1:10 Traxxas TRX-4 Chevrolet Blazer 1972 TQi RTR (červený)

-10%sleva
Cena v e-shopu s DPH: 14 669 Kč
Sleva -10 %
Cena na prodejně: 16 299 Kč
Skladem
Úterý 25.06. můžete mít na centrální prodejně Nademlejnská
Středa 26.06. může být u Vás
Doprava zdarma
Koupit
Koupit
Výrobce: Traxxas
Kód zboží: TRA92086-4-RED
EAN: 020334920867
akční cena

Nevíte si rady s výběrem? Nejsou Vám některé parametry jasné? Napište nám Váš dotaz a my Vás s odpovědí kontaktujeme.

Poslat dotaz
 • Popis produktu

 • Technické informace

Popis produktu

Traxxas - 1:10 Traxxas TRX-4 Chevrolet Blazer 1972 TQi RTR (červený) - TRA92086-4-RED

Expediční RC model auta TRX-4 Chevrolet Blazer K5 1972 s vyšší světlou výškou, většími 2,2" koly a detailní bezsponkovou karoserií. Spousta chromovaných prvků, portálové nápravy, dálkově řízená převodovka a uzávěrky diferenciálů.

Vyrazte na novou cestu za dobrodružstvím s RC modelem auta Traxxas TRX-4 vybaveným detailní licencovanou karoserií Chevrolet Blazer z roku 1972. Osvědčené šasi TRX-4 je nově továrně vybaveno sadou tlumičů s vyšším zdvihem, která přidává navíc 2,5 cm světlé výšky. Díky tomu mohla být na model osazena větší maketová kola. To dodává modelu nový agresivnější postoj navíc je Chevrolet Blazer K5 1972 mnohem stabilnější a překoná náročnější terénní překážky.

Devízou modelu je krásně zpracovaná licencovaná karoserie Chevrolet Blazer K5 z roku 1972. Pro rychlou a snadnou výměnu baterie je použit bezsponkový systém karoserie. Karoserie se jednoduše zobáčky zacvakne do podběhů.

Agresivní terénní vzhled je podpořen řadou chromový prvků na karoserii, jako jsou přední mřížka chladiče, nárazníky, stěrače, zrcátka nebo kliky. Boční lišty jsou pro autentický vzhled doplněny imitací dřeva. Vše je doplněno původními chromovanými koly s krytkou středového náboje.

Šasi TRX-4 je vybaveno špičkovou technikou s portálovými nápravami, dálkově řízenými uzávěrkami diferenciálů a dálkově řízenou dvoustupňovou převodovkou. Přepínat lze mezi jednotlivými jízdními režimy a k dispozici je rovněž funkce tempomatu.

Model lze například dále vybavit funkčním navijákem, multifunkčním osvětlením a další širokou paletou dílů z příslušenství (prodává se samostatně). Právě špičková kvalita, široká paleta tunignových dílů a možnost postupného vylepšování dělá z modelu TRX-4 jeden z nejlepších expedičních speciálů na světe.

Vlastnosti RC auta Traxxas Chevrolet Blazer 1972:

 • model je kompletně sestaven a připraven k jízdě;
 • licencovaná a detailně provedená bezsponková karoserie;
 • vyšší světlá výška díky továrně instalované sadě Long Arm Lift Kit;
 • větší autentická kola 2,2";
 • dálkově řízené uzávěrky diferenciálů;
 • dálkově řízená dvoustupňová převodovka;
 • portálové nápravy s převodovkou;
 • výkonný stejnosměrný motor Traxxas Titan 21T;
 • stejnosměrný elektronický regulátor otáček Traxxas XL-5 HV s speciálními režimy;
 • zatáčení předních kol o 45° na obě strany;
 • optimalizovaná geometrie omezující bump-steer efekt (změna sbíhavosti kol v závislost na světlé výšce);
 • speciální pneumatiky pro vynikající přilnavost k povrchu;
 • dlouhá doba jízdy (s LiPo akumulátorem 11,1 V 5000 mA až 2 hodiny).

Vyšší světlá výška

Továrně instalovaná sada Long Arm Lift Kit zvyšuje světlou výšku o 2,5 cm. To umožnilo použití větších kol 2,2” s pneumatikami Canyon Trail. S tímto vybavením bude RC model v terénu nepřekonatelný.

Detailní karoserie

Model věrně reprodukuje jeden z nejikoničtějších klasických amerických vozů. Jasné chromové maketové prvky kontrastují s vysoce lesklým lakem pro nezaměnitelný vzhled.

