Odeslat stránku na e-mail:
1:10 Traxxas Stampede 4WD TQ (stavebnice)

1:10 Traxxas Stampede 4WD TQ (stavebnice)

Náhled produktu - 1:10 Traxxas Stampede 4WD TQ (stavebnice)

Dostupnost:
Skladem u dodavatele

Cena v e-shopu s DPH: 8 059 Kč
Cena na prodejně: 8 299 Kč
+
Výrobce: Traxxas
Kód zboží: TRA67014-4

Popis produktu

Nesestavený RC model auta Traxxas Stampede 4WD s čirou karoserií, elektronikou – stejnosměrný regulátor XL-5, motor Titan 12T, servo řízení a RC souprava TQ 2.4GHz. Hbitý model s náhonem na všechna čtyři kola „proletí“ každým terénem. Podrobný obrázkový manuál vas bezpečně provede celou stavbou!

Model má velkou světlu výšku pro dobrou průchodnost terénem. O tlumení nárazů se postarají olejové tlumiče s dlouhým zdvihem. Pohon na všechna čtyři kola je realizován prostřednictvím nastavitelné třecí spojky, středové hřídele a samozřejmě předního a zadního diferenciálu s kovovými převody.

Vlastnosti:

 • stavební díly jsou pečlivě přichystané a zabalené;
 • maximální rychlost auta až 45 km/h;
 • pohon výkonným stejnosměrným motorem Titan 550 12T, náhon 4WD;
 • voděodolný regulátor otáček a servo řízení;
 • světlá výška 100 mm;
 • olejové tlumiče s dlouhým zdvihem;
 • diferenciály s kovovými převody;
 • voděodolná krabička přijímače;
 • nastavitelná třecí spojka;
 • řízení s integrovaným servosaverem;
 • čirá, nenabarvená karoserie.

Modulární konstrukce šasi

Šasi modelu je postaveno na modulární platformě, což zjednodušuje přístup ke všem komponentům a usnadňuje servis. Po povolení pěti šroubů můžete vysunout celou přední část. Zadní část je také přišroubována,a to pouhými čtyřmi šrouby.

Krabička přijímače

Krabička přijímače je vybavena těsnícím O-kroužkem, takže elektronika je spolehlivě chráněna před stříkající vodo a odletujícím bahnem..

Kola a pneumatiky

Chromová paprsková kola udrží pneumatiky bezpečně na ráfku díky speciálnímu lemu. Pneumatiky Chevron Maxx s měkkou směsí poskytují maximální trakci v terénu, na tvrdých površích pak umožní přiměřené sklouznutí.

Olejové tlumiče

Olejové tlumiče Ultra Shock s dlouhým zdvihem jsou navrženy pro spolehlivé absorbování všech nárazů. Dvojité těsnící X-kroužky zajišťují plynulý chod bez úniku oleje. Vlastnosti tlumičů lze měnit předpětím pružin, jejich výměnou za jiné nebo změnou viskozity použitého oleje.

Přední a zadní diferenciál

Distribuci výkonu mezi všechna kola obstarává přední a zadní diferenciál. hřídele diferenciálů jsou uloženy v ložiscích a převody jsou kovové. Diferenciály lze naplnit oleji s různou viskozitou, čímž můžete ovlivnit jejich svornost.

Precizní řízení

Mechanika zatáčení předních kol je realizována prostřednictví systému Dula-Bell-Crank. V řízení je integrovaný servosaver pohlcující nárazy a chránící servo proti přetížení.

Třecí spojka

Ochranu celého pohonného ústrojí proti rázům při akceleraci zajišťuje třecí spojka. Spojku s třecí deskou a lamelami lze jednoduše nastavit pomocí matice tak, aby byl rozjezd plynulý, hbitý a zároveň byly všechny komponenty chráněny proti silnému záběru motoru.

Elektronický regulátor Traxxas XL-5

Voděodolný elektronický regulátor Traxxas XL-5 disponuje třemi jízdními režimy, podporou moderních vysokokapacitních LiPo akumulátorů a snadným ovládáním tlačítkem EZ-Set. Regulátor XL-5 je vybaven tréninkovým režimem, který omezuje maximální výkon motoru na úroveň 50 %. Díky tomu se mohou začínající jezdci nebo děti bezpečně seznámit s vlastnostmi modelu. Tepelná ochrana, pozlacené konektory a nízká hodnota vnitřního odporu jsou devizou tohoto regulátoru. Regulátor XL 5 nabízí následující jízdní režimy:

Sport: Výchozí režim, je možná jízda vpřed, brzdění a jízda vzad.
Race: Režim vhodný pro závodění. Je možná jízda vpřed a brzda; zpátečka není k dispozici.
Training: Režim vhodný pro děti nebo začínající jezdce. Je možná jízda vpřed s omezením výkonu na 50 %, brzda a jízda vzad opět s omezením výkonu na 50 %.

