Vše o nákupu
Pecka modelář
© PECKA MODELÁŘ s.r.o. 2011 - 2024. Všechna práva vyhrazena
Zákaznická linka 9-18 hod.: +420 774 590 258 | Potřebujete pomoci?
Cena v e-shopu s DPH: | 7 490 Kč |
Skladem
Úterý 17.12. můžete mít na centrální prodejně Nademlejnská Středa 18.12. může být u Vás |
Doprava zdarma |
|
Koupit |
Koupit |
Nevíte si rady s výběrem? Nejsou Vám některé parametry jasné? Napište nám Váš dotaz a my Vás s odpovědí kontaktujeme.
Poslat dotazNa počátku 50. let dánský architekt a bývalý válečný pilot RAF Ejnar Billing vystavil vlastnoručně zhotovený model rybářského člunu ve výloze hobby obchodu patřícího jeho manželce. Potom, co se fotografie modelu objevila v jednom časopisu, pana Billinga zavalily objednávky na postavení desítek kusů stejného modelu. Protože nebylo v jeho silách takové množství zvládnout, napadlo ho, že člun nabídne jako stavebnici – první hromadně vyráběnou stavebnici s dřevěnou kostrou s kýlem, žebry a plaňkovanou obšívkou napodobující co nejvíce konstrukci skutečných lodí. Tento způsob stavby se rychle ujal a modely pana Billinga začaly dobývat svět. V roce 1958 pak vznikla rodinná firma nesoucí dodnes jméno Billing Boats.
V průběhu let se konstrukce modelů zdokonalovala a modernizovala, v 60. letech bylo zavedeno používání plastových výlisků trupů, poté nastoupily CNC stroje a již na přelomu 80. a 90. let v Billing Boats začali požívat laserové vyřezávání dílů. Dnes firmu řídí již třetí generace Billingů a plovoucí RC modely i neplovoucí stolní makety stále představují naprostou špičku v lodním modelářství. S potěšením vám nabízíme sérii stavebnic Billing Boats, z nichž můžete postavit nádherné detailně propracované neplovoucí makety a vytvořit stylový doplněk interiéru vašeho bytu se slanou vůní moře a voláním dálek...
1:50 HMS Endeavour
Budoucí HMS Endeavour byla spuštěna na vodu v roce 1764 a sloužila jako nákladní loď pro dopravu uhlí pod jménem Earl of Pembroke. Poté byla odkoupena Královským námořnictvem a upravena pro účely plavby okolo světa, která měla kromě objevování jako hlavní cíl pozorování přechodu (tranzitu) Venuše přes Slunce v oblasti Tahiti. To byla událost prvořadého významu opakující se sice dvakrát za osm let, ale poté až po více než za století. Díky metodě již dříve vymyšlené astronomem Edmundem Halleyem umožňovala velmi přesně zjistit vzdálenost mezi Zemí a Sluncem a potažmo rozměry celé Sluneční soustavy. Pro tranzit roku 1769 se připravovaly expedice vědců na různá místa celého světa, aby bylo možné uskutečnit co nejvíce měření bez ohledu na počasí.
Pod velením kapitána Jamese Cooka v srpnu 1768 Endeavour vyplula z Plymouthu, obeplula Hornův mys a při plavbě napříč Pacifikem objevila celou řadu doposud neznámých ostrovů. U Tahiti byla expedice včas a na počátku června provedla plánovaná astronomická pozorování a měření během přechodu Venuše. V září 1769 Endeavour zakotvila u břehů Nového Zélandu, který celý obeplula a zevrubně zmapovala. Přitom objevila průliv mezi Severním a Jižním ostrovem, který dnes nese Cookovo jméno. V dubnu 1770 Endeavour doplula k pobřeží Austrálie v oblasti dnešního Sydney; kapitán Cook vystoupil na pevninu v zálivu, který pro podivuhodné bohatství rostlin pojmenoval Botanický záliv (Botany Bay). Loď potom plula podél východního australského pobřeží k severu. Jen o vlas unikla osudovému ztroskotání na Velkém bariérovém útesu; po sedmi týdnech provizorních oprav na pláži se posléze dobelhala do holandské Batávie (dnes Djakarta) na ostrově Jáva. Po důkladné opravě v místních docích Endeavour pokračovala v plavbě na západ; v březnu 1771 obeplula mys Dobré naděje a nakonec zakotvila v anglickém Doveru 12 července 1771 po téměř tříleté plavbě. Zatímco kapitán Cook se stal jedním z nejslavnějších objevitelů všech dob, Endeavour se vrátila k nákladní dopravě; po léta se plavila mezi Anglií a Falklandskými ostrovy a nakonec ji Britové roku 1778 během americké války za nezávislost úmyslně potopili jako blokádní loď v Narragansettském zálivu. HMS Endeavour je určena pro pokročilé lodní stavitele; je konstruována jako neplovoucí stolní maketa.
HMS Endeavour má trup klasické dřevěné konstrukce z laserem vyřezávaných dílů s plaňkovanou obšívkou a dřevěnou palubu. Stavebnice obsahuje všechny dřevěné, plastové a kovové díly potřebné pro dokončení modelu, maketové příslušenství, plachty atd.
1 položka
Tato webová stránka používá cookies
Za účelem zkvalitnění našich služeb používáme na této stránce soubory cookies. Pro více informací přejděte na Podmínky pro používání internetových stránek.