Vše o nákupu
Pecka modelář
© PECKA MODELÁŘ s.r.o. 2011 - 2024. Všechna práva vyhrazena
Zákaznická linka 9-18 hod.: +420 774 590 258 | Potřebujete pomoci?
Cena v e-shopu s DPH: | 4 990 Kč |
Skladem
Pátek 13.12. můžete mít na centrální prodejně Nademlejnská Pondělí 16.12. může být u Vás |
Doprava zdarma |
|
Koupit |
Koupit |
Nevíte si rady s výběrem? Nejsou Vám některé parametry jasné? Napište nám Váš dotaz a my Vás s odpovědí kontaktujeme.
Poslat dotazNa počátku 50. let dánský architekt a bývalý válečný pilot RAF Ejnar Billing vystavil vlastnoručně zhotovený model rybářského člunu ve výloze hobby obchodu patřícího jeho manželce. Potom, co se fotografie modelu objevila v jednom časopisu, pana Billinga zavalily objednávky na postavení desítek kusů stejného modelu. Protože nebylo v jeho silách takové množství zvládnout, napadlo ho, že člun nabídne jako stavebnici – první hromadně vyráběnou stavebnici s dřevěnou kostrou s kýlem, žebry a plaňkovanou obšívkou napodobující co nejvíce konstrukci skutečných lodí. Tento způsob stavby se rychle ujal a modely pana Billinga začaly dobývat svět. V roce 1958 pak vznikla rodinná firma nesoucí dodnes jméno Billing Boats.
V průběhu let se konstrukce modelů zdokonalovala a modernizovala, v 60. letech bylo zavedeno používání plastových výlisků trupů, poté nastoupily CNC stroje a již na přelomu 80. a 90. let v Billing Boats začali požívat laserové vyřezávání dílů. Dnes firmu řídí již třetí generace Billingů a plovoucí RC modely i neplovoucí stolní makety stále představují naprostou špičku v lodním modelářství. S potěšením vám nabízíme sérii stavebnic Billing Boats, z nichž můžete postavit nádherné detailně propracované neplovoucí makety a vytvořit stylový doplněk interiéru vašeho bytu se slanou vůní moře a voláním dálek...
Anglická nákladní loď Mayflower spuštěná na vodu nejspíše v Harwichi na počátku 17. století nebyla velká - na délku měřila 95 stop a její výtlak byl jen 180 tun. Do historie se nesmazatelně zapsala svojí plavbou do Severní Ameriky roku 1620. 15 srpna 1620 Mayflower zvedla kotvy v anglickém Plymouthu a zamířila k pobřeží severní Virginie se 102 osadníky a zhruba 30 muži posádky na palubě. Po cestě dlouhé 3000 mil a trvající 67 dní loď zakotvila u Cape Cod (Mys tresky). Vzhledem k nepříznivým větrům a vytrvalým bouřím se lodi nepodařilo proniknout na původně zamýšlené místo na pobřeží. Útrapy plavby a nemoci zredukovaly osazenstvo lodi na polovinu; nakonec po několika týdnech vyčkávání se zbývajících 53 osadníků vylodilo a založilo osadu New Plymouth v nové zemi, která se posléze stala Spojenými státy americkými. V letech 1955-6 byla v britském Brixhamu v hrabství Devon postavena věrná replika lodi s použitím původních materiálů a technologií nazvaná Mayflower II, která posléze roku 1957 přeplula oceán a zůstala natrvalo v USA v Plymouthu ve státě Massachusetts jako dar americkému národu připomínající spojenectví ve II. světové válce. Mayflower je určena pro pokročilé lodní stavitele; je konstruována jako neplovoucí stolní maketa.
Mayflower má trup klasické dřevěné konstrukce z laserem vyřezávaných dílů s plaňkovanou obšívkou a palubu a nástavby. Stavebnice obsahuje všechny dřevěné, plastové a kovové díly potřebné pro dokončení modelu, maketové příslušenství, plachty atd.
1 položka
Tato webová stránka používá cookies
Za účelem zkvalitnění našich služeb používáme na této stránce soubory cookies. Pro více informací přejděte na Podmínky pro používání internetových stránek.