Bezsponková karoserie

Nový systém uchycení karoserie pomocí zobáčků v podbězích kol zajišťuje rychlou a snadnou výměnu baterie, přičemž vzhled karoserie neruší sponky. Demontáž karoserie provedete pouze zmáčknutím zobáčku a potáhnutím karoserie nahoru. Nasazení karoserie je ještě snazší, stačí ji jen nasadit na šasi.

Šasi TRX-4

Šasi TRX-4 je postaveno ze dvou ocelových profilů, které zabezpečují dostatečnou tuhost podvozku. Díky osvědčenému umístění motoru v přední části je zabezpečeno dostatečné zatížení předních kol.

Akumulátor je umístěn v ose šasi, takže je model přesně vyvážen, a při jízdě se nenaklání. Šasi je promyšleno do nejmenších detailů, a to včetně vedení kabelů a umístění montážních otvorů pro volitelné příslušenství.

Nápravy s nápravovou převodovkou

Šasi TRX-4 používá portálové nápravy s nápravovou převodovkou. Nápravová převodovka zvyšuje světlou výšku, snižuje namáhání diferenciálů, převodovky, kardanových hřídelí a dále se snižuje torzní síla – model se méně naklápí.

Zatáčení předních kol je možné o úhel 45°, řízení je zajištěno servem Traxxas 2075X s kovovými převody. Díky novému šasi dosáhl model skvělého nájezdového úhlu.

Dvoustupňová převodovka

Model je vybaven dvoustupňovou převodovkou. Změna převodového stupně se ovládá červeným kolébkovým přepínačem na vysílači. Toto řešení dělá z podvozku TRX-4 velmi všestrannou platformu – auto dokáže jezdit pomalu i rychle, zkrátka jak zrovna potřebujete.

Uzamykatelné diferenciály

Uzávěrky diferenciálů jsou nezávisle řízeny 2 servy. Síla ze serv je přenášena pomocí bovdenů do diferenciálů. Uzávěrky se řídí třípolohovým přepínačem na vysílači a poskytují následující kombinace:

 • Oba diferenciály jsou otevřeny.
 • Uzavřen je pouze přední diferenciál.
 • Uzavřeny jsou oba diferenciály.

Olejové tlumiče GTS

Čtyři olejem plněné tlumiče GTS jsou díky vyšší světlé výšce delší a poskytují ještě hladší tlumení a perfektní jízdní vlastnosti. Hliníková těla tlumičů jsou opatřena maticí pro nastavení předpětí pružin. Maximální těsnost tlumiče kolem pístnice zajišťují speciální těsnící X-kroužky.

Autentická kola

Velké pneumatiky Canyon Trail z extra měkké směsi S1 jsou nalepeny na replice originálních chromovaných kol 2,2" s osmi otvory a krytkou středového náboje. Unašeč kol 12 mm.

Servo řízení

Řízení modelu zajišťuje voděodolné digitální servo Traxxas 2075X High-Torque, s momentem 9 kg/cm. Servo je vybaveno dvěma kuličkovými ložisky na hřídeli tisícihranu a kovovými převody pro maximální odolnost.

Serva převodovky a diferenciálů

Model je vybaven celkem třemi voděodolnými* mikroservy 2065 s momentem 2,5 kg/cm. Dvě serva nezávisle ovládají uzávěrky předního a zadního diferenciálu. Třetí servo pak zajišťuje řazení dvoustupňové převodovky.

Motor Titan 21T

Model pohání stejnosměrný motor Titan 21T 550, jenž poskytuje hladký chod již od nízkých otáček. Pro lepší chlazení je v motoru integrována vrtulka vhánějící vzduch k rotoru.

Stejnosměrný regulátor otáček

Srdcem modelu Traxxas je stejnosměrný elektronický regulátor XL-5 HV. Regulátor je určen pro napájení 2článkovým nebo 3článkovým LiPo akumulátorem. Model lze rovněž napájet i 6–7článkovými NiMH akumulátory.

Jednoduchá volba jízdních režimů a dalšího nastavení, pomocí tlačítka EZ-Set. Indikace stavu regulátoru LED diodou. LVD ochrana proti podvybití LiPo akumulátoru. Tepelná ochrana a voděodolná konstrukce.

Regulátor Traxxas XL-5 HV podporuje 5 jízdních režimů:

 • Sport: Jízda vpřed, brzda a zpátečka.
 • Race: Jízda vpřed a brzda. Zpátečka není k dispozici.
 • Training: Jízda vpřed omezena na 50 % výkonu, brzda 100 % a zpátečka omezena na 50 %. Tento režim je vhodný pro děti.
 • Trail: Jízda vpřed, brzda, zpátečka. Ovládání v blízkosti neutrálu je velmi jemné.
 • Crawl: Jízda vpřed, brzda v neutrálu a rovnou zpátečka.

