Počínaje pondělím 10. 5. jsou opět otevřeny všechny pobočky PM, a to ve své obvyklé otevírací době. Těšime se na vaši návštěvu!

E-flite F-16 Falcon 80mm EDF 1.0m Smart SAFE

Náhled produktu - E-flite F-16 Falcon 80mm EDF 1.0m Smart SAFE

Dostupnost:
Dočasně nedostupné

Cena v e-shopu s DPH: 15 719 Kč
Cena na prodejně: 16 199 Kč
+
Výrobce: E-flite
Kód zboží: EFL87850
novinka

Popis produktu

RC model známého amerického letadla,F-16 Falconje nejlépe ovladatelný vysoce výkonný model proudové stíhačky! Zcela nová konstrukce s maketovými detaily Extra Scale, funkcemi Smart, přijímač s telemetrií, pohon 6S, zatahovací podvozek, poziční osvětlení a další.

F-16 Fighting Falcon je standardní stíhač amerického letectva a jeho výroba započala před více než 40 lety. Díky pokroku v technologii a schopnostech tohoto víceúčelového letounu je tento stroj stále aktivní ve vzdušných silách po celém světě. E-flite F-16 Falcon 80mm EDF (Electric Ducted Fan) je model kategorie Extra Scale, jehož předlohou je jednomístná varianta F-16C, která se začala vyrábět v roce 1984. F-16C měl vylepšenou avioniku kokpitu s radarem pro každé počasí a výzbroj tvořenou raketami vzduch-vzduch, kromě AIM-7 a AIM-120.

Tato replika je téměř stejně velká jako ostatní 90mm modely EDF, ale efektivní napájecí systém má vyšší výkon a delší dobu letu při použití běžných LiPo akumulátorů 6S 4000–7000 mAh. Tříbarevnou povrchovou úpravu modelu si můžete snadno přizpůsobit pomocí přiložených samolepek. Nadstandardní detaily a funkční prvky Extra Scale včetně sofistikovaného zatahovacího podvozku.

E-flite F-16 Falcon 80mm EDF má zcela nový design s detailními maketovými prvky, funkcemi a výkony, které skýtají bezkonkurenční zážitek z létání. S kvalitní 6S LiPo baterií má 12lopatkové dmychadlo V2 poháněné střídavým motorem 2100kV a řízené regulátorem otáček 100A Avian Smart fantastický tah s prakticky okamžitou odezvou plynu. Tento výkonný pohonný systém navíc umožňuje delší dobu letu.

Model zahrnuj množství maketových detailů včetně lisovaných linií potahových panelů, odnímatelných střel výzbroje, figurky pilota v kabině a dalších. Funkce Extra Scale zahrnují LED navigační a přistávací světla, plovoucí výškovku, vztlakové klapky, zatahovací podvozek a sekvenční kryty podvozku.

V modelu je instalováno 9 serv s kovovými převody. Model je vyroben z odolného, lehkého a tuhého materiálu EPO. Verze BNF Basic je z výroby vybavena přijímačem Spektrum AR637TA, který obsahuje exkluzivní technologii AS3X a SAFE Select. Model lze sestavit bez použití lepidla, proto je sestavení a příprava k letu velmi rychlá.

Klíčové vlastnosti modelu E-flite F-16 Falcon:

 • nejdetailnější a nejlépe ovladatelný dmychadlový model F-16 EDF (Electric Ducted Fan);
 • maketové detaily jako linie potahových panelů, odnímatelné přídavné nádrže a výzbroj;
 • funkční LED světla, plovoucí výškovka, vztlakové klapky nebo sekvenční kryty podvozku;
 • elektrické dmychadlo V2 s o průměru 80 mm a 12 lopatkami pro vysokou rychlost a výkony;
 • nainstalovaný výkonný 6S kompatibilní střídavý motor a 100A regulátor Avian;
 • vhodné pro 6S LiPo baterie od s kapacitou 4000–7000 mAh;
 • 6kanálový přijímač Spektrum AR637TA s telemetrií a špičkovou technologií 2.4GHz DSMX;
 • jednodušší létání s volitelnou ochranou letové obálky SAFE Select;
 • nepřekonatelná stabilita díky exkluzivní technologii AS3X;
 • 9 nainstalovaných serv MG s táhly s kulovými čepy;
 • elektrický zatahovatelný podvozek s odpružením;
 • k montáži není zapotřebí lepidlo, stačí upevnit několik šroubů;
 • 2dílné křídlo, magneticky zajištěná špice trupu;
 • pohodlný přístup do trupu skrze odnímatelný překryt kabiny;
 • volitelný efektní prstenec LED přídavného spalování na výstupní trysku;
 • extrémně odolný, lehký a tuhý materiál EPO.

