1:18 Traxxas TRX-4MT Ford F-150 4WD 1979 RTR (modrý)

-8%sleva
Cena v e-shopu s DPH: 5 427 Kč
Sleva -8 %
Cena na prodejně: 5 899 Kč
Skladem
Úterý 16.07. můžete mít na centrální prodejně Nademlejnská
Středa 17.07. může být u Vás
Doprava zdarma
Koupit
Koupit
Výrobce: Traxxas
Kód zboží: TRA98044-1-BLUE
EAN: 020334042293
akční cena

Nevíte si rady s výběrem? Nejsou Vám některé parametry jasné? Napište nám Váš dotaz a my Vás s odpovědí kontaktujeme.

Poslat dotaz
 • Popis produktu

 • Technické informace

Popis produktu

Traxxas - 1:18 Traxxas TRX-4MT Ford F-150 4WD 1979 RTR (modrý) - TRA98044-1-BLUE

RC model auta Traxxas TRX-4MT Ford F-150 4WD 1979 v edici Monster Truck s vyšší světlou výškou, obřími koly, úžasnou všestranností a schopnostmi. 4bodové zavěšení, dvojité olejové tlumiče, kovové převody serva, úhel zatáčení 45°, bezsponková karoserie a LED světlomety. Vysílač Traxxas TQ 2.4GHz, pojonný akumulátor 2S LiPo a USB nabíječ jsou součástí balení.

Zažijte ještě více vzrušující jízdu s menším RC modelem auta Traxxas TRX-4MT Ford F-150 4WD 1979, který se pohodlně vejde do batohu. Model je ve verzi Monster Truck Edition má továrně instalovanou sadu pro vyšší světlou výšku. Obří kola s pneumatikami Terra Groove zajišťují ještě lepší terénní schopnosti.

Špičkově vybavený model v kompaktním měřítku 1:18 si zachovává výborné jízdní vlastnosti větších modelů 1:10. S pohonem všech kol a detailní licencovanou karoserií překonáte všechny překážky hravě a stylově.

Jako u ostatních modelů Traxxas je k dispozici široká paleta příslušenství, tuningových dílů a kompletní nabídka náhradních dílů.

Licencovaná karoserie je zpracována do nejmenších detailů, a to včetně chromovaný prvků a ochranného rámu korby. Nejnovější inovace v podobě bezsponkové karoserie umožňuje její demontáž během vteřiny. Pro večerní vyjížďky je v předních světlometech instalováno působivé LED osvětlení.

Pro model byla vyvinuta nová řídící jednotka ECM-2.5 a výkonný stejnosměrný motor 180 87T. K dispozici jsou 3 jízdní režimy a možnost instalace osvětlení ProScale (prodává se samostatně) s realistickými funkcemi světel jako na skutečném autě.

Vlastnosti RC modelu auta Traxxas TRX-4MT:

 • instalovaná sada Long Arm Lift Kit pro vyšší světlou výšku;
 • obří kola s pneumatikami Terra Groove;
 • prodloužené šasi s delším rozvorem;
 • voděodolné servo řízení s kovovými převody;
 • model je kompletně sestaven a připraven k jízdě;
 • licencovaná karoserie Ford F-150 1979 z materiálu ABS;
 • chromované komponenty karoserie včetně ochranného rámu korby;
 • bezsponkové upínání karoserie;
 • přední světlomety s LED diodami;
 • kovové profily podvozku;
 • 4bodové zavěšení náprav;
 • pohon všech kol 4WD, pevné diferenciály, stejnoběžné CV klouby;
 • zatáčení předních kol 45° na obě strany;
 • olejové tlumiče GTM;
 • 1,33" chromované disky s terénními pneumatikami;
 • výkonný stejnosměrný motor 180 87T;
 • řídící jednotka s třemi jízdními režimy, precizní vysílač Traxxas TQ 2.4GHz;
 • pohonný akumulátor a USB nabíječ jsou součástí balení;
 • voděodolná elektronika;
 • doba jízdy až 60 minut.

Poznámka: Informace o specifikaci voděodolnosti naleznete v návodu k použití. Tipy a triky na provoz v mokrém prostředí naleznete v blogu.