Čtyřkanálová RC souprava Traxxas TQi s Bluetooth

Čtyřkanálový vysílač je kromě přesného a spolehlivého řízení vybaven také slotem pro umístění Bluetooth modulu (prodává se samostatně). Bluetooth modul umožní spojit RC model s přehlednou grafickou aplikací Traxxas Link, kterou si bezplatně naistalujete do Smartphonu.

AplikaceTraxxas Link pro zařízení od Apple je k dispozici zdarma na AppStore, aplikace pro zařízení Google Android je zdarma na stránkách GooglePlay.

Traxxas Link App je výkonná aplikace, která vám dává naprostou kontrolu nad provozem a laděním RC modelu Traxxas s ohromující vizualizací a absolutní přesností nastavení. Traxxas Link umí zobrazit telemetrická data v reálném čase (např. rychlost, otáčky, teplotu, napětí baterie a náklon modelu). Nastavení RC modelů můžete sdílet, můžete si vytvořit libovolný počet profilů pro konkrétní trať nebo uživatele, a to vše v aplikaci s brilantní grafikou

Možnosti telemetrie se liší dle jednotlivých modelů. Pro získání telemetrických dat může být nutné instalovat telemetrická čidla. Více informací o instalaci telemetrie najdete zde.

Telemetrie – náklon modelu

Pomocí bezdrátového Bluetooth modulu (prodává se samostatně) a aplikace Traxxas Link app je možné sledovat náklon modelu na vašem telefonu. Pro zobrazení další telemetrie (napětí baterie, otáčky, teplota) je nutná montáž telemetrických čidel.

Přijímač Traxxas TQi

Pětikanálový RC přijímač Traxxas TQi TSM s telemetrií pro vysílače Traxxas TQi. Jednoduchá obsluha, párování pomocí tlačítka. Indikace stavu LED diodou. V přijímači jsou integrovány tříosé MEMS senzory pro učení polohy přijímače.

Pětikanálový přijímač je také vybaven dvěma konektory pro zapojení telemetrických čidel RPM (otáčky) a V/T (napětí/teplota). Dále lze k čtyřpinovém konektoru připojit rozšiřující modul telemetrie, do kterého můžete zapojit až další šest čidel, včetně velmi přesného GPS senzoru rychlosti.

Upozornění: Informace o specifikaci voděodolnosti naleznete v návodu k použití. Tipy a triky na provoz v mokrém prostředí naleznete v blogu.

Obsah balení

Balení obsahuje kompletně sestavený RC model auta TRX-4 s karoserií Chevrolet Blazer K5 1972 a nainstalovanými komponenty: stejnosměrný regulátor XL5 HV, stejnosměrný motor Titan 550 21T 14V, servo 2075X High-Torque MG, 3× servo 2065A, přijímač TQi TSM a telemetrie. Součástí balení je rovněž vysílač Traxxas TQi BlueTooth Ready, sada nářadí (imbus 1,5, 2,0, 2,5 mm, křížový klíč), podrobný návod k použití CZ a manuál EN, DE, FR, SP.

Nutno dokoupit

Pro zprovoznění modelu budete potřebovat čtyři články typu AA (tužkové baterie) pro napájení vysílače, pohonný akumulátor a nabíječ pohonného akumulátoru.

Model lze napájet dvou nebo tříčlánkovým LiPo akumulátorem. Pro běžné ježdění plně dostačuje dvoučlánkový LiPo akumulátor 2S 7,4V s kapacitou 5000 mAh. Pro vyšší výkon lze použít tříčlánkový LiPo akumulátor 3S 11,1V s kapacitou 4000 mAh.

Model je kompatibilní i s pohonnými NiMH akumulátory, které jsou ve srovnání s LiPo články méně náročné na údržbu. Velkou výhodou je, že se přílišným vybitím nezničí. Vhodné jsou NiMH akumulátory 8,4V s kapacitou 3000–5000 mAh. Akumulátory musí být vybaveny silovým konektorem Traxxas iD.

