Kavan Beta 1400 RTF modrá (předobjednávka)

Cena v e-shopu s DPH: 7 490 Kč
Dočasně nedostupné Doprava zdarma
Koupit
Koupit
Výrobce: Kavan
Kód zboží: KAV02.8084RTF
novinka

Nevíte si rady s výběrem? Nejsou Vám některé parametry jasné? Napište nám Váš dotaz a my Vás s odpovědí kontaktujeme.

Poslat dotaz
  • Popis produktu

  • Technické informace

Popis produktu

Prakticky hotový model školního motorového větroně o rozpětí 1400 mm z téměř nezničitelného extrudovaného pěnového polyolefinu (EPO) se střídavým motorem, 20A regulátorem otáček a čtyřmi servy. Ovládaná směrovka, výškovka, křidélka a otáčky motoru. Kompletní set s osmikanálovým vysílačem T8FB, přijímačem, 3S LiPo akumulátorem a nabíječem.

Beta 1400 pod značkou Kavan je oproti původní verzi zcela nový model s mírně odlišnými rozměry, novým profilem křídla, novým střídavým motorem se sklopnou vrtulí a daleko propracovanější konstrukcí. Nové formy a pokrok v technologii lisování pěnových plastů zaručují, že všechny díly jsou daleko jemnější a přesnější.

Model je ideální pro začínající piloty, které provede od úvodního otloukání přistávací plochy až k základním akrobatickým obratům a termickému plachtění. Stejně tak potěší i rekreační letce, kterým poskytne skladný a snadno přepravitelný model pro dokonale relaxační polétání.

Beta 1400 je školní a cvičný motorový větroň z vysoce odolného extrudovaného polyolefinu EPO. Díky své koncepci s motorem uloženým na pylonu za křídlem velmi dobře odolává hrubšímu zacházení, které by u klasických modelů s motorem přídi vedlo přinejmenším k poškození vrtule.

Trup s namontovaným střídavým motorem C2814-1400, regulátorem otáček Kavan R-20B a servy směrovky a výškovky Kavan GO-09 je vylisován z pěnového EPO s podélnými uhlíkovými výztuhami. Kryt kabiny je odnímatelný s magnetickými uzávěry. Dvoudílné křídlo je rovněž vylisováno z EPO, křidélka jsou ovládána dvěma servy Kavan GO-09.

Poloviny křídla se spojují uhlíkovou trubkovou spojkou a zajišťují šroubem na spodní straně křídla. Ocasní plochy v klasickém uspořádání jsou vylisovány z EPO. Chlazení motoru napomáhá vstup chladícího vzduchu v náběžné části pylonu, chladící vzduch proudí kanály okolo pláště motoru.

Příprava k letu zahrnuje pouze přilepení ocasních ploch (středním vteřinovým lepidlem), nasazení polovin křídla, zapojení přijímače a připojení pohonného akumulátoru. Ovládána jsou křidélka, směrovka, výškovka a otáčky motoru.

K ovládání modelu slouží osmikanálový vysílač Kavan/RadioLink T8FB BT 2.4GHz FHSS (systém s frekvenčním přeskokem v rozprostřeném spektru) s křížovými ovladači uspořádanými v módu 1 (plyn vpravo), trimy a přepínači smyslu výchylek pro všechny kanály. Ten můžete používat „rovnou z krabice“ jako klasický „nepočítačový“ vysílač s trimy a mechanickými přepínači smyslu výchylek pro kanály křidélek, výškovky, plynu a směrovky.

Po připojení k PC či aplikaci pro smartphony s operačním systémem Android či iOS pak máte možnost nastavovat programově velikosti a smysly výchylek, používat dvojí výchylky, exponenciální průběh výchylek a další chytré funkce. Pro napájení vysílače budete potřebovat čtyři články typu AA (tužkové baterie).

Beta 1400 je dodávána s LiPo akumulátorem 11,1 V s kapacitou 1600 mAh, čemuž odpovídá sklopná vrtule 7×6". Model bez problémů „uveze“ i tříčlánky až do kaúpacity cca 2200 mAh.

Obsah balení

ARF set obsahuje trup vylisovaný z EPO s namontovaným střídavým motorem, sklopnou vrtulí 7×6", regulátorem otáček Kavan R-20B a dvěma servy, křídlo vylisované z EPO s instalovanými dvěma servy, ocasní plochy z EPO, uhlíkovou trubkovou spojku křídla, osmikanálový vysílač Kavan/RadioLink T8FB BT 2.4GHz FHSS s osmikanálovým 2.4GHz FHSS přijímačem R8EF, pohonný akumulátor LiPo 11,1 V s kapacitou 1600 mAh, síťový rychlonabíječ a podrobný návod ke stavbě a létání.

Nutno dokoupit

Ke zprovoznění modelu budete potřebovat pouze čtyři články typu AA (tužkové baterie) pro napájení vysílače.

Upozornění: Dle Nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2019/945 ze dne 12. března 2019 o bezpilotních systémech a o provozovatelích bezpilotních systémů ze třetích zemí a Prováděcího nařízení Komise (EU) 2019/947 ze dne 24. května 2019 o pravidlech a postupech pro provoz bezpilotních letadel jsou provozovatelé a piloti bezpilotních létajících prostředků (klasické modely letadel, multikoptéry, drony), které mají hmotnost vyšší než 250 g nebo nesou kameru nebo jiný senzor schopný jakkoli zachycovat osobní údaje, povinni se registrovat (v ČR u Úřadu pro civilní letectví). Další informace najdete zde: Registrace provozovatelů a pilotů dronů.

Videa

Technické informace

Rozpětí [mm] 1400
Délka [mm] 966
Hmotnost [g] 700–770
Plocha křídla [dm2] 24,5
Ovládané funkce S, V, K, M
Náročnost stavby S1
Náročnost pilotáže P1, P2

Přihlaste se k odběru NEWSLETTERU a využijte slevu 100 Kč na první nákup*

PŘIHLAŠTE SE K NÁM!
- zúčastněte se uzavřených akcí jen pro členy
- budete o akcích vědět jako první
- dostávejte PECKA NOVINKY
* Slevový kupón lze uplatnit na nezlevněné zboží v minimální hodnotě 2000 Kč. Kupón není možné spojit s jinou slevou. Přihlášením k odběru NEWSLETTERU souhlasíte se zasíláním informací elektronickou formou od provozovatele internetových stránek.
Již nezobrazovat