1:18 Traxxas TRX-4M Ford Bronco 2021 RTR (bílý)

Cena v e-shopu s DPH: 4 504 Kč
Sleva -2 %
Cena na prodejně: 4 599 Kč
Skladem 2 ks Doprava zdarma
Koupit
Koupit
MŮŽETE MÍT IHNED NA PRODEJNĚ:
Nademlejnská - eshop 1 ks
OC Letňany 1 ks
Úterý 26.09. může být u Vás
Výrobce: Traxxas
Kód zboží: TRA97074-1-WHT

Nevíte si rady s výběrem? Nejsou Vám některé parametry jasné? Napište nám Váš dotaz a my Vás s odpovědí kontaktujeme.

Poslat dotaz
 • Popis produktu

 • Technické informace

Popis produktu

V prodeji v kamenných prodejnách od 9.12.2022 a při zaslání na Vaši adresu po objednání přes eshop od 23.12.2022.

Všestranný RC model auta Traxxas TRX-4M Ford Bronco 2021 v měřítku 1:18 s úžasnými schopnostmi. Kovový rám podvozku, 4bodové zavěšení, olejové tlumiče, úhel zatáčení 45°, licencovaná bezesponková karoserie, LED osvětlení v nárazníku. Vysílač 2,4GHz, baterie 2S LiPo a USB nabíječ jsou součástí balení!

Zažijte velkou zábavu s menším RC modelem auta Traxxas TRX-4M Ford Bronco 2021, který se pohodlně vejde do batohu. S autem si užijete mnoho zábavy jak doma, tak venku. Špičkově vybavený model v kompaktním měřítku 1:18 si zachovává výborné jízdní vlastnosti své větší předlohy v měřítku 1:10. S pohonem všech kol překonáte všechny překážky hravě a stylově. Vše potřebné je obsahem balení včetně USB nabíječe a LiPo akumulátoru 7,4 V 750 mAh.

Stejně jako u ostatních modelů Traxxas je k dispozici široká paleta příslušenství, tuningových dílů a veškeré náhradní díly. Licencovaná karoserie je zpracována do nejmenších detailů. Nejnovější inovace v podobě bezesponkového upevnění karoserie je obsažena i zde. Demontáž karoserie pomocí skrytého zobáčku je otázkou vteřiny. Pro večerní vyjížďky je v předním nárazníku nainstalováno LED osvětlení.

Pro model byla vyvinuta nová řídící jednotka ECM-2.5 a výkonný stejnosměrný motor 180 87T. Do jednotky jsou integrované všechny vymoženosti známé z modelů řady TRX. K dispozici jsou 3 jízdní režimy, voděodolné provedení nebo možnost instalace osvětlení ProScale (prodává se samostatně) s realistickými funkcemi světel.

Vlastnosti RC modelu auta 1:18 Traxxas TRX-4M Ford Bronco 2021:

 • model je kompletně sestaven a připraven k jízdě;
 • licencovaná a detailně provedená karoserie Ford Bronco 2021 z materiálu ABS;
 • bezesponkové upínání karoserie;
 • LED osvětlení v předním nárazníku;
 • kovové profily podvozku;
 • 4bodové zavěšení náprav;
 • pohon všech kol, pevný diferenciál, stejnoběžné CV klouby;
 • zatáčení předních kol 45° na obě strany;
 • olejové tlumiče GTM;
 • 1" disky s terénními pneumatikami;
 • výkonný stejnosměrný motor 180 87T;
 • řídící jednotka s 3 jízdními režimy, precizní vysílač Traxxas TQ 2.4GHz;
 • výkonné servo řízení s kovovým hlavním převodovým kolem;
 • baterie a USB nabíječ jsou součástí balení;
 • vděodolná elektronika;
 • doba jízdy až 60 minut.

Kovový rám podvozku

Podvozek tvoří 2 ocelové profily ve tvaru C, jenž jsou spojené plastovými příčníky. Tím je zajištěna tuhá konstrukce minimalizující kroucení. Těžší komponenty, jako např. baterie a motor, jsou uloženy na dně podvozku pro zachování nízkého těžiště.

Zavěšení pro trial

TRX-4M používá sofistikované 4bodové zavěšení pevných náprav s robustními táhly a koncovkami s kulovými čepy.

