V důsledku vládního nařízení jsou v současné době všechny provozovny PM uzavřeny. Internetový prodej zůstává zachován. Osobní odběr zboží objednaného prostřednictvím e-shopu je možný ve Zlatnické ulici, a to skrze výdejní okénko.

1:72 Space Shuttle, 40th Anniversary (Gift Set)

Náhled produktu - 1:72 Space Shuttle, 40th Anniversary (Gift Set)

Dostupnost:
Skladem 3 ks

Zlatnická - eshop 1 ks
OC Šestka 1 ks
Karolíny Světlé 1 ks
Cena v e-shopu s DPH: 1 234 Kč
Cena na prodejně: 1 299 Kč
+
Výrobce: Revell
Kód zboží: 405673
novinka

Popis produktu

Plastiková stavebnice raketoplánu s vesmírnou laboratoří ESA.

Informace o předloze

V roce 1972 byla NASA pověřena vývojem dopravního prostředku, který by byl schopen zajistit lety do vesmíru a dopravit náklad na oběžnou dráhu kolem Země. Výsledkem byla vesmírná loď s délkou 37 metrů a rozpětím křídel 24 m. Během startu musel raketoplán využívat dvou pomocných raketových motorů, které byly v určité fázi letu odhozeny.

Po dokončení mise pak vstoupil do zemské atmosféry a klouzavým letem přistál. Na palubě mohl být různý počet členů posádky, nejčastěji to bylo sedm osob včetně pilota – velitele. Pobyt raketoplánu na orbitě mohl trvat 4 týdny. Raketoplán disponoval nákladovým prostorem pro satelity a různá experimentální zařízení. 12.4.1981 se uskutečnil první úspěšný start raketoplánu Columbia. V 80. letech minulého století pak následovaly další starty, provedené sesterskými raketoplánů Challenger, Discovery, Atlantis a v roce 1992 Endeavor. Na palubě každé z těchto vesmírných lodí se nacházela laboratoř, kde bylo možné provádět nejrůznější vědecké experimenty.

Charakteristika stavebnice:

 • autentická podoba keramických dlaždic tepelného štítu;
 • detailně zpracovaný kokpit;
 • odnímatelná střecha kokpitu;
 • obsaženy 2 figurky členů posádky;
 • otevírací dveře nákladového prostoru;
 • detailní podvozek;
 • pohyblivé směrové kormidlo;
 • odnímatelná vesmírná laboratoř ESA;
 • pohyblivá robotická ruka;
 • výtokové trysky raketových motorů;
 • obsaženy obtisky pro raketoplány Columbia, Discovery, Atlantis a Endeavour;
 • součástí stavebnice je 6 základních akrylových barviček Revell (5 ml), lepidlo na plastikové modely Revell Contacta Professional Mini a štětec.

Specifikace modelu:

 • měřítko: 1:72,
 • rozpětí: 360 mm,
 • délka: 489 mm,
 • výška: 220 mm,
 • počet dílů: 111,
 • obtížnost: 5.

Doporučené barvy Revell:

 • 108, 109, 149, 190, 191, 199, 301, 371, 374, 378,

Nutno dokoupit:

 • barvy (volitelně).

Akrylová barva pro modeláře Revell Aqua Color (5 ml)

Návod na použití: Vodou ředitelná akrylová barva. Před použitím barvu dobře promíchejte. Nanášejte štětcem, nebo stříkáním na suchý, čistý povrch. Nehořlavá báze, rychle zasychá – nebarvitelné po 1 hodině, úplně uschne za 2–3 hodiny, podle tloušťky vrstvy. V případě potřeby zřeďte vodou. Použitím nevhodného ředidla se může barva zničit! Čistí se ředidlem Revell Aqua Color Clean. Na stříkání se doporučuje ředění maximálně 20–25 %. Štětec a pomůcky ihned po použití vypláchněte vodou. Nádobku po použití pevně uzavřete. Po otevření spotřebujte co nejdříve, barva přístupem vzduchu zasychá. Chraňte před mrazem. Obsahuje Směs látek 5-chlor-2methylisothiazol-3(2H)on a 2-methylizothiazol3(2H)-on s chloridem hořečnatým a dusičnanem hořečnatým. Může vyvolat alergickou reakci.

Upozornění: Uchovávejte mimo dosah dětí. Zneškodněte tento materiál a jeho obal ve sběrném místě pro zvláštní nebo nebezpečné odpady. Pozor! Nevhodné pro děti do 8 let. Děti mohou výrobek používat pouze pod dohledem dospělé osoby.

Tekuté lepidlo na plasty Revell Contacta Professional

Návod na použití: Vhodné na přesné lepení sestavovaných modelů. Balení s jehlovým aplikátorem. Lepidlo naneste na jednu plochu. Lepené plochy k sobě přitlačte mírným tlakem. Spoj schne 5–10 sekund, dokonale vytvrdne do 1 hodiny. Přečtěte a uschovejte.

Varování! Obsahuje: n-Butylacetat. Hořlavá kapalina a páry. Může způsobit ospalost nebo závratě. Je-li nutná lékařská pomoc, mějte po ruce obal nebo štítek výrobku. Uchovávejte mimo dosah dětí. Před použitím si přečtěte údaje na štítku. Chraňte před teplem/jiskrami/otevřeným plamenem/horkými povrchy. Zákaz kouření.Tento výrobek není hračka!

Dotaz na produkt: 1:72 Space Shuttle, 40th Anniversary (Gift Set)

Kód zboží: 405673

Text dotazu

Náhradní díly a související produkty

Brusný papír P1000 (3 ks).
79787057
Dočasně
nedostupné
49 Kč 47 Kč
Brusný papír P2000 (3 ks).
79787060
Dočasně
nedostupné
59 Kč 56 Kč
Brusný papír P800 (3 ks).
79787056
Dočasně
nedostupné
39 Kč 37 Kč
Modelářské nůžky na fotolepty.
79774068
Dočasně
nedostupné
369 Kč 351 Kč
Získejte dopravu zdarma

při objednávce nad 2 500 Kč
(platí pouze v ČR)

© PECKA MODELÁŘ s.r.o. 2011 - 2021. Všechna práva vyhrazena

Kancelářská křesla a kancelářské židle, profesionální židle a manažerská křesla a ergonomické židle pro zdravé sezení.

Přihlaste se k odběru NEWSLETTERU a využijte slevu 100 Kč na první nákup*

PŘIHLAŠTE SE K NÁM!
- zúčastněte se uzavřených akcí jen pro členy
- budete o akcích vědět jako první
- dostávejte PECKA NOVINKY
* Slevový kupón lze uplatnit na nezlevněné zboží v minimální hodnotě 2000 Kč. Kupón není možné spojit s jinou slevou. Přihlášením k odběru NEWSLETTERU souhlasíte se zasíláním informací elektronickou formou od provozovatele internetových stránek.
Již nezobrazovat