Extra světlá výška

Továrně instalovaná sada TRX-4M Long Arm Lift kit a velké pneumatiky Terra Groove zvyšují světlou výšku o 88 %. Celkem osm tlumičů na upravených věžích spolu s prodlouženými táhly zavěšení zajišťují, že si model zachovává pečlivě vyladěnou geometrii odpružení pro špičkový výkon.

Větší pneumatiky

Obrovské pneumatiky Terra Groove dodávají TRX-4 MT autentický vzhled. Pneumatiky jsou namontované na chromovaných kolech s hlubokým lemem a imitací Beadlock. Pneumatiky s agresivním vzorkem běhounu poskytují vynikající trakci.

Servo řízení s kovovými převody

RC model auta je vybaven vylepšeným servem, aby bylo zajištěno jisté řízení i s většími pneumatikami Terra Groove. Toto voděodolné servo je vybaveno kovovými převody pro maximální odolnost i v nejnáročnějších podmínkách.

Prodloužený kovový rám podvozku

Prodloužený podvozek s delším rozvorem tvoří dva ocelové profily ve tvaru C spojené plastovými příčníky. Tím je zajištěna tuhá konstrukce, jež minimalizuje kroucení. Těžší komponenty, jako jsou baterie a motor, se nachází na dně podvozku pro zachování nízkého těžiště.

Zavěšení pro Trial

TRX-4M používá sofistikované 4bodové zavěšení pevných náprav s robustními táhly a koncovkami s kulovými čepy.

Pohon všech kol 4WD

Náhon kol je realizován prostřednictvím pevných diferenciálů. Pro extrémně hladký chod jsou na přední nápravě stejnoběžné CV klouby.

Teleskopické hřídele

Teleskopické středové hnací hřídel umožňují plný chod zavěšení a rovněž jsou opatřeny stejnoběžnými CV klouby.

Úhel zatáčení 45°

Úhel zatáčení předních kol 45° dodává modelu výjimečně malý poloměr otáčení a vysokou manévrovatelnost. Proti jiným podobným modelům této velikosti má TRX-4MT poloměr otáčení až o 50 % menší.

Olejové tlumiče GTM

Model TRX-4MT je vybaven dvojitými tlumiči GTM s olejovou náplní. Tlumiče perfektně absorbují nárazy, takže jízda je hladká bez poskakování. Použity jsou dvojité, nižší věže tlumičů.

Snadná demontáž pohonného akumulátoru

Promyšlený systém uchycení pohonného akumulátoru v přepážce pomocí gumového pásku je sice maličkost, ale velmi zjednoduší a zrychlí výměnu akumulátoru. Gumový pásek navíc akumulátor pevně zafixuje.

Kola a pneumatiky

Na chromovaných discích 1,33" s hlubokým lemem a maketou Beadlock kroužku jsou nalepeny obří pneumatiky 3,1" Terra Groove s agresivním dezénem pro úžasný vzhled a skvělou trakci. Unašeč je šestihran 7 mm.

Licencovaná karoserie

Karoserie je vyrobena z odolného ABS plastu. Obsaženy jsou chromované prvky jako přední mřížka chladiče, přední a zadní nárazník, boční zrcátka, kliky a ochranný rám korby. V předních světlometech je instalováno efektní LED osvětlení, které lze volitelně rozšířit o osvětlení ochranného rámu korby a multifunkční osvětlení ProScale.

Výkonný motor

Stejnosměrný motor Titan 180 87T poskytuje široký záběr už od nízkých otáček pro technickou jízdu. Pevná mezizubová vůle je přesně vymezena, a tak není třeba nic složitě seřizovat.

Řídící jednotka

Nová řídící jednotka ECM-2.5 v sobě integruje regulátor otáček a přijímač. Elektronika je chráněna ve voděodolné krabičce. Obsaženy jsou funkce LVD (ochrana proti podvybití LiPo akumulátor), snadné nastavení jedním tlačítkem EZ-Set a 3 speciální jízdní režimy:

 • Sport Mode – plyn, zpátečka a brzda (bez automatické brzdy v neutrálu),
 • Trail Mode – plyn, zpátečka a brzda (pozvolná brzda v neutrálu),
 • Crawler Mode – plyn, okamžitá brzda v neutrálu (umožňuje přechod do zpátečky bez dvojího zmáčknutí).