Stabilizace AS3X

Přijímač Spektrum je vybaven technologií AS3X, která pomáhá stabilizovat model za letu. Přijímač obsahuje tříosé MEMS gyro a akcelerometr. Díky elektronické stabilizaci se zjednodušuje řízení modelu např. ve větrném počasí. Model reaguje podobně, jako mnohem větší model a jeho let je klidný, aniž by přitom byla zachována jeho plná řiditelnost. AS3X přináší více jistoty v řízení.

Technologie SAFE Select pro začátečníky

Díky použité technologii SAFE Select může model řídit i méně zkušený pilot. Systém SAFE zabrání překročení náklonu v zatáčce a rovněž omezuje stoupání a klesání. Pouhým puštěním řídících pák ovladače se model vrátí do vodorovného letu. Tyto funkce ocení především začínající piloti, kteří ještě nemají plnou jistotu při řízení modelů.

Jak už samotný název SAFE Select napovídá, jedná se o volitelnou funkci - je na Vás, zda chcete technologii SAFE používat či zakázat. Způsobem párování se nastavuje, zda má být funkce SAFE zapnuta či vypnuta. Dále je možné funkci SAFE vypnout či zapnout i zal letu pomocí volného kanálu vysílače.

Výhody funkce SAFE Select:

 • Omezuje maximální náklony modelu a tím zabraňuje k přechodu modelu do vývrtky.
 • Automaticky uvede model do horizontálního letu při puštění řídících pák vysílače
 • Pomocí volného kanálu lze systém SAFE vypnout či zapnout během letu.

Exkluzivní technologie

Vysoce výkonný model E-flite F-16 Falcon je vybaven exkluzivními technologiemi Spektrum AS3X a SAFE Select. AS3X pracuje neustále v zákulisí a eliminuje účinky větru a turbulence, tím vám zajišťuje pocit bezpečí, díky kterému se zdá, že letíte s mnohem větším letadlem. Volitelné použití SAFE Select nabízí limity sklonu a úhlu náklonu spolu s automatickou samonivelací, kterou lze zapnout a vypnout pouhým přepnutím přepínače, což méně zdatným pilotům usnadňuje létání s Falconem! A pokud nechcete povolit funkce SAFE Select, jednoduše spárujte přijímač standardně a aktivní zůstane pouze stabilitzace AS3X.

Výkonný pohon EDF

Dmychadlo o průměru 80 mm, vysokootáčkový střídavý motor a 100A regulátor poskytují skvělý vertikální výkon a fantastický rozsah rychlostí s prakticky okamžitou odezvou na plynovou páku. Model má navíc fantastický zvuk, který se podobá skutečné turbíně.

Extra Scale zatahovací podvozek

Podvozek modelu F-16 je vybaven odolnými kovovými komponenty, jde o dosud nejrozsáhleji zpracovaný podvozek nainstalovaný na modelu F-16 EDF! Sekvenční a servy ovládané převodové kryty mají na vnitřní straně tvarované detaily a dveře příďového podvozku jsou rovněž vybaveny LED přistávacími světly, které se automaticky zapínají a vypínají při vysunutí nebo zasunutí příďové nohy.

Pevná a tuhá konstrukce

Konstrukce draku letadla z lisovaného materiálu EPO, umožňuje skvělé a přesné ztvárnění detailů a tvarů povrchu modelu. Drak modelu je přitom velmi lehký a pevný. Výsledkem je vynikající vzhled, který se maximálně přibližuje svému velkému vzoru.

Přesné ovládání modelu

Celkem devět již instalovaných digitálních serv s kovovým převodem spolu s táhly, vybavenými kulovými čepy na všech hlavních kormidlech, poskytuje rychlé, přesné a spolehlivé ovládání při každém režimu letu.

Snadná montáž

Model F-16 lze jej přepravit v téměř každém vozidle díky odnímacímu křídlu, které se připevní několika šrouby a magneticky jištěné špici trupu, kterou lze snadno odejmout a zkrátit trup, pro pohodlnější přepravu v kufru vašeho auta.

