Kavan Beta 1400 ARF červená (předobjednávka)

Cena v e-shopu s DPH: 4 990 Kč
Dočasně nedostupné Doprava zdarma
Koupit
Koupit
Výrobce: Kavan
Kód zboží: KAV02.8085
novinka

Nevíte si rady s výběrem? Nejsou Vám některé parametry jasné? Napište nám Váš dotaz a my Vás s odpovědí kontaktujeme.

Poslat dotaz
  • Popis produktu

  • Technické informace

Popis produktu

Prakticky hotový model školního motorového větroně o rozpětí 1400 mm z téměř nezničitelného extrudovaného pěnového polyolefinu (EPO) se střídavým motorem, 20A regulátorem otáček a čtyřmi servy. Ovládaná směrovka, výškovka, křidélka a otáčky motoru.

Beta 1400 pod značkou Kavan je oproti původní verzi zcela nový model s mírně odlišnými rozměry, novým profilem křídla, novým střídavým motorem se sklopnou vrtulí a daleko propracovanější konstrukcí. Nové formy a pokrok v technologii lisování pěnových plastů zaručují, že všechny díly jsou daleko jemnější a přesnější.

Model je ideální pro začínající piloty, které provede od úvodního otloukání přistávací plochy až k základním akrobatickým obratům a termickému plachtění. Stejně tak potěší i rekreační letce, kterým poskytne skladný a snadno přepravitelný model pro dokonale relaxační polétání.

Beta 1400 je školní a cvičný motorový větroň z vysoce odolného extrudovaného polyolefinu EPO. Díky své koncepci s motorem uloženým na pylonu za křídlem velmi dobře odolává hrubšímu zacházení, které by u klasických modelů s motorem přídi vedlo přinejmenším k poškození vrtule.

Trup s namontovaným střídavým motorem C2814-1400, regulátorem otáček Kavan R-20B a servy směrovky a výškovky Kavan GO-09 je vylisován z pěnového EPO s podélnými uhlíkovými výztuhami. Kryt kabiny je odnímatelný s magnetickými uzávěry. Dvoudílné křídlo je rovněž vylisováno z EPO, křidélka jsou ovládána dvěma servy Kavan GO-09.

Poloviny křídla se spojují uhlíkovou trubkovou spojkou a zajišťují šroubem na spodní straně křídla. Ocasní plochy v klasickém uspořádání jsou vylisovány z EPO. Chlazení motoru napomáhá vstup chladícího vzduchu v náběžné části pylonu, chladící vzduch proudí kanály okolo pláště motoru.

Příprava k letu zahrnuje pouze přilepení ocasních ploch (středním vteřinovým lepidlem), nasazení polovin křídla, zapojení přijímače a připojení pohonného akumulátoru. Ovládána jsou křidélka, směrovka, výškovka a otáčky motoru.

Obsah balení

ARF set obsahuje trup vylisovaný z EPO s namontovaným střídavým motorem, sklopnou vrtulí 7×6", regulátorem otáček Kavan R-20B a dvěma servy, křídlo vylisované z EPO s instalovanými dvěma servy, ocasní plochy z EPO, uhlíkovou trubkovou spojku křídla a podrobný návod ke stavbě a létání.

Nutno dokoupit

K ovládání modelu budete potřebovat aspoň čtyřkanálovou RC soupravu. Ideální je použití aspoň pětikanálové počítačové RC soupravy, která umožní nezávislé ovládání obou serv křidélek pro snadné nastavení diferenciace jejich výchylek a popř. mixování jako aerodynamické brzdy.

Ovládání modelu si můžete dále zpříjemnit naprogramováním dvojích nebo exponenciálních výchylek. Pro napájení modelu Beta 1400 budete potřebovat tříčlánkový LiPo akumulátor 11,1 V s kapacitou 1600–2200 mAh a proudovou zatížitelností aspoň 20C osazený silovým konektorem XT60.

Upozornění: Dle Nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2019/945 ze dne 12. března 2019 o bezpilotních systémech a o provozovatelích bezpilotních systémů ze třetích zemí a Prováděcího nařízení Komise (EU) 2019/947 ze dne 24. května 2019 o pravidlech a postupech pro provoz bezpilotních letadel jsou provozovatelé a piloti bezpilotních létajících prostředků (klasické modely letadel, multikoptéry, drony), které mají hmotnost vyšší než 250 g nebo nesou kameru nebo jiný senzor schopný jakkoli zachycovat osobní údaje, povinni se registrovat (v ČR u Úřadu pro civilní letectví). Další informace najdete zde: Registrace provozovatelů a pilotů dronů.

Technické informace

Rozpětí [mm] 1400
Délka [mm] 966
Hmotnost [g] 700–770
Plocha křídla [dm2] 24,5
Ovládané funkce S, V, K, M
Náročnost stavby S1
Náročnost pilotáže P1, P2

Přihlaste se k odběru NEWSLETTERU a využijte slevu 100 Kč na první nákup*

PŘIHLAŠTE SE K NÁM!
- zúčastněte se uzavřených akcí jen pro členy
- budete o akcích vědět jako první
- dostávejte PECKA NOVINKY
* Slevový kupón lze uplatnit na nezlevněné zboží v minimální hodnotě 2000 Kč. Kupón není možné spojit s jinou slevou. Přihlášením k odběru NEWSLETTERU souhlasíte se zasíláním informací elektronickou formou od provozovatele internetových stránek.
Již nezobrazovat