mm a 4,0 mm) křížového klíče, podložek pod pružiny, náhradních pístů, návodu CZ a manuálu EN, DE, FR, SP.

Nutno dokoupit

Pro zprovoznění modelu je nutné doplnit pohonný LiPo/NiMH akumulátor, 4 články typu AA (tužkové baterie) pro napájení vysílače a vhodný nabíječ. Model lze provozovat na 2S–3S LiPo akumulátor nebo 7článkový NiMH akumulátor (plochý).

Pro běžnou jízdu doporučujeme LiPo akumulátor Traxxas 7,4 V (2S) s kapacitou 5000 mAh a proudovou zatížitelností 25C osazený silovým konektorem Traxxas iD. Pro vyšší výkon pak můžete použít LiPo akumulátor Traxxas 11,1 V (3S) s kapacitou 5000 mAh a proudovou zatížitelností 25C, rovněž osazený silovým konektorem Traxxas iD.

Příslušenství pro běžný provoz

Pro běžný provoz RC auta potřebujete lepidlo na pneumatiky a silikonový olej do tlumičů a sadu imbusových šroubováků.

Lepidlem na pneumatiky se lepí pneumatiky k ráfku disku. Vždy je nutné, aby pneumatika byla po celém obvodu pevně přilepena k ráfku kola! Pokud pneumatika nebude přilepena po celém obvodu, může dojít k jejímu roztržení. Lepidlo na pneumatiky má speciální složení, které je schopno lepit materiály jako guma či nylon a současně po zatvrdnutí je lepidlo pružné. Nepoužívejte běžné vteřinové lepidlo – to po zatvrdnutí není pružné a kolem ráfků by se postupně vytvářely praskliny v pneumatice!

Dále je nutné speciálním lepidlem na šrouby zajistit rozebíratelné spoje v kovovém materiálu (např. šrouby v motoru, červík v pastorku apod.).

Občas je třeba doplňovat silikonový olej do tlumičů modelu. Běžným provozem dochází jen k nepatrným únikům silikonového oleje po pístnicích tlumiče. V případě, že povrch pístnic tlumičů nebo těsnění je nevyhovující, únik oleje může být velký. Pro tyto případy se dodávají tzv. opravné sady. V nabídce tuningových dílů se dodávají ke všem tlumičům pístnice s extrémně tvrdým povlakem TiN (nitrid titanu). Pístnice s povrchem TiN snadno poznáte podle zlato-zelené barvy. Z naší nabídky silikonových olejů doporučujeme silikonové oleje TLR, Traxxas, viz doporučené příslušenství.

Video

Technical Data:

Typ Monster Truck
Šasi Plastové
Měřítko 1:10
Délka 514 mm
Šířka 333 mm
Výška 212 mm
Rozvor 295 mm
Světlá výška podvozku 70 mm
Rozměry lože pro pohonný akumulátor 162×47×26 mm
Hmotnost 2,9 kg
Náhon 4WD
Motor Střídavý
Přední kola Chromová 2.8", pneumatiky Sledgehammer 5.3"
Zadní kola Chromová 2.8", pneumatiky Sledgehammer 5.3"
Doba jízdy 25–30 minut s LiPo akumulátorem Traxxas 11,1 V 5000 mAh
Maximální rychlost Až 96 km/h (s volitelným pastorkem)
Olej tlumičů 600 cSt
Olej diferenciálů Přední: 30 000 cSt, středový: 500 000 cSt, zadní: mazivo

Download

Spare parts and related products

312 items

Hoss: Traxxas LED osvětlení, kompletní sada

Hoss: Traxxas LED osvětlení, kompletní sada
Nové zážitky s RC modelem auta Hoss přináší speciálně navržená kompletní sada LED osvětlení. Mohutný proud světla poskytuje přední a zadní nárazník s integrovaným LED osvětlením. Montáž je velmi snadná – stačí vyměnit stávající nárazník a připojit napájecí zdroj. Napájecí zdroj zajistí stabilní svícení bez stmívání či blikání.
TRA9095 -2% 61,66 € 60,38 €
Stock
Buy
Wednesday 22.05. at the Nademlejnská store Thursday 23.05. it can be at your place

Přepravní taška Traxxas pro TRX-4, Slash a obdobné

Special price
-10%
Přepravní taška Traxxas pro TRX-4, Slash a obdobné
Speciálně vyvinutá sportovní taška pro bezpečnou přepravu RC modelů aut a potřebného příslušenství. Velká polstrovaná hlavní kapsa pro model, boční menší kapsy jsou navrženy pro vysílač, nářadí, baterie a další vybavení. Odolná tkanina, polstrované popruhy. Rozměry 30x30x75cm.
TRA9917 -10% 123,36 € 111,02 €
Stock
Buy
Wednesday 22.05. at the Nademlejnská store Thursday 23.05. it can be at your place

This website is using cookies

In order to improve our services, we use cookies on this website. For more information go to Terms and conditions for use of website.

Functional cookies These cookies are necessary for the proper functioning of the website and therefore cannot be turned off.
Analytics cookies Analytical cookies help us track and analyze the way visitors interact with our site in Google Analytics 4. This information allows us to improve content and provide a better user experience.
Marketing cookies Reading and writing cookies for marketing purposes for advertising systems such as Google Ads or Sklik. These cookies allow us to track user behavior and measure website performance and the effectiveness of our advertising campaigns.
Personalized advertising Remarketing cookies allow us to present you with personalized advertising based on your previous interactions with our site in systems such as Google Ads, Sklik.
Use of personal data With this option, you consent to the sending and processing of your personal data to Google for the purposes of targeting and evaluating online advertising and targeted marketing.