Odeslat stránku na e-mail:
SKY RC TESTER střidavých elektromotorů, NEW

Prodejna v OC Albert v Průhonicích-Čestlicích je od konce června definitivně uzavřena. Děkujeme za pochopení a těšíme se na Vás v našich ostatních prodejnách.

SKY RC TESTER střidavých elektromotorů, NEW

Náhled produktu - SKY RC TESTER střidavých elektromotorů, NEW

Dostupnost:
Skladem u dodavatele

Cena v e-shopu s DPH: 2 556 Kč
Cena na prodejně: 2 690 Kč
+
Výrobce: SKY RC
Kód zboží: 3SK5020

Popis produktu

Tester střídavých elektromotorů SKY RC Motor Analyzer BMA-01 je elektronický přístroj speciálně zkonstruovaný pro měření parametrů, jako je počet otáček na volt („KV“), otáčky motoru, měření proudového odběru, měření časování (průměrné hodnoty i jednotlivých fází), měření hlučnosti a kontrola funkcí Hallových senzorů střídavých motorů. Naměřené hodnoty pro střídavé motory se snímači i bez snímačů jsou v reálném čase zobrazovány na dvouřádkovém LCD displeji.

Tester je primárně určen pro 2- a 6-pólové motory v klasickém uspořádání („inrunnery“) používané v modelech RC aut s maximálním proudovým odběrem 30 A. Měření motorů s jiným počtem pólů (2-36 pólů) a motorů s rotačním pláštěm („outrunnerů“) je také možné, ale fungování přístroje s některými typy outrunnerů nemusí být zaručeno.

Součástí testeru je držák pro upevnění testovaného motoru (inrunneru). Pro napájení testeru budete potřebovat dvoučlánkový LiPo akumulátor, který by měl mít kapacitu aspoň 2000 mAh.

1. Kontrola střídavých motorů se snímači („sensored“) i bez snímačů („sensorless“)

V režimu kontroly motoru se testovaný motor upevní do držáku na testeru. Silové kabely motoru a popř. kabel senzorů se zapojí do odpovídajících zásuvek na testeru. V softwaru se nasatví počet pólů měřeného motoru. Po spuštění měření tester automaticky zajistí měkký rozběh motoru na nízké otáčky; poté můžete otáčky motoru zvyšovat až na maximum otáčením 3D kolečka – úroveň plynu je signalizována sloupcem LED diod. Motor Analyzer měří:

  • Napájecí napětí
  • Počet otáček na volt (KV) s přesností +/-3%
  • Otáčky motoru
  • Proudový odběr motoru (do 30 A)

2. Měření časování

Tester umožňuje měření časování motoru – poskytuje jak průměrnou hodnotu pro celý motor, tak i hodnoty pro snímače jednotlivých fází A, B a C. Díky tomu můžete velmi přesně dolaďovat časování (v ideálním případě by měly být hodnoty pro všechny tři fáze stejné).

3. Měření hlučnosti

Špatně vyrobený/smontovaný motor, podřadná nebo opotřebená ložiska, ohnutá hřídel, nevyvážený rotor a další mechanické vady mohou generovat vibrace. Vibrace motoru rozechvívají okolní vzduch – toto chvění jsou zvukové vlny, které vnímáme jako zvuk motoru.

Čím vyšší úroveň vibrací, tím negativněji je ovlivňována výkonnost motoru. Díky měření hlučnosti motorů vestavěným měřícím mikrofonem můžete vybrat kus s nejnižšími vibracemi – tj. s nejnižšími ztrátami.

4. Testování Hallových senzorů (pouze pro motory se snímači)

Tento režim slouží ke kontrole správné funkce Hallových sond snímajících polohu rotoru – to je kriticky důležité pro správné řízení chodu motoru regulátorem. S pomocí testeru např. odhalíte, zda není nekterý ze senzorů vadný nebo zda nejsou silové kabely motoru zapojené v nesprávném pořadí.

Sada testeru obsahuje: Motor Analyzer BMA-01, napájecí kabel XT60/banáky 4 mm, napájecí kabel XT60/Tamiya, šestižilový kabel senzorů, návod

Napájení 7,4-8,4 V (2S LiPo)
Podporované typy motorů Střídavé se snímači i bez snímačů (2-36 pólů)
Přesnost měření KV ±3%
Přesnost měření časování ±4%
Rozsah měření časování 0-70°
Rozsah měření hlučnosti 60-120 dB
Max. proudový odběr motoru max. 30 A při 8,4 V
Rozměry 136,5x80,6x24,5 mm
Hmotnost 282 g

 

Dotaz na produkt: SKY RC TESTER střidavých elektromotorů, NEW

Kód zboží: 3SK5020

Text dotazu

Získejte dopravu zdarma

při objednávce nad 2 500 Kč
(platí pouze v ČR)

© PECKA MODELÁŘ s.r.o. 2011 - 2020. Všechna práva vyhrazena

Kancelářská křesla a kancelářské židle, profesionální židle a manažerská křesla a ergonomické židle pro zdravé sezení.

Přihlaste se k odběru NEWSLETTERU a využijte slevu 100 Kč na první nákup*

PŘIHLAŠTE SE K NÁM!
- zúčastněte se uzavřených akcí jen pro členy
- budete o akcích vědět jako první
- dostávejte PECKA NOVINKY
* Slevový kupón lze uplatnit na nezlevněné zboží v minimální hodnotě 2000 Kč. Kupón není možné spojit s jinou slevou. Přihlášením k odběru NEWSLETTERU souhlasíte se zasíláním informací elektronickou formou od provozovatele internetových stránek.
Již nezobrazovat