Průvodce výběrem plastikových modelů

Plastikové modely jsou určeny především těm, kteří oplývají trpělivostí a jistou dávkou šikovnosti. Sestavení plastikového modelu totiž vyžaduje čas, soustředěnost a také několik důležitých nástrojů – nůžky (vyštipovací kleště), lepidlo, barvy, ředidlo, modelářský nůž nebo sadu skalpelů, pilníky, brusný papír (hrubost 1000 – 2000), tmel, štětce...

Pro úspěšné sestavení plastikového modelu je potřeba nejen výše popsaná výbava, ale také dodržování správných postupů. Nejprve je třeba pomocí nůžek nebo vyštipovacích kleští oddělit jednotlivé díly z rámečků. Všechny díly plastikových modelů jsou očíslovany, při jejich sestavování je tak důležité pozorně sledovat přiložený návod. Při slepování jednotlivých dílů byste měli používat výhradně lepidla určená ke slepování plastikových modelů (vteřinová, rozpouštědlová). Malé díly je dobré natírat ještě před oddělením z rámečku. Nálepky je třeba nejprve vystřihnout, namočit asi na 20 vteřin do teplé vody a přiložit na navlhčené místo na plastikovém modelu. Po usazení už jen odsajte zbylou vodu savým papírem.

Na našem e-shopu v sekci Plastikové modely naleznete širokou škálu plastikových modelů od aut, městských dopravních prostředků, letadel a lodí, přes železniční modely, vesmírnou techniku či budovy, až po příslušenství a doplňky jako jsou figurky lidí a zvířat, dekorace a pracovní nástroje. Nabízíme plastikové modely od prověřených výrobců jako jsou například Revell, AZ Model, Mac Distribution, Zvezda, Italeri, Dragon, Bílek, Barnet, Preiser nebo Směr.

Pokud hledáte inspiraci, pro který z plastikových modelů se rozhodnout, zde je výběr těch nejoblíbenějších:

Přihlaste se k odběru NEWSLETTERU a využijte slevu 100 Kč na první nákup*

PŘIHLAŠTE SE K NÁM!
- zúčastněte se uzavřených akcí jen pro členy
- budete o akcích vědět jako první
- dostávejte PECKA NOVINKY
* Slevový kupón lze uplatnit na nezlevněné zboží v minimální hodnotě 2000 Kč. Kupón není možné spojit s jinou slevou. Přihlášením k odběru NEWSLETTERU souhlasíte se zasíláním informací elektronickou formou od provozovatele internetových stránek.
Již nezobrazovat