1:10 Traxxas Rustler 4WD Ultimate VXL RTR (modrý)

Cena v e-shopu s DPH: 14 690 Kč
Sleva -2 %
Cena na prodejně: 14 999 Kč
Skladem u dodavatele
Úterý 05.12. můžete mít na centrální prodejně Nademlejnská
Středa 06.12. může být u Vás
Doprava zdarma
Koupit
Koupit
Výrobce: Traxxas
Kód zboží: TRA67097-4-BLUE
novinka

Nevíte si rady s výběrem? Nejsou Vám některé parametry jasné? Napište nám Váš dotaz a my Vás s odpovědí kontaktujeme.

Poslat dotaz
 • Popis produktu

 • Technické informace

Popis produktu

RC model auta Traxxas Rustler 4WD ve vrcholné verzi Ultimate VXL s výkonným střídavým motor Velineon, stabilizací TSM, množstvím hliníkových dílů, výkonnějším servem řízení, bezsponkovou karoserii, nainstalovanými telemetrickými senzory a RC soupravou TQi 2.4GHz s Bluetooth modulem.

Model představuje naprostou špičku v rychlosti, akceleraci a ovladatelnosti. Výkonný střídavý motor Velineon dodává modelu maximální rychlost až 70 km/h, s volitelným pastorkem (obsažen balení) pak až 100 km/h.

K výborné ovladatelnosti přispívá pohon všech kol a elektronická stabilizace jízdy TSM. Nainstalované jsou telemetrické senzory a Bluetooth modul ve vysílači, pomocí kterého lze připojit model s telefonem a aplikací Traxxas Link pro zobrazení telemetrie (rychlosti, otáček, teploty motoru, napětí akumulátoru). Použit je rychloupínací systém uchycení karoserie pro čistý vzhled a snadnou výměnu baterie.

Šasi LCG umožnilo ještě více snížit polohu těžiště. Další změna proběhla u tlumičů, kde je model osazen lepšími velkoobjemovými tlumiči GTR High Volume s pístnicemi povlakovanými Nitridem Titanu.

Pro distribuci výkonu od motoru je použita nastavitelná třecí spojka, hliníková středová hřídel, přední a zadní diferenciál, teleskopické poloosy a hliníkové těhlice s kuličkovými ložisky.

Tyto komponenty s vysokou odolností jsou ještě doplněny o barevně eloxovanou středovou výztuhu. Maximální trakci na tvrdých površích zajistí vysokorychlostní pneumatiky Gravix s novým dezénem.

Regulátor otáček obsahuje 3 jízdní režimy, přičemž režim Training sníží výkon na 50 % maxima. Tento režim umožňuje bezpečné řízení začátečníkům, či dětem. Ovládání řízení zajišťuje voděodolné digitální servo Traxxas 2075R.

Vlastnosti:

 • sestavený RC model v měřítku 1:10,
 • pohon všech kol 4WD,
 • maximální rychlost až 100 km/h s volitelným pastorkem,
 • výkonný čtyřpólový střídavý motor řady 550 Velineon 3500kV,
 • střídavý elektronický regulátor VXL-3S se třemi jízdními režimy,
 • voděodolné digitální servo řízení Traxxas 2075R High Torque,
 • stabilizační systém Traxxas Stability Management (TSM),
 • instalované telemetrické senzory a Bluetooth modul,
 • bezsponková karoserie s rychloupínáním,
 • třecí spojka Revo Spec Torque-Control,
 • HD poloosy kol,
 • velkoobjemové hliníkové olejové tlumiče GTR,
 • hliníkové eloxované těhlice, středová výztuha a středová hřídel,
 • torzní příčné stabilizátory,
 • disky 2.8" Charcoal gray RXT s chromovaným kroužkem,
 • pneumatiky Gravix pro extra přilnavost na tvrdých površích,
 • k dispozici jsou náhradní a tuningové díly.

Poznámka: Informace o specifikaci voděodolnosti naleznete v návodu k použití. Tipy a triky na provoz v mokrém prostředí naleznete v blogu.

Výkon a ovladatelnost

Projíždějte zatáčky jako profesionál díky nastavitelným příčným stabilizátorům a precizním tlumičům GTR. Vynikající trakci pohonu 4WD dále vylepšují pneumatikám Gravix.

Maximální odolnost

Pro maximální odolnost a pevnost je Rustler 4WD VXL Ultimate osazen mnoha hliníkovými díly.

Modulární šasi LCG

Šasi se sníženým těžištěm, širokým rozchodem a prodlouženým rozvorem je dokonale vyvážené. Jeho tuhost je zajištěna osvědčenou prostorovou koncepcí, která je lehká a zároveň pevná. Šasi je vyrobeno z kvalitního nylonu plněného uhlíkovými vlákny. Nízko položené těžiště dává autu skvělé jízdní vlastnosti.

