1:10 Traxxas TRX-6 Ultimate RC Hauler 6x6 RTR (černý)

Náhled produktu - 1:10 Traxxas TRX-6 Ultimate RC Hauler 6x6 RTR (černý)

Dostupnost:
Skladem 1 ks

Nademlejnská - eshop 1 ks
Cena v e-shopu s DPH: 20 468 Kč
Cena na prodejně: 20 899 Kč
+
Výrobce: Traxxas
Kód zboží: TRA88086-4-BLK
novinka

Popis produktu

Jedinečný expediční RC model auta s valníkem, který může nejen přepravovat další modely, ale disponuje i špičkovými jízdními vlastnostmi. Na prodlouženém podvozku je detailní karoserie s kompletním LED osvětlením. Impozantní vzhled podtrhují luxusní prvky a kola v provedení černý chrom.

Ultimate RC Hauler je největší model TRX-6 s extrémním rozvorem 603 mm a velkým valníkem pro stylový transport vašich dalších modelů. Na valníku jsou nastavitelné klíny, ke kterým lze naložený model zafixovat pomocí přiložených upínacích popruhů. Na valníku lze přepravovat nejrůznější typy modelů v měřítku 1:10.

Tento šestikolový nákladní model disponuje nepřekonatelnými jízdními vlastnostmi a všestranností, což oceníte při jízdě po silnici i při náročných expedičních jízdách v těžkém terénu. Podvozek TRX-6 je vybaven portálovými nápravami, čtyřbodovým zavěšením, dálkově ovládanými diferenciály a dálkově ovládanou dvourychlostní převodovkou.

Vlastnosti RC modelu auta Traxxas TRX-6 Ultimate RC Hauler:

 • valník pro přepravu dalších modelů,
 • klíny a upínací popruhy pro zafixování přepravovaného modelu,
 • maketová karoserie s LED osvětlením,
 • nárazník, nádrž a bedna na nářadí v černém chromu,
 • náhon 6×6,
 • podvozek s ocelovými nosníky,
 • dálkově řízené uzávěrky diferenciálů,
 • dálkově řízená dvoustupňová převodovka,
 • portálové nápravy s převodovkou,
 • výkonný stejnosměrný motor Traxxas Titan 21T,
 • stejnosměrný elektronický regulátor otáček Traxxas XL-5HV se speciálními režimy,
 • zatáčení předních kol o 45° na obě strany,
 • optimalizovaná geometrie omezující bump-steer efekt (změna sbíhavosti kol v závislost na světlé výšce),
 • pneumatiky Canyon RT 4.6" pro vynikající přilnavost k povrchu,
 • maketové disky 2.2" v barvě černého chromu, unašeč 12 mm,
 • funkce tempomatu,
 • Dlouhá doba jízdy až 1,5 hodiny (s LiPo akumulátorem 11,1 V s kapacitou 5000 mAh).

Valník pro přepravu

Realisticky zpracovaný valník je vybaven nastavitelnými klíny, které lze přišroubovat do předvrtaných otvorů tak, aby odpovídaly rozvoru naloženého modelu. Vodící rošty po stranách a vlnitý povrch ložné plochy doplňují maketové zpracovaní. Ložná plocha má rozměry 580×220 mm.

Upínací popruhy

Přepravovaný model lze bezpečně zajistit ke klínům pomocí gumových upínacích popruhů. To zajistí bezpečný transport modelu i při jízdě v terénu.

Karoserie s LED osvětlením

RC model Hauler bude při vašich jízdách nepřehlédnutelný. Drsně vyhlížející karoserie ve stylu amerických trucků je doplněna o maketová zrcátka a černá okna. Úchvatné LED osvětlení s celkem 25 diodami je rozmístěno po celém modelu. Zahrnuty jsou přední bílé světlomety, vrchní a boční žlutá poziční světla a zadní červená koncová světla.

Doplňky v černém chromu

Agresivní vzhled je podpořen předním nárazníkem, nádrží se stupačkami a bednou na nářadí v černém chromu.