Výkonný motor Titan 12T

Model auta je osazen modifikovaným stejnosměrným motorem řady 550 Titan. Tento 12závitový motor má o 30 % vyšší výkon než konvenční motory 540. Motor je osazen ventilátorem pro zajištění optimálního chlazení.

RC souprava Traxxas TQ

Model je řízen dvoukanálovou proporcionální volantovou RC soupravou pracující v pásmu 2,4 GHz, čímž je zajištěn spolehlivý přenos signálu bez nežádoucího rušení. Vysílač je napájen 4 bateriemi typu AA, volitelně můžete použít i nabíjecí NiMH akumulátory.

Na vysílači se nachází otočný knoflík, kterým lze trimovat řízení kol tak, aby při volantu v neutrální poloze model je přímo. Stav baterií ve vysílači je indikována LED diodou. K dispozici je reverz kanálu plynu a řízení. Tato funkce se hodí v případě, kdy budete chtít vysílač použít pro řízení jiných modelů.

Obsah balení

Balení obsahuje díly pro stavbu RC modelu auta Traxxas Stampede 4WD v měřítku 1:10, čirou karoserii, stejnosměrný regulátor otáček XL-5, motor Titan 12T, servo řízení a RC soupravu TQ 2.4GHz. Samozřejmostí je podrobný obrázkový stavební návod.

Nutno dokoupit

Ke zprovoznění modelu budete potřebovat 4 baterie typu AA baterie pro napájení vysílače, pohonný akumulátor a vhodný nabíječ. Karoserii je třeba nalakovat barvou na lexanové karoserie.

Příslušenství pro běžný provoz

Pro běžný provoz RC auta potřebujete lepidlo na pneumatiky, silikonový olej do tlumičů a sadu imbusových šroubováků. Z našeho sortimentu doporučujeme cenově dostupnou sadu nářadí pro auta.

Lepidlem na pneumatiky se patka pláště lepí k ráfku. Vždy je nutné, aby pneumatika byla po celém obvodu pevně přilepena! Pokud pneumatika nebude přilepena po celém obvodu, může dojít k jejímu roztržení. Lepidlo na pneumatiky má speciální složení, které je schopno lepit materiály jako guma či nylon s tím, že i po zatvrdnutí zůstává lepený spoj pružný. Nepoužívejte běžné vteřinové lepidlo – to po zatvrdnutí není pružné, a kolem ráfku by na pneumatice postupně vznikaly praskliny. Z naší nabídky doporučujeme lepidlo Corally Tire Fix, viz doporučené příslušenství.

Pro běžnou údržbu je potřeba lepidlo na šrouby (obj. č.: FS-G06/10). Šrouby zašroubované v kovovém materiálu (např. šrouby v motoru, šervík v pastorku) musí být proti povolení tímto lepidlem zajištěny.

Občas je třeba doplňovat silikonový olej do tlumičů. Běžným provozem dochází jen k nepatrným únikům silikonového oleje po pístnicích tlumiče. V případě, že povrch pístnic tlumičů nebo stav těsnění je ve špatné stavu, únik oleje může být velký. Pro tyto případy se dodávají tzv. opravné sady. V nabídce tuningových dílů se dodávají ke všem tlumičům pístnice s extrémně tvrdým povlakem TiN (nitrid titanu). Pístnice s povrchem TiN snadno poznáte podle zlato-zelené barvy. Z naší nabídky silikonových olejů doporučujeme silikonové oleje TLR, Traxxas nebo Medial, viz doporučené příslušenství.

Technické informace

Typ Monster Truck
Měřítko 1:10
Délka 397 mm
Šířka 340 mm
Rozvor 275 mm
Světlá výška podvozku 75 mm
Náhon 4WD
Kola Chromová 2,8"
Pneumatiky Chevron Maxx 2,8"
Regulátor XL-5
Motor Stejnosměrný Titan 12T
RC souprava TQ 2.4GHz

Ke stažení

Videa

Dotaz na produkt: 1:10 Traxxas Stampede 4WD TQ (stavebnice)

Kód zboží: TRA67014-4

Text dotazu

Náhradní díly a související produkty

TRA6509R
Dočasně
nedostupné
3 999 Kč 3 929 Kč
Získejte dopravu zdarma

při objednávce nad 2 500 Kč
(platí pouze v ČR)

© PECKA MODELÁŘ s.r.o. 2011 - 2020. Všechna práva vyhrazena

Kancelářská křesla a kancelářské židle, profesionální židle a manažerská křesla a ergonomické židle pro zdravé sezení.

Přihlaste se k odběru NEWSLETTERU a využijte slevu 100 Kč na první nákup*

PŘIHLAŠTE SE K NÁM!
- zúčastněte se uzavřených akcí jen pro členy
- budete o akcích vědět jako první
- dostávejte PECKA NOVINKY
* Slevový kupón lze uplatnit na nezlevněné zboží v minimální hodnotě 2000 Kč. Kupón není možné spojit s jinou slevou. Přihlášením k odběru NEWSLETTERU souhlasíte se zasíláním informací elektronickou formou od provozovatele internetových stránek.
Již nezobrazovat