Vyberte si svoji imatrikulaci

V balení jsou obtiskové archy se čtyřmi různými možnostmi označení příslušnosti k letce, takže si můžete vybrat obtisky, které se vám líbí. Zde jsou možnosti:

 • South Carolina Air National Guard (se sídlem na základně Shaw Air Force Base) 79. stíhací letka - velitelství 20. stíhací křídlo, verze Tiger Meet
 • South Carolina Air National Guard (se základnou na základně Shaw Air Force Base) 77. stíhací letka, 20. stíhací křídlo, verze Wild Weasel k 50. výročí
 • South Carolina Air National Guard (se základnou na základně Shaw Air Force Base) 157. stíhací letka, 169. stíhací křídlo (Swamp Foxes), verze Wild Weasels k 50. výročí
 • Ohio Air National Guard (se základnou v Ohio National Guard Base) 112. stíhací letka, 180. stíhací křídlo, verze Stingers

Obsah balení

Součástí setu jsou hotové díly modelu s nainstalovanými komponenty: E-flite motor střídavý 3280-2100kV 4P, Spektrum Avian regulátor střídavý 100A Pro Switch-Mode BEC, E-flite dmychadlo 80mm V2, 1× Spektrum servo A450 MG, 1× Spektrum servo A450R MG, 6× Spektrum servo A335 MG, 1× Spektrum servo A335R MG, přijímač Spektrum AR637TA, náhradní přijímač Spektrum AR637T a E-flite sekvencér podvozku. V balení je rovněž obsažen elektrický zatahovatelný podvozek, návod v češtině a manuál EN, DE, FR, IT.

Nutno dokoupit:

Ke zprovoznění modelu budete potřebovat doplnit vysílač 6–7 kanálový vysílač Spektrum DSMX/DSM2, pohonný LiPo akumulátor 6S 22,2 V 4000–7000 mAh 30C s konektorem EC5/IC5 a odpovídající nabíječ.

Technické informace

Druh stavebnice NBF
Konstrukce EPO
Náročnost pilotáže Pokročilí
Typ EDF
Rozpětí 1000 mm
Délka 1450 mm
Letová hmotnost 3245–3779 g
Elektro pohon Střídavý 3280-2100kV 4P
Regulátor Střídavý 100A Pro Switch-Mode BEC
Přijímač Spektrum AR637TA AS3X/SAFE 6-kan.
Doporučená baterie LiPo 6S 22,2 V 5000 mAh 30C

Ke stažení

Videa

Dotaz na produkt: E-flite F-16 Falcon 80mm EDF 1.0m Smart SAFE

Kód zboží: EFL87850

Text dotazu

Náhradní díly a související produkty

E-flite F-16 Falcon 80mm: Kabina.
EFL87880
Dočasně
nedostupné
1 339 Kč
E-flite F-16 Falcon 80mm: Křídlo.
EFL87877
Dočasně
nedostupné
3 479 Kč 3 419 Kč
E-flite F-16 Falcon 80mm: Rakety.
EFL87885
Dočasně
nedostupné
729 Kč
E-flite F-16 Falcon 80mm: Rakety.
EFL87886
Dočasně
nedostupné
1 339 Kč
E-flite F-16 Falcon 80mm: Směrovka.
EFL87878
Dočasně
nedostupné
1 339 Kč
E-flite F-16 Falcon 80mm: Trup.
EFL87876
Dočasně
nedostupné
4 009 Kč 3 929 Kč
Získejte dopravu zdarma

při objednávce nad 2 500 Kč
(platí pouze v ČR)

© PECKA MODELÁŘ s.r.o. 2011 - 2021. Všechna práva vyhrazena

Kancelářská křesla a kancelářské židle, profesionální židle a manažerská křesla a ergonomické židle pro zdravé sezení.

Přihlaste se k odběru NEWSLETTERU a využijte slevu 100 Kč na první nákup*

PŘIHLAŠTE SE K NÁM!
- zúčastněte se uzavřených akcí jen pro členy
- budete o akcích vědět jako první
- dostávejte PECKA NOVINKY
* Slevový kupón lze uplatnit na nezlevněné zboží v minimální hodnotě 2000 Kč. Kupón není možné spojit s jinou slevou. Přihlášením k odběru NEWSLETTERU souhlasíte se zasíláním informací elektronickou formou od provozovatele internetových stránek.
Již nezobrazovat