Výkonný BEC stabilizátor napájení s napětím 6 Vnapájí servo řízení. Řídící jednotka je připravena pro připojení ProScale osvětlení. Lze spárovat s vysílači TQi (jen základní nastavení).

RC souprava Traxxas TQ

Model se ovládá prostřednictvím 2kanálového volantového vysílače Traxxas TQ, jenž pracuje v pásmu 2,4 GHz. Na vysílači je otočný knoflík, kterým se trimuje řízení (aby model jel rovně, pokud je volant ve středové pozici). Stav baterií ve vysílači je indikován LED diodou. Na vysílači lze nastavit reverz na kanálu plynu a řízení.

Pohonný akumulátor

Přiložený akumulátor 2S LiPo s kapacitou 750 mAh poskytuje dostatek energie až na 1 hodinu provozu. Speciálně navržený konektor se zapojuje přímo do řídící jednotky.

USB nabíječ

Součástí balení je USB nabíječ pro pohodlné nabíjení. Speciálně navržený ID konektor je bezpečný a neumožňuje chybné zapojení. Stav nabití je zobrazen pomocí světelné diody na nabíječi. I když je nabíječ možné napájet z jakéhokoliv USB-A výstupu, pro rychlé nabíjení proudem až 2 A je nutné mít dostatečně výkonný USB zdroj.

Obsah balení

Balení obsahuje RC model auta Traxxas TRX-4MT Ford F-150 1979 Monster Truck Edition v měřítku 1:18 s nainstalovanými komponenty: stejnosměrný motor Titan 180 87T, řídící jednotka ECM-2.5 a servo řízení Traxxas 2065R.

V balení dále najdete vysílač Traxxas TQ 2.4GHz, pohonný LiPo akumulátor 7,4 V s kapacitou 750 mAh, USB nabíječ, imbusové klíče (1,5 mm, 2 mm), křížový klíč, podložky pod pružiny, návod CZ a manuál EN, DE, FR, SP.

Nutno dokoupit

Ke zprovoznění modelu budete potřebovat pouze 4 články typu AA (tužkové baterie) pro napájení vysílače.

Příslušenství pro běžný provoz

Pro běžný provoz RC auta potřebujete lepidlo na pneumatiky a silikonový olej do tlumičů a sadu imbusových šroubováků.

Lepidlem na pneumatiky se lepí pneumatiky k ráfku disku. Vždy je nutné, aby pneumatika byla po celém obvodu pevně přilepena k ráfku kola! Pokud pneumatika nebude přilepena po celém obvodu, může dojít k jejímu roztržení. Lepidlo na pneumatiky má speciální složení, které je schopno lepit materiály jako guma či nylon a současně po zatvrdnutí je lepidlo pružné. Nepoužívejte běžné vteřinové lepidlo – to po zatvrdnutí není pružné a kolem ráfků by se postupně vytvářely praskliny v pneumatice!

Dále je nutné speciálním lepidlem na šrouby zajistit rozebíratelné spoje v kovovém materiálu (např. šrouby v motoru, červík v pastorku apod.).

Občas je třeba doplňovat silikonový olej do tlumičů modelu. Běžným provozem dochází jen k nepatrným únikům silikonového oleje po pístnicích tlumiče. V případě, že povrch pístnic tlumičů nebo těsnění je nevyhovující, únik oleje může být velký. Pro tyto případy se dodávají tzv. opravné sady. V nabídce tuningových dílů se dodávají ke všem tlumičům pístnice s extrémně tvrdým povlakem TiN (nitrid titanu). Pístnice s povrchem TiN snadno poznáte podle zlato-zelené barvy. Z naší nabídky silikonových olejů doporučujeme silikonové oleje TLR, Traxxas, viz doporučené příslušenství.