Náhon 4×4

Náhon 4×4 je realizován prostřednictvím pevných diferenciálů. Pro extrémně hladký chod jsou na přední nápravě stejnoběžné CV klouby.

Teleskopické hřídele

Teleskopické středové hnací hřídel umožňují plný chod zavěšení a rovněž jsou opatřeny stejnoběžnými CV klouby.

Úhel zatáčení 45°

Úhel zatáčení předních kol 45° dodává modelu výjimečně malý poloměr otáčení a vysokou manévrovatelnost, která je nezbytná pro jízdu v terénu. Proti jiným modelů této velikosti má TRX-4M poloměr otáčení až o 50 % menší.

Olejové tlumiče GTM

TRX-4M je vybaven olejovými tlumiči GTM pro hladkou jízdu a realistické jízdní vlastnosti, Tlumiče absorbují nárazy a jízda je krásně hladká bez poskakování. Tlumiče umožňují snadné nastavení předpětí pružin podložkami, přičemž dvojité O-kroužky zajišťují dokonalou těsnost.

Snadná demontáž akumulátoru

Promyšlený systém uchycení akumulátoru v přepážce pomocí gumového pásu je maličkost, která však velmi zjednoduší a zrychlí výměnu akumulátoru. Gumový pás navíc akumulátor pevně zafixuje.

Terénní kola a pneumatiky

Design 1“ kol a pneumatik je převzatý z větších modelů TRX, ale i při menších rozměrech je zachována vysoká úroveň detailů. Pneumatiky s pěnovou vložkou a měkkou směsí poskytují vysokou trakci. Unašeč je šesti hran 7 mm.

Licencovaná karoserie

Karoserie je vyrobena z ABS plastu, který je odolný a umožňuje zachytit vysokou míru detailů. Karoserie dále obsahuje maketu rezervního kola, kanystry, střešní nosič, šnorchl, boční zrcátka, kliky dveří, přední masku a odsazené lemy blatníků. V předním blatníku je instalováno LED osvětlení, které lze rozšířit o multifunkční osvětlení ProScale. Montáž a demontáž karoserie je snadná díky západkovému systému.

Servo řízení

Digitální nanoservo Traxxas servo 2065T se stejnosměrným motorem je voděodolné. Pro odolnost vůči vodě je krabička serva osazena těsněním. Převody jsou nylonové a pro vysokou odolnost je hlavní kolo převodů kovové.

Výkonný motor

Stejnosměrný motor Titan 180 87T poskytuje široký záběr od nízkých otáček pro technickou jízdu. Pevná mezizubová vůle je přesně vymezena a nevyžaduje jakékoliv seřízení.

Řídící jednotka

Nová řídící jednotka ECM-2.5 v sobě integruje regulátor otáček a přijímač. Elektronika je chráněna ve voděodolné krabičce. Obsaženy jsou funkce LVD – ochrana proti podvybití LiPo akumulátoru, snadné nastavení jedním tlačítkem EZ-Set a 3 speciální jízdní režimy. Napájení je kompatibilní s maximálně 2S LiPo akumulátory. Výkonný BEC s napětím 6 V napájí servo řízení, přičemž jednotka je připravena pro připojení ProScale osvětlení. K dispozici jsou následující jízdní režimy:

 • Sport Mode – plyn, zpátečka a brzda (bez automatické brzdy v neutrálu),
 • Trail Mode – plyn, zpátečka a brzda (pozvolná brzda v neutrálu), vhodné pro sjezdy,
 • Crawler Mode – plyn, okamžitá brzda v neutrálu, umožňuje přechod do zpátečky bez dvojího zmáčknutí (vhodné pro technickou jízdu).

RC souprava Traxxas TQ 2.4GHz

Model se ovládá 2kanálovým proporcionálním volantovým vysílačem Traxxas TQ 2.4GHz. Vysílač je napájen pouze 4 články typu AA (tužkovými bateriemi). Na vysílači se nachází otočný knoflík, kterým se trimuje řízení kol (model pak jede rovně, pokud je volant ve středové pozici). Stavu baterií ve vysílači je indikována LED diodou. Na vysílači lze nastavit reverz na kanálu plynu a řízení.

Pohonný akumulátor

Přiložený akumulátor 2S LiPo 750 mAh poskytuje výkonné napájení pro až 1 hodinu provozu. Speciálně navržený konektor se zapojuje přímo do řídící jednotky.