Maketová kola 2.2"

Jedním z prvků, které na první pohled zaujmou, jsou velká kola s 2,2" disky a terénní pneumatiky Canyon RT 4.6". Disky jsou velmi pečlivě a čistě zpracovány. Unašeč je standardní šestihran 12 mm.

Volitelný naviják

Součástí balení je držák pro instalaci navijáku přímo na valník. Pomocí navijáku můžete naložit model na valník opravdu stylově a realisticky. Naviják je dodáván samostatně jako volitelné příslušenství.

Prodloužený ocelový podvozek

Speciálně konstruované šasi TRX-6 tvoří prodloužené ocelové profily, jež jsou pevně spojené s příčnými nosníky. Přidané příčné výztuhy zaručují tuhost a odolnost proti kroucení. Přední blatníky, připevněné k rámu, zabraňují pronikání nečistot a přidávají modelu na autentičnosti.

Náhon 6×6

Další náprava zvyšuje trakci pro překonávání překážek, které by jinak nebylo možné zdolat. S pohonem 6×6 se nyní dostanete i do těch nejstrmějších svahů a zdoláte všechny výzvy, které cestou potkáte.

Nápravy s nápravovou převodovkou

Šasi TRX-6 používá portálové nápravy s nápravovou převodovkou. Nápravová převodovka zvyšuje světlou výšku, snižuje namáhání diferenciálů, převodovky, kardanových hřídelí. Dále se snižuje i torzní síla – model se méně naklápí. Zatáčení předních kol je v rozsahu 45°. Řízení je zajištěno servem Traxxas 2075X s kovovými převody.

Dvoustupňová převodovka

Model je vybaven dvoustupňovou převodovkou. Změna převodového stupně se ovládá červeným kolébkovým přepínačem na vysílači. Toto řešení dělá z podvozku TRX-6 velmi všestranný model, který dokáže jezdit pomalu i rychle.

Uzamykatelné diferenciály

Uzávěrky diferenciálů ovládají nezávisle dvě serva (diferenciály obou zadních náprav jsou řízeny společně). Síla ze serv je přenášena pomocí bowdenů do diferenciálů. Uzávěrky se řídí třípolohovým přepínačem na vysílači a poskytují následující kombinace:

 • všechny diferenciály jsou otevřeny;
 • uzavřen je pouze přední diferenciál;
 • uzavřeny jsou všechny diferenciály.

Olejové tlumiče GTS

Šest olejových tlumičů GTS poskytuje hladké tlumení a perfektní jízdní vlastnosti. Hliníková těla tlumičů jsou opatřena maticí pro nastavení předpětí pružin. Speciálně navržené pružiny umožňují nezávislí pohyb obou zadních náprav, čímž je dosaženo maximální trakce.

Stejnosměrný regulátor otáček

Srdcem modelu Traxxas je stejnosměrný elektronický regulátor otáček XL-5HV. Regulátor je určen pro napájení 2článkovým, nebo 3článkovým LiPo akumulátorem. Model lze rovněž napájet i 6–7článkovými NiMH akumulátory. Jednoduchá volba jízdních režimů a dalšího nastavení pomocí tlačítka EZ-SET. Indikace stavu regulátoru LED diodou. LVD ochrana proti podvybití LiPo akumulátoru. Tepelná ochrana a voděodolná konstrukce jsou samozřejmostí. Regulátor Traxxas XL-5HV podporuje 5 jízdních režimů:

 • Sport: Jízda vpřed, brzda a zpátečka;
 • Race: Jízda vpřed a brzda, zpátečka není k dispozici;
 • Training: Jízda vpřed omezena na 50 % výkonu, brzda 100 % a zpátečka omezena na 50 % (tento režim je vhodný pro děti);
 • Trail: Jízda vpřed, brzda, zpátečka (ovládání v blízkosti neutrálu je velmi jemné);
 • Crawl: Jízda vpřed, brzda v neutrálu a rovnou zpátečka.

