Odeslat stránku na e-mail:
A36A Apache 762mm (laserově vyřezávaný)

A36A Apache 762mm (laserově vyřezávaný)

Náhled produktu - A36A Apache 762mm (laserově vyřezávaný)

Dostupnost:
Skladem 1 ks

Karolíny Světlé 1 ks
Cena v e-shopu s DPH: 1 606 Kč
Cena na prodejně: 1 690 Kč
+
Výrobce: Dumas
Kód zboží: 4SK0337

Popis produktu

North American Mustang I vyvinutý za rekordních 117 dní na základě objednávky pro britské Královské letectvo byl velmi slibný stroj, jehož jedinou „vadou na kráse“ byl rychlý pokles výkonu jeho motoru Allison V-1710 s narůstající výškou letu. Firma North American se Mustang snažila samozřejmě „protlačit“ i do výzbroje amerického letectva – a nejprve se jí to podařilo s bitevní verzí vybavenou mřížovými brzdami pro střemhlavý let, u níž se předpokládaly operace v malých výškách. A-36A měly výzbroj rozmístěnou jako první britské Mustangy – dva synchronizované kulomety Browning 12,7 mm v trupu a další čtyři v křídle. Na závěsníky pod křídlem bylo možné umístit dvě 225 kg pumy. Apache úspěšně bojovaly v severní Africe, a Středomoří, osvědčily se i proti Japoncům v Barmě.

Stavebnice americké firmy DUMAS Aircraft představuje ideální stroj pro modeláře, který má již aspoň základní zkušenosti se stavbou malých modelů poháněných gumovým svazkem (jako vůbec první model pro získání základních zkušeností s klasickou stavbou doporučujeme nejprve postavit např. některý z kabinových hornoplošníků od firmy Guillow's nebo HERR). Zdokonalíte se ve stavbě "žbrdličkové" kostry trupu i křídla, potahování papírem a lakování, přípravě a ošetřování gumového svazku, zalétávání - prostě ve všech těch nádherných dovednostech ryzí klasické modelařiny. Vzhledem k velikosti modelu a složitosti předlohy je stavby už docela dost, ale díky vysoce předpracovaným laserem vyřezávaným dílům to jde jako po másle.

Stavebnice volně létající polomakety amerického bitevního letadla určená pro pohon gumovým svazkem. Model je klasické celobalsové konstrukce v rozsypu s laserem vyřezávanými dřevěnými díly a plastovými díly zhotovenými vstřikovým lisováním. Trup je konstruován běžnou minimaketářskou technologií - nejprve z balsových lišt sestavíte bočnice, které spojíte polopřepážkami a příčkami do příhradového rámu. Výsledné oblé tvary získáte po nalepení většího počtu tenkých podélníků. Křídlo je klasické konstrukce z nosníků a žeber, ocasní plochy z balsových lišt a laserem vyřezávaných dílů.

Apache je také vhodný pro přestavbu na RC model - je již dostatečně velký, aby unesl dnes již celkem běžné miniaturní RC vybavení se 4-5g servy.

Stavebnice obsahuje:

Balsové laserem vyřezávané díly, balsové nosníky, plastovou vrtuli s hřídelí a hlavicí, gumový svazek (soutěžní guma FAI TAN II), kola, ocelovou strunu na podvozek a další drobné díly, barevný potahový papír, aršík samolepek, stavební plán.

Technické informace

Rozpětí [mm] 762
Ovládané funkce Žádné
Stavební náročnost S2
Náročnost pilotáže P0

Dotaz na produkt: A36A Apache 762mm (laserově vyřezávaný)

Kód zboží: 4SK0337

Text dotazu

Náhradní díly a související produkty

Získejte dopravu zdarma

při objednávce nad 2 500 Kč
(platí pouze v ČR)

© PECKA MODELÁŘ s.r.o. 2011 - 2019. Všechna práva vyhrazena

Kancelářská křesla a kancelářské židle, profesionální židle a manažerská křesla a ergonomické židle pro zdravé sezení.

Přihlaste se k odběru NEWSLETTERU a využijte slevu 100 Kč na první nákup*

PŘIHLAŠTE SE K NÁM!
- zúčastněte se uzavřených akcí jen pro členy
- budete o akcích vědět jako první
- dostávejte PECKA NOVINKY
* Slevový kupón lze uplatnit na nezlevněné zboží v minimální hodnotě 2000 Kč. Kupón není možné spojit s jinou slevou. Přihlášením k odběru NEWSLETTERU souhlasíte se zasíláním informací elektronickou formou od provozovatele internetových stránek.
Již nezobrazovat