USB nabíječ

Součástí balení je USB nabíječ pro pohodlné nabíjení pohonného akumulátoru. Speciálně navržený iD konektor je bezpečný a neumožňuje chybné zapojení. Stav nabití je zobrazen pomocí LED kontrolky na nabíječi. I když je nabíječ možné napájet z jakéhokoliv USB-A výstupu, pro rychlé nabíjení proudem až 2 A je nutné mít dostatečně výkonný USB zdroj. Doporučit lze univerzální síťový USB adaptér (zdroj) QC3.0 18W.

*) Informace o specifikaci voděodolnosti naleznete v návodu k použití. Tipy a triky na provoz v mokrém prostředí naleznete v blogu.

Obsah balení

Balení obsahuje RC model auta Traxxas TRX-4M Ford Bronco 2021 s nainstalovanými komponenty: stejnosměrný motor Titan 180 87T, řídící jednotka ECM-2.5 a servo řízení 2065T. V balení dále najdete vysílač Traxxas TQ 2.4GHz, pohonný LiPo akumulátor 7,4 V s kapacitou 750 mAh, USB nabíječ a návod CZ, EN, DE, FR a SP.

Příslušenství pro běžný provoz

Pro běžný provoz RC auta potřebujete lepidlo na pneumatiky, silikonový olej do tlumičů a sadu imbusových šroubováků.

Lepidlem na pneumatiky se patka pláště lepí k ráfku. Vždy je nutné, aby pneumatika byla po celém obvodu pevně přilepena! Pokud pneumatika nebude přilepena po celém obvodu, může dojít k jejímu roztržení. Lepidlo na pneumatiky má speciální složení, které je schopno lepit materiály jako guma či nylon s tím, že i po zatvrdnutí zůstává lepený spoj pružný. Nepoužívejte běžné vteřinové lepidlo – to po zatvrdnutí není pružné, a kolem ráfku by na pneumatice postupně vznikaly praskliny.

Pro běžnou údržbu je potřeba lepidlo na šrouby. Šrouby zašroubované v kovovém materiálu (např. šrouby v motoru nebo červík v pastorku) musí být proti povolení tímto lepidlem zajištěny.

Občas je třeba doplňovat silikonový olej do tlumičů. Běžným provozem dochází jen k nepatrným únikům silikonového oleje po pístnicích tlumiče. V případě, že povrch pístnic tlumičů nebo stav těsnění je ve špatné stavu, únik oleje může být velký. Pro tyto případy se dodávají tzv. opravné sady. V nabídce tuningových dílů se dodávají ke všem tlumičům pístnice s extrémně tvrdým povlakem TiN (nitrid titanu). Pístnice s povrchem TiN snadno poznáte podle zlato-zelené barvy. Z naší nabídky silikonových olejů doporučujeme silikonové oleje TLR, Traxxas nebo Medial, viz doporučené příslušenství.

Videa

Technické informace

Typ Expediční
Šasí Ocelové C profily
Měřítko 1:18
Délka 262 mm
Šířka 124 mm
Výška 117 mm
Rozvor 155 mm
Světlá výška podvozku 29 mm
Velikost prostor pro baterii 50,5×31 mm (délkaךířka)
Hmotnost 468 g
Náhon 4WD
Motor Stejnosměrný 180 87T
Přední kola Disky 1" (25,4×12,5 mm), pneu (57×25,4 mm)
Zadní kola Disky 1" (25,4×12,5 mm), pneu (57×25,4 mm)
Doba jízdy 45–75 minut

Ke stažení

Náhradní díly a související produkty

194 položek

Přihlaste se k odběru NEWSLETTERU a využijte slevu 100 Kč na první nákup*

PŘIHLAŠTE SE K NÁM!
- zúčastněte se uzavřených akcí jen pro členy
- budete o akcích vědět jako první
- dostávejte PECKA NOVINKY
* Slevový kupón lze uplatnit na nezlevněné zboží v minimální hodnotě 2000 Kč. Kupón není možné spojit s jinou slevou. Přihlášením k odběru NEWSLETTERU souhlasíte se zasíláním informací elektronickou formou od provozovatele internetových stránek.
Již nezobrazovat