Videa

Technické informace

Typ Expediční
Šasi Kovové
Měřítko 1:10
Délka 525 mm
Šířka 270 mm
Výška 285 mm
Rozvor 312 mm
Světlá výška podvozku 99 mm
Velikost lože pro baterie 158×47×23/26 mm
Hmotnost 3,3 kg
Náhon 4WD
Motor Titan 21T
Přední kola Canyon Trail 2.2 (135×54mm)
Zadní kola Canyon Trail 2.2 (135×54mm)
Doba jízdy 60–120 minut na LiPo akumulátor Traxxas 7,4 V 5000 mAh
Max. rychlost 15 km/h
Vysílač Traxxas TQi
Tlumiče Traxxas GTS Shocks (Long Arm Lift Kit)
Regulátor XL-5 HV

Ke stažení

Náhradní díly a související produkty

389 položek

1:10 Traxxas TRX-4 Chevrolet Blazer 1969 a 1972: LED osvětlení Pro Scale

akční cena
-10%
1:10 Traxxas TRX-4 Chevrolet Blazer 1969 a 1972: LED osvětlení Pro Scale
Vše v jedné sadě! Vybavte váš RC model auta Traxxas TRX-4 Chevrolet Blazer 1969 a 1972. Světla fungují jako na skutečném autě. Funkční brzdová světla a světla zpátečky, funkční směrová a výstražná světla, režimy předních světlometů s různou intenzitou. Vše potřebné k instalaci osvětlení je nyní obsaženo v této jedné sadě.
TRA8090X -10% 3 099 Kč 2 789 Kč
Doprava zdarma  
Skladem
Koupit
Úterý 25.06. na prodejně Nademlejnská Středa 26.06. může být u Vás

1:10 Traxxas TRX-4: Kolo 2.2″, disk classic chromovaný, pneu Canyon Trail (2) (pro #8255A)

akční cena
-10%
1:10 Traxxas TRX-4: Kolo 2.2″, disk classic chromovaný, pneu Canyon Trail (2) (pro #8255A)
Kompletní univerzální kola. Chromované disky Classic s pneumatikami Canyon Trail pro TRX-4 Chevrolet K10 (2 ks v balení). Rozměr disku: ø53 mm. Celkový rozměr ø135 mm. Unašeč je šestihran 12 mm. Pro použití v jiný modelech TRX-4, je nutné mít na modelu hřídel TRA8255A.
TRA8184 -10% 1 449 Kč 1 304 Kč
Skladem
Koupit
Úterý 25.06. na prodejně Nademlejnská Středa 26.06. může být u Vás

1:10 Traxxas TRX-4: Pásový podvozek Traxx

akční cena
-10%
1:10 Traxxas TRX-4: Pásový podvozek Traxx
Nový pásový podvozek Traxx od společnosti Traxxas dodá Vašemu TRX-4 neobyčejný dramatický vzhled a projedete sním jakýmkoliv terénem. Snadná instalace této tuningové sady přináší prakticky nezastavitelnou sílu modelu. Velká kontaktní plocha pásu s povrchem vás nezastaví v blátě, písku ani sněhu.
TRA8880 -10% 5 199 Kč 4 679 Kč
Doprava zdarma  
Skladem
Koupit
Úterý 25.06. na prodejně Nademlejnská Středa 26.06. může být u Vás

Tato webová stránka používá cookies

Za účelem zkvalitnění našich služeb používáme na této stránce soubory cookies. Pro více informací přejděte na Podmínky pro používání internetových stránek.

Funkční cookies Tyto cookies jsou nezbytné pro správné fungování webové stránky a proto je není možné vypnout.
Analytické cookies Analytické cookies nám pomáhají sledovat a analyzovat způsob v systému Google Analytics 4, jakým návštěvníci interagují s naší stránkou. Tyto informace nám umožňují vylepšovat obsah a poskytovat lepší uživatelský zážitek.
Marketingové cookies Čtení a zapisování cookies pro marketingové účely pro reklamní systémy jako je např. Google Ads či Sklik. Tyto cookies nám umožňují sledovat chování uživatelů a měřit výkon webu a efektivitu našich reklamních kampaní.
Personalizovaná reklama Remarketingové cookies nám umožňují prezentovat vám personalizovanou reklamu na základě vašich předchozích interakcí s naší stránkou v systémech jako je Google Ads, Sklik.
Využití osobních dat Touto volbou nastavíte souhlas s odesíláním a zpracováním vašich osobních údajů společnosti Google pro účely cílení a vyhodnocování online reklamy a cíleného marketingu.

Přihlaste se k odběru NEWSLETTERU a využijte slevu 100 Kč na první nákup*

PŘIHLAŠTE SE K NÁM!
- zúčastněte se uzavřených akcí jen pro členy
- budete o akcích vědět jako první
- dostávejte PECKA NOVINKY
* Slevový kupón lze uplatnit na nezlevněné zboží v minimální hodnotě 2000 Kč. Kupón není možné spojit s jinou slevou. Přihlášením k odběru NEWSLETTERU souhlasíte se zasíláním informací elektronickou formou od provozovatele internetových stránek.
Již nezobrazovat