Videa

Technické informace

Typ Expediční / Monster Truck
Šasi Kovové
Měřítko 1:18
Délka 276 mm
Šířka 166 mm
Výška 170 mm
Rozvor 164 mm
Světlá výška podvozku 55 mm
Rozměry prostoru pro pohonný akumulátor (dך) 51×31 mm
Hmotnost 577 g
Náhon 4WD
Motor Stejnosměrný 180 87T
Přední kola Disky 1.33" (34×13 mm), pneu 3.14" (80×42 mm)
Zadní kola Disky 1.33" (34×13 mm), pneu 3.14" (80×42 mm)
Doba jízdy 60–90 minut
Maximální rychlost Až 4 km/h

Ke stažení

Náhradní díly a související produkty

175 položek

1:18 Traxxas Chevrolet K10 1979: Karoserie černá

akční cena
-8%
1:18 Traxxas Chevrolet K10 1979: Karoserie černá
Traxxas karoserie Chevrolet K10 1979 pro šasi TRX-4M s delším rozvorem 162 mm (High Trail). Bezsponková karoserie v měřítku 1:18 z materiálu ABS. Kompletní včetně čirých oken, přední mřížky, bočních zrcátek, klik dveří a dalších doplňků. Vyžaduje přední a zadní nárazník (obj. č. TRA9835).
TRA9811-BLK -8% 2 149 Kč 1 977 Kč
Skladem
Koupit
Úterý 16.07. na prodejně Nademlejnská Středa 17.07. může být u Vás

1:18 Traxxas Chevrolet K10 1979: Karoserie červená

akční cena
-8%
1:18 Traxxas Chevrolet K10 1979: Karoserie červená
Traxxas karoserie Chevrolet K10 1979 pro šasi TRX-4M s delším rozvorem 162 mm (High Trail). Bezsponková karoserie v měřítku 1:18 z materiálu ABS. Kompletní včetně čirých oken, přední mřížky, bočních zrcátek, klik dveří a dalších doplňků. Vyžaduje přední a zadní nárazník (obj. č. TRA9835).
TRA9811-RED -8% 2 149 Kč 1 977 Kč
Skladem
Koupit
Úterý 16.07. na prodejně Nademlejnská Středa 17.07. může být u Vás

1:18 Traxxas Chevrolet K10 1979: Karoserie modrá

akční cena
-8%
1:18 Traxxas Chevrolet K10 1979: Karoserie modrá
Traxxas karoserie Chevrolet K10 1979 pro šasi TRX-4M s delším rozvorem 162 mm (High Trail). Bezsponková karoserie v měřítku 1:18 z materiálu ABS. Kompletní včetně čirých oken, přední mřížky, bočních zrcátek, klik dveří a dalších doplňků. Vyžaduje přední a zadní nárazník (obj. č. TRA9835).
TRA9811-BLUE -8% 2 149 Kč 1 977 Kč
Skladem
Koupit
Úterý 16.07. na prodejně Nademlejnská Středa 17.07. může být u Vás

Tato webová stránka používá cookies

Za účelem zkvalitnění našich služeb používáme na této stránce soubory cookies. Pro více informací přejděte na Podmínky pro používání internetových stránek.

Funkční cookies Tyto cookies jsou nezbytné pro správné fungování webové stránky a proto je není možné vypnout.
Analytické cookies Analytické cookies nám pomáhají sledovat a analyzovat způsob v systému Google Analytics 4, jakým návštěvníci interagují s naší stránkou. Tyto informace nám umožňují vylepšovat obsah a poskytovat lepší uživatelský zážitek.
Marketingové cookies Čtení a zapisování cookies pro marketingové účely pro reklamní systémy jako je např. Google Ads či Sklik. Tyto cookies nám umožňují sledovat chování uživatelů a měřit výkon webu a efektivitu našich reklamních kampaní.
Personalizovaná reklama Remarketingové cookies nám umožňují prezentovat vám personalizovanou reklamu na základě vašich předchozích interakcí s naší stránkou v systémech jako je Google Ads, Sklik.
Využití osobních dat Touto volbou nastavíte souhlas s odesíláním a zpracováním vašich osobních údajů společnosti Google pro účely cílení a vyhodnocování online reklamy a cíleného marketingu.

Přihlaste se k odběru NEWSLETTERU a využijte slevu 100 Kč na první nákup*

PŘIHLAŠTE SE K NÁM!
- zúčastněte se uzavřených akcí jen pro členy
- budete o akcích vědět jako první
- dostávejte PECKA NOVINKY
* Slevový kupón lze uplatnit na nezlevněné zboží v minimální hodnotě 2000 Kč. Kupón není možné spojit s jinou slevou. Přihlášením k odběru NEWSLETTERU souhlasíte se zasíláním informací elektronickou formou od provozovatele internetových stránek.
Již nezobrazovat