Motor Titan 21T

Model pohání stejnosměrný motor Titan 21T 550. Motor poskytuje hladký chod již od nízkých otáček. Pro lepší chlazení je v motoru integrován ventilátor, jenž vhání vzduch k rotoru.

Servo řízení

Řízení modelu zajišťuje digitální servo Traxxas 2075X High Torque. Servo je vybaveno dvěma kuličkovými ložisky na hřídeli tisícihranu a kovovými převody pro maximální odolnost. Servo má zvýšenou odolnost proti vodě.

Serva převodovky a diferenciálů

Model je vybaven celkem 3 voděodolnými mikroservy, přičemž 2 serva nezávisle ovládají uzávěrky předního a zadního diferenciálu, 3 servo pak zajišťuje řazení dvoustupňové převodovky.

4kanálová RC souprava Traxxas TQi s Bluetooth

4kanálový vysílač je vybaven slotem pro umístění Bluetooth modulu (prodává se samostatně). Bluetooth modul umožní spojit RC model s přehlednou grafickou aplikací Traxxas Link, kterou si bezplatně naistalujete do vašeho smartphonu.

Aplikace Traxxas Link pro zařízení od Apple je k dispozici zdarma na AppStore, aplikace pro zařízení Google Android je zdarma na stránkách GooglePlay. Traxxas Link App je výkonná aplikace, která vám dává naprostou kontrolu nad provozem a laděním RC modelu Traxxas s ohromující vizualizací a absolutní přesností nastavení. Traxxas Link umí zobrazit telemetrická data z modelu v reálném čase (např. rychlost, otáčky, teplotu, napětí baterie nebo náklon modelu). Nastavení RC modelů můžete sdílet, můžete si vytvořit libovolný počet profilů pro konkrétní trať nebo uživatele.

Možnosti telemetrie se liší dle jednotlivých modelů. Pro získání telemetrických dat může být nutné instalovat telemetrická čidla. Kompatibilní díly telemetrie s tímto modelem naleznete v sekci Příslušenství. Více informací o instalaci telemetrie naleznete zde.

Telemetrie – náklon modelu

Pomocí bezdrátového Bluetooth modulu (prodává se samostatně) a aplikace Traxxas Link App, je možné sledovat náklon modelu na vašem telefonu. Pro zobrazení dalších telemetrických dat (napětí baterie, otáčky, teplota) je nutná montáž telemetrických čidel.

Přijímač Traxxas TQi

5kanálový přijímač Traxxas TQi TSM s telemetrií pro vysílače Traxxas TQi se vyznačuje jednoduchou obsluhou a párováním pomocí tlačítka. Indikace stavu LED diodou. V přijímači jsou integrovány 3osé MEMS senzory pro učení polohy přijímače. Přijímač je také vybaven dvěma konektory pro zapojení telemetrických čidel RPM (otáčky) a V/T (napětí/teplota). Dále lze k 4pinovém konektoru připojit rozšiřující modul telemetrie, do kterého můžete zapojit až 6 další čidel včetně velmi přesného GPS senzoru rychlosti.

* Informace o specifikaci voděodolnosti naleznete v návodu k použití. Tipy a triky na provoz v mokrém prostředí naleznete v blogu.

Obsah balení

Balení obsahuje kompletně sestavený RC model Traxxas TRX-6 Ultimate RC Hauler 6×6 v měřítku 1:10 s hotovou karoserií, LED osvětlením a nainstalovanými komponenty: stejnosměrný motor Titan 21T 550, regulátor otáček XL-5HV, 1× servo řízení 2075X, 3× servo uzávěrek diferenciálů a převodovky 2065A, 5kanálový přijímač TQi. V balení dále najdete vysílač Traxxas TQi, příslušenství v podobě imbusových klíčů, křížového klíče, upínacích popruhů a držáku pro naviják. Součástí balení je rovněž návod CZ a manuál EN, DE, FR, SP.

Nutno