Šasi je snadno demontovatelné za pomoci obyčejného šroubováku. Během pár minut tak máte přístup ke všem důležitým součástem, můžete měnit nastavení nebo pracovat na údržbě.

Robustní prvky náprav

Ramena náprav jsou vyrobena z odolného kompozitního materiálu. Poloosy jsou vyztuženy, takže dokáží přenášet velký točivý moment střídavého motoru.

Třecí spojka

Třecí spojka Revo Spec Torque-Control zajišťuje plynulý přenos výkonu a je stavitelná. Správně nastavená míra prokluzu chrání pohonné ústrojí, ale nijak nesnižuje akceleraci modelu.

Kovové diferenciály

Rustler je vybaven kvalitními diferenciály s kovovými převody pro distribuci výkonu mezi jednotlivá kola. Diferenciály je možné vyladit pro specifické provozní podmínky změnou viskozity oleje.

Precizní řízení

Systém řízení Dula-Bell-Crank zajišťuje precizní řízení a dokonalý chod táhel řízení. V řízení je integrovaný servo-saver, jenž chrání servo řízení před přetížením a rázy.

Kola a pneumatiky

Vysokorychlostní pneumatiky Gravix s hybridním designem běhounu mají husté lamelování. Poskytují vynikající přilnavost na tvrdých površích. Disky obsahují standardní unašeč 12 mm.

Automatické otočení na kola

Tato exkluzivní patentovaná funkce Traxxas se aktivuje dálkově přes vysílač. Opakovaným prudkým přidáním plynu a brzděním se model postupně rozhoupe a nakonec otočí zpět na kola.

Osazeno tuningovými díly

Auto standardně disponuje hliníkovými těhlicemi, centrální hliníkovou hřídelí, středovou hliníkovou výztuhou a plně nastavitelnými velkoobjemovými hliníkovými tlumiči GTR.

Příčné torzní stabilizátory

Torzní stabilizátory na nápravách snižují namáhání podvozku a zvyšují rychlost v zatáčkách. Právě díky použití torzních stabilizátorů se model v zatáčkách méně naklání.

Bezsponková karoserie

Karoserie ProGraphic je nově vyztužena pomocným rámem. Díky jednoduchému upínacímu systému je výměna pohonného akumulátoru velmi snadná. Karoserii stačí pouze vpředu intuitivně zasunout a na zadní straně jedním pohybem klipu zajistit.

Lišta Wheelie Bar

Zadní kolečka Wheelie Bar jsou pro takto výkonný model nezbytná. Zesílená zadní lišta s kolečky poskytuje ochranu přítlačnému křídlu a brání převrácení modelu při přidání plného plynu.

Servo řízení

Digitální servo Traxxas 2075R High Speed se stejnosměrným motorem a kovovými převody je voděodolné. Krabička serva je osazena těsněním. Dvě kuličkové ložiska poskytují velmi hladký chod.

Výkonný střídavý motor

Střídavý motor Velineon 550 poskytuje dokonalou rovnováhu mezi výkonem a optimální účinností. Další výhodu představují v motoru instalovaná kuličková ložiska. Ložiska lze zakoupit v rámci servisní sady pod objednacím číslem TRA3352R.

Elektronický regulátor VXL-3S

Voděodolný elektronický Traxxas střídavý regulátor Velineon VXL-3S V2 se třemi jízdními režimy, podporou moderních vysokokapacitních LiPo akumulátorů a snadným ovládáním tlačítkem EZ-Set.

Regulátor VXL-3S je vybaven tréninkovým režimem, který omezí maximální výkon auta na 50 % maxima. Díky tomu se mohou začínající řidiči nebo děti postupně seznámit s vlastnostmi modelu a připravit se na plnou sílu auta. Tepelná ochrana, pozlacené konektory, jednoduché ovládání a intuitivní signalizace dvoubarevnou LED diodou. Režimy regulátoru VXL-3S:

 • Sport: Výchozí režim, je možná jízda vpřed, brzdění a jízda vzad.
 • Race: Režim vhodný pro závodění. Je možná jízda vpřed a brzda, zpátečka není k dispozici.
 • Training: Režim vhodný pro děti nebo začínající jezdce. Je možná jízda vpřed s omezením výkonu na 50 %, brzda a jízda vzad opět s omezením výkonu na 50 %.

Přijímač Traxxas TQi

Pětikanálový přijímač Traxxas TQi TSM 2.4GHz je charakteristický jednoduchou obsluhou. Párování se provádí pomocí tlačítka, stav je indikován LED diodou. V přijímači jsou integrovány tříosé MEMS senzory pro učení polohy přijímače.

Přijímač je také vybaven dvěma konektory pro zapojení telemetrických čidel RPM (otáčky) a V/T (napětí/teplota). Dále lze k čtyřpinovému konektoru připojit rozšiřující modul telemetrie, do kterého můžete zapojit až šest čidel včetně velmi přesného GPS senzoru rychlosti.

