Vše o nákupu
Pecka modelář
© PECKA MODELÁŘ s.r.o. 2011 - 2024. Všechna práva vyhrazena
Zákaznická linka 9-18 hod.: +420 774 590 258 | Potřebujete pomoci?
MŮŽETE MÍT IHNED NA PRODEJNĚ: | |
Nademlejnská - eshop | 1 ks |
Karolíny Světlé | 1 ks |
Zítra 12.12. může být u Vás |
Nevíte si rady s výběrem? Nejsou Vám některé parametry jasné? Napište nám Váš dotaz a my Vás s odpovědí kontaktujeme.
Poslat dotazSpolu se Spitfirem legendární vítěz Bitvy o Británii, jedno z nejvšestrannějších ledadel II. světové války. Ačkoliv byl pomalejší než Spitfire i německé Messerschmitty "Stodevítky", díky obratnosti, robustní konstrukci a vynikající stabilitě při střelbě byl oporou RAF v jejích nejtěžších dnech. S Hurricany jsou spojena i jména nejlepších československých stíhacích pilotů Josefa Františka (17 sestřelů na Hurricanech Mk.Ib ve 28 dnech během Bitvy o Británii) a Karla Kuttelwaschera (18sestřelů, z toho 15 v noci s Hurricanem Mk.IIC, což jej činí nejúspěšnějším spojeneckým nočním stíhačem operujícím s letounem bez radaru - Britové na to nezapomínají a v barvách Kuttelwascherova JX-E "Night Reaper" létá jeden z hurricanů Battle of Britain Memorial Flight). Hurricane bojoval i na moři - vystřelován z katapultů chránil lodní konvoje, jako Sea Hurricane vzlétal z palub letadlových lodí. Skvěle se osvědčil jako stíhací bombardér a se dvěma 40 mm kanony pod křídlem proslul jako obávaný ničitel tanků v pouštích severní Afriky... Ačkoliv nápis na krabici říká něco jiného, obrázek představuje stroj verze Mk.IIC (BE500) se čtyřmi 20 mm kanony British Hispano v křídle, se kterým létal Sqn. Ldr. Dennis G. Smallwood z 87. stíhací eskadry v roce 1942 - účastnil se rovněž nočních akcí "Night Intruder" nad okupovanou Francií jako Karel Kuttelwascher. A aby to nebylo tak jednoduché, v současnosti jsou Hurricany dodávány s obtiskovým aršíkem pro stroj 3. stíhací eskadry RAF. Rozdíly mezi jednotlivými verzemi jsou naštěstí u Hurricanů spíše kosmetické a vnitřní (rozdílná výzbroj, jiná verze Merlinu, jiný tvar výfuků...), takže se bez obav z náročných úprav můžete pustit do ztvárnění vašeho oblíbeného kusu.
Stavebnice volně létající polomakety britského stíhacího letadla určená pro pohon gumovým svazkem. Model je jednoduché klasické celobalsové konstrukce v rozsypu s předseknutými dřevěnými díly, maketovými doplňky z vakuově tvářeného plastu a plastovými díly zhotovenými vstřikovým lisováním. Trup je konstruován pravou minimaketářskou technologií s přepážkami a velkým množstvím podélníků, které umožňují věrně reprodukovat oblé tvary moderních strojů. Staví ve dvou krocích - díky "rozříznutí" ve svislé rovině postavíte přímo na pracovní desce nejprve jednu polovinu trupu, a k ní poté "dolepíte" polovinu druhou. Tak je zajištěno, že i trup komplikovaných tvarů postavíte rovný a souměrný, bez potřeby jakýchkoliv speciálních přípravků. Vzhledem k tomu, že jde o velmi malý - byť poměrně jednoduchý - model, měli byste již mít předchozí zkušenosti s klasickou stavbou a zalétáváním modelů poháněných gumou.
Hurricane je také vhodný pro konverzi na miniaturní RC model s elektrickým pohonem - ačkoliv stavební plán tuto varintu nenabízí, pro zkušeného modeláře a pilota by to neměl být velký problém. Například můžete zkusit využít pohonnou jednotku a palubní elektroniku z naší Mini Bee.
Stavebnice obsahuje: balsové předseknuté díly, balsové nosníky, vakuově lisované díly (kryt motoru, kryt kabiny...), plastovou vrtuli s hřídelí a hlavicí, gumový svazek, kola, ocelovou strunu na podvozek a další drobné díly, potahový papír, aršík mokrých obtisků, stavební plán.
Tip pro stavbu: Předseknuté díly NEVYLAMUJTE! Prkénko otočte, položte na pracovní desku a lehce přebruste jemným brusným papírem (č. 220 nebo jemnější). Díly je potom možné snadněji oddělit; pokud by stále byly některými vlákny dřeva "vázány" k prkénku, opatrně díl oddělte ostrým modelářským nožem (vhodný je např. nůž Excel č.1 s čepelí č.11).
Ošetřování gumového svazku: Novou gumu opatrně vyperte v mýdlové vodě a nechejte uschnout. Poté ji namažte ricínovým olejem (prodává se v lékárnách) nebo silikonovou vazelínou na mazání rybářských vlasců (dostanete v prodejnách rybářských potřeb). Po létání svazek s modelu sejměte a uchovávejte jej v uzavřeném plastovém sáčku. Namazaný gumový svazek se odvíjí plynuleji a s menším třením - dává vyšší výkon a déle vydrží. Nový svazek je také vhodné nejprve zaběhnout - pro první 2-3 lety natáčejte jenom 80-100 otáček, teprve poté může bezpečně natáčet více.
Rozpětí [mm] | 419 |
Délka [mm] | 327 |
Ovládané funkce | Žádné |
Stavební náročnost | S2 |
Náročnost pilotáže | P0 |
4 položky
Tato webová stránka používá cookies
Za účelem zkvalitnění našich služeb používáme na této stránce soubory cookies. Pro více informací přejděte na Podmínky pro používání internetových stránek.