Kavan Pilatus PC-6 Porter 1500mm ARF (červený)

Cena v e-shopu s DPH: 9 494 Kč
Skladem 1 ks Doprava zdarma
Koupit
Koupit
MŮŽETE MÍT IHNED NA PRODEJNĚ:
Karolíny Světlé 1 ks
Středa 27.09. může být u Vás
Výrobce: Kavan
Kód zboží: KAV02.8090
včetně Recyklačního poplatku: 4 Kč
novinka

Nevíte si rady s výběrem? Nejsou Vám některé parametry jasné? Napište nám Váš dotaz a my Vás s odpovědí kontaktujeme.

Poslat dotaz
  • Popis produktu

  • Technické informace

Popis produktu

Prakticky hotová polomaketa švýcarského užitkového letadla kategorie STOL o rozpětí 1500 mm z téměř nezničitelného, uhlíkem vyztuženého extrudovaného pěnového polyolefinu (EPO). Osazen střídavý motor C3548-750, třílistá vrtule 10×6", regulátor R-40SB, 6 mikroserv a LED osvětlení. Ovládaná křidélka, klapky, směrovka, výškovka, řiditelná ostruha/vodní kormidlo a otáčky motoru.

Švýcarský jednomotorový užitkový letoun kategorie STOL Pilatus PC-6 Porter, původně poháněný plochým pístovým šestiválcem Lycoming, poprvé vzlétl v roce 1959. Brzy následoval vylepšený Turbo-Porter s turbovrtulovým motorem. V průběhu let se potom tato nádherná letadla proháněla po obloze s motory Turbomeca Astazou II, Garret Air Research TPE 331 a nakonec Pratt & Whittney Canada PT6A (přibližně 70 % ze všech vyrobených kusů).

Neuvěřitelné, skoro vrtulníkové schopnosti krátkého vzletu a přistání brzy přilákaly pozornost vojenských i civilních uživatelů. Portery s kolovým podvozkem, lyžemi nebo plováky sloužily a slouží spolehlivě a neúnavně po celém světě – létají nad pouštěmi, džunglemi, jezery, horami, sněhem a ledem – prostě všude. Není divu, že PC-6 drží světový rekord pro přistání letadla v nejvyšší nadmořské výšce na ledovci Dhaulagiri v Nepálu.

Po dohotovení 604 kusů v průběhu 63 let Pilatus ukončil výrobu PC-6 v roce 2022. A vy si teď můžete užít létání s polomaketou tohoto nádherného stroje o rozpětí 1500 mm s pohonem výkonným střídavým motorem!

Trup modelu je zhotoven z vysoce odolného pěnového EPO (extrudovaného polyolefinu) s vnitřními uhlíkovými výztuhami. V přídi je nainstalován střídavý elektromotor C3548-750 s třílistou vrtulí 10×6“ a regulátorem Kavan R-40SB s výkonným BEC stabilizátorem napájení. Pod odnímatelným krytem v přídi najdete dostatek prostoru pro pohonný akumulátor.

Křídlo modelu z pěnového EPO je dvoudílné s uhlíkovými nosníky a uhlíkovou trubkovou spojkou. Křidélka i klapky jsou ovládány nezávisle vždy dvěma servy s krátkými přímými drátovými táhly. Nechybí ani funkční poziční a přistávací LED světla. Snadno demontovatelné uhlíkové vzpěry křídla jsou zajištěny sponkami.

Ocasní plochy jsou z rovněž vyrobeny z pěnového EPO. Servo směrovky je uloženo v kýlovce a servo výškovky v trupu. Kormidla jsou ovládána krátkými drátovými táhly.

Hlavní podvozek je pevný, drátový a odpružený maketovými vzpěrami. Drátová ostruha je spřažená se směrovkou. Pro model můžete dokoupit sadu plováků. Demontáž kolového podvozku a instalace plováků a vodního kormidla je otázkou pár minut.

Pro pohon modelu slouží střídavý motor třídy C3548-750 se 40 A ve spojení regulátorem otáček Kavan R-40SB. Pro napájení budete potřebovat LiPo čtyřčlánek s kapacitou 2600–3300 mAh se zatížitelností aspoň 30C. Konkrétní typ volte tak, aby vám bez dalšího dovažování co nejlépe vycházela správná poloha těžiště.

Pro ovládání modelu v nouzi vystačíte i se šestikanálovou počítačovou RC soupravou bez speciálních funkcí, neboť v základním provedení jsou křidélka, klapky, směrovka a servo příďové nohy zapojeny pomocí zapojovací desky nainstalované v prostoru kabiny vždy jen do jednoho kanálu.

Zapojovací deska také zajišťuje napájení LED světel. Ideální je samozřejmě použití aspoň sedmikanálové počítačové RC soupravy, která umožňuje nezávislé ovládání křidélek a vztlakových klapek dvěma servy, což dnes umí i cenově dostupný Radiolink AT9S nebo AT10II nebo Futaba T6K či T10J.

V takovém případě je nutno serva křidélek a klapek připojit samostatně. V návodu samozřejmě nechybí důkladná tabulka s prověřeným výchozím nastavením výchylek kormidel, abyste model snadno připravili k letu.

Obsah balení

Balení obsahuje hotový trup, křídlo a ocasní plochy z pěnového EPO s nainstalovaným motorem, vrtulí, regulátorem otáček, 6 servy a LED světly. Součástí balení je rovněž srozumitelný návod.

Technické informace

Rozpětí [mm] 1500
Délka [mm] 1112
Plocha křídla [dm2] 27,9
Hmotnost [g] 1650–1700
Ovládané funkce S, V, K (2), M, F (2)
Náročnost stavby S0, S1
Náročnost pilotáže P2

Pohon a RC vybavení:

Motor *) C3548-750
Regulátor *) Kavan R-40SB
Vrtule *) 10×6“ třílistá
Akumulátor Kavan 14,8V 2600mAh 40/80C nebo Kavan 14,8V 3300mAh 40/80C
Serva *) 6× mikro
RC souprava Min. 7 kanálů (počítačová)
*) Součást ARF setu

Náhradní díly a související produkty

1 položka

Přihlaste se k odběru NEWSLETTERU a využijte slevu 100 Kč na první nákup*

PŘIHLAŠTE SE K NÁM!
- zúčastněte se uzavřených akcí jen pro členy
- budete o akcích vědět jako první
- dostávejte PECKA NOVINKY
* Slevový kupón lze uplatnit na nezlevněné zboží v minimální hodnotě 2000 Kč. Kupón není možné spojit s jinou slevou. Přihlášením k odběru NEWSLETTERU souhlasíte se zasíláním informací elektronickou formou od provozovatele internetových stránek.
Již nezobrazovat