1:75 Bluenose II (stavebnice)

View Product - 1:75 Bluenose II (stavebnice)

Availability:
Temporarily unavailable

Price in e-shop with VAT: 157,92 €
Price in store: 166,24 €
+
Manufacturer: Artesanía Latina
Goods code: AL22453

Product Description

Dokonale propracovaná dřevěná stavebnice neplovoucí makety dvoustěžňového škuneru Bluenose, který byl spuštěn na vodu v Lunenburgu v kanadském státě Nova Scotia 26. března 1921. Plavidlo mělo sloužit pro rybolov v drsných vodách při pobřeží Newfoundlandu. Velmi brzy se ale ukázalo, že se podařilo vytvořit neuvěřitelně rychlou loď, která začala pod velením kapitána Anguse Walterse sbírat vítězství ve všech regatách podél východního pobřeží USA a Kanady. Model v měřítku 1:75 pochází z produkce renomované firmy Artesanía Latina.

Stavebnice obsahuje přesné laserem vyřezávané díly ze dřeva a překližky, lišty a kulatinu, dýhu, fotoleptané dílů, dále pak doplňky z mosazi, některé součásti z litého kovu (kormidelní kolo, lodní šrouby, kotva atd.), ušité plachty s autentickou strukturou, nitě různých odstínů, hřebíčky a veškerý další stavební materiál. Součástí balení je rovněž dřevěný stojánek určený k vystavení dokončeného modelu.

Součástí stavebnice není lepidlo, čirý lak, barvy, tmel ani pracovní nástroje nezbytné pro stavbu. Kompletaci modelu významně usnadňuje přiložený výkres v měřítku 1:1 a názorný obrázkový návod, který provází stavbou lodi krok za krokem. Tato stavebnice je vhodná především pro pokročilé lodní modeláře, kteří již mají se stavbou podobných modelů patřičné zkušenosti.

Technical Data:

Měřítko 1:75
Délka [mm] 690
Šířka [mm] 110
Výška [mm] 570
Materiál modelu Dřevo, textil, kov
Obtížnost Advanced (určeno pro pokročilé stavitele)
Doporučený věk 14+

Product inquiry: 1:75 Bluenose II (stavebnice)

Goods code: AL22453

Question text

Get free shipping

with orders over 2 500 CZK
(is only valid in the Czech Republic)

© PECKA MODELÁŘ s.r.o. 2011 - 2021. All rights reserved.