RC souprava Traxxas TQi s Bluetooth Ready

Traxxas pro vás připravil zcela novou řadu RC souprav s Bluetooth konektivitou. Bluetooth modul, který je součástí balení, umožní spojit RC model s přehlednou grafickou aplikací Traxxas Link, kterou si bezplatně naistalujete do Smartphonu. Aplikace Traxxas Link pro zařízení od Apple je k dispozici zdarma na AppStore, aplikace pro zařízení Google Android je zdarma na stránkách GooglePlay.

Traxxas Link App je výkonná aplikace, která Vám dává naprostou kontrolu nad provozem a laděním RC modelu Traxxas s ohromující vizualizací a absolutní přesností nastavení. Traxxas Link umí zobrazit telemetrická data, která poskytuje model v reálném čase, například rychlost, otáčky, teplotu, napětí baterie a náklon modelu.

Nastavení RC modelů můžete sdílet, můžete si vytvořit libovolný počet profilů pro konkrétní trať nebo uživatele, např. děti. Vše v aplikaci s brilantní grafikou. Možnosti telemetrie se liší dle jednotlivých modelů. Pro získání telemetrických dat může být nutné instalovat telemetrická čidla. Kompatibilní díly. Více informací o instalaci telemetrie zde.

Bluetooth modul a telemetrie

Auto je již v základu vybaveno Bluetooth modulem a telemetrickými senzory. Veškeré nastavení modelu lze provádět v aplikaci Traxxas Link, kde si můžete rovněž přehledně graficky zobrazit telemetrii v reálném čase (rychlost, otáčky motoru, teplotu motoru a celkové napětí akumulátoru).

Traxxas Stability Management

Stabilizační systém Traxxas Stability Management (TSM) umožňuje zažít nejen výkon, rychlost, zrychlení a projíždění zatáček extrémní rychlostí, ale zaručuje mnohem jednodušší řízení a kontrolu na kluzkých površích jako je prach, hladký beton, nebo dokonce led a sníh.

V přijímači se nachází tříosé MEMS gyro a akcelerometr, který řádově 100× za sekundu vyhodnocuje pohyb modelu a vhodnými zásahy do řízení předních kol korigují směr jízdy auta. Traxxas TSM neomezuje výkonu motoru, nad ním máte 100% kontrolu.

Algoritmy jsou vyladěny pro každý model zvlášť. Míra asistence se nastavuje pomocí multifunkčního ovladače na vysílači, případně v aplikaci Traxxas Link.

Obsah balení

Balení obsahuje kompletně sestavený RC model auta na dálkové ovládání Traxxas Rustler Ultimate VXL s nainstalovanými komponenty: střídavý motor Velineon 550 4P, střídavý regulátor otáček Velineon VXL-3S V2, servo řízení Traxxas 2075R High Torque, pětikanálový přijímač Traxxas TQi TSM 2.4GHz a telemetrická čidla otáček, rychlosti, teploty motoru a napětí pohonného akumulátoru.

V balení dále najdete volantový vysílač Traxxas TQi 2.4GHz s Bluetooth modulem, příslušenství v podobě imbusového klíče (1,5 mm, 2,0 mm, 2,5 mm), podložek pro tlumiče, křížového klíče na kola, plochého klíče (4,0 mm, 8,0 mm), sady pístů do tlumičů, pastorku na motor a pěnového vymezovače pohonného akumulátoru. Nechybí návod v češtině a manuály EN, DE, FR, SP.

Nutno dokoupit

Pro zprovoznění modelu budete potřebovat 4 články typu AA (tužkové baterie) pro napájení vysílače, pohonný akumulátor a odpovídající nabíječ. Model lze provozovat na 2S–3S LiPo akumulátor nebo 7článkový NiMH akumulátor (plochý). Akumulátor by měl mít kapacitu alespoň 5000 mAh, proudovou zatížitelnost 50C a musí být osazen silovým konektorem Traxxas iD.

Příslušenství pro běžný provoz

Pro běžný provoz RC auta potřebujete lepidlo na pneumatiky, silikonový olej do tlumičů a sadu imbusových šroubováků.

Lepidlem na pneumatiky se patka pláště lepí k ráfku. Vždy je nutné, aby pneumatika byla po celém obvodu pevně přilepena! Pokud pneumatika nebude přilepena po celém obvodu, může dojít k jejímu roztržení. Lepidlo na pneumatiky má speciální složení, které je schopno lepit materiály jako guma či nylon s tím, že i po zatvrdnutí zůstává lepený spoj pružný. Nepoužívejte běžné vteřinové lepidlo – to po zatvrdnutí není pružné, a kolem ráfku by na pneumatice postupně vznikaly praskliny.

Pro běžnou údržbu je potřeba lepidlo na šrouby. Šrouby zašroubované v kovovém materiálu (např. šrouby v motoru nebo červík v pastorku) musí být proti povolení tímto lepidlem zajištěny.

Občas je třeba doplňovat silikonový olej do tlumičů. Běžným provozem dochází jen k nepatrným únikům silikonového oleje po pístnicích tlumiče. V případě, že povrch pístnic tlumičů nebo stav těsnění je ve špatné stavu, únik oleje může být velký. Pro tyto případy se dodávají tzv. opravné sady. V nabídce tuningových dílů se dodávají ke všem tlumičům pístnice s extrémně tvrdým povlakem TiN (nitrid titanu). Pístnice s povrchem TiN snadno poznáte podle zlato-zelené barvy. Z naší nabídky silikonových olejů doporučujeme silikonové oleje TLR, Traxxas nebo Medial, viz doporučené příslušenství.

Videa

Technické informace

Typ Truggy
Měřítko 1:10
Délka 477 mm
Šířka 329 mm
Rozvor 295 mm
Světlá výška podvozku 27 mm
Hmotnost 2,32 kg
Náhon 4WD
Motor Střídavý Velineon 3500kV
Doba jízdy 25–30 minut (s LiPo akumulátorem Traxxas 11,1 V 5000 mAh)
Rychlost 100 km/h s volitelným pastorkem
Šasi Kopozitní nylon
Výška 161 mm
Prostor pro baterie 162 x 50 x 25 mm
Přední kola 2,8" (71 mm) RXT, pneu 4,5×2,3″ (114×58 mm) Gravix
Zadní kola 2,8" (71 mm) RXT, pneu 4,5×2,3″ (114×58 mm) Gravix
Olej tlumičů 350 cSt
Olej diferenciálů Přední 30000 cSt, zadní tuk

Ke stažení

Náhradní díly a související produkty

351 položek

1:10 Traxxas Rustler 4WD: Karosérie oranžovo-modrá

1:10 Traxxas Rustler 4WD: Karosérie oranžovo-modrá
Hotová Traxxas karosérie Rustler 4X4 oranžovo-modrá, má kompletní a hotové zbarvení s aplikovanými obtisky. Tato odolná polykarbonátová karosérie má nejžhavější originální barevnou kreaci a je připravena k montáži na vaše auto Traxxas Rustler. Není třeba ořezávat karosérii nebo vrtat montážní otvory.
TRA6734T -2% 1 649 Kč 1 615 Kč
Skladem
u dodavatele
Koupit
Úterý 05.12. na prodejně Nademlejnská Středa 06.12. může být u Vás

1:10 Traxxas Rustler 4WD: LED osvětlení kompletní

1:10 Traxxas Rustler 4WD: LED osvětlení kompletní
Kompletní sada LED osvětlení pro Traxxas Rustler 4WD. Díky tomuto osvětlení se z vašeho model stane opravdový skvost. Vysoce svítivé diody jsou nejen efektní, ale poskytují silný proud světla. Osvětlení zároveň dodává lepší přehled o poloze modelu. Montáž sady je snadná – stačí přešroubovat celé díly, není nutné nic upravovat vrtat či pájet. Osvětlení je napájeno z přijímače přes Y-kabel.
TRA6793 -2% 1 199 Kč 1 175 Kč
Skladem
u dodavatele
Koupit
Úterý 05.12. na prodejně Nademlejnská Středa 06.12. může být u Vás

Tato webová stránka používá cookies

Za účelem zkvalitnění našich služeb používáme na této stránce soubory cookies. Pro více informací přejděte na Podmínky pro používání internetových stránek.

Funkční Tyto cookies potřebujeme pro zobrazení a správnou funkci webu.
Analytické a preferenční Shromažďování a používání měřicího kódu Google Analytics nám dovoluje provádět analýzu návštěvnosti a webového provozu stránek a umožňuje nám zachytit informace o návštěvách naší webové stránky.
Pro profilování a remarketing Google AdWords remarketing a Facebook remarketing. Využívání těchto cookies umožňuje na základě smluvního vztahu s těmito společnostmi zobrazovat při návštěvě jiných webových stránek reklamu na naši společnost a produkty.

Přihlaste se k odběru NEWSLETTERU a využijte slevu 100 Kč na první nákup*

PŘIHLAŠTE SE K NÁM!
- zúčastněte se uzavřených akcí jen pro členy
- budete o akcích vědět jako první
- dostávejte PECKA NOVINKY
* Slevový kupón lze uplatnit na nezlevněné zboží v minimální hodnotě 2000 Kč. Kupón není možné spojit s jinou slevou. Přihlášením k odběru NEWSLETTERU souhlasíte se zasíláním informací elektronickou formou od provozovatele internetových stránek.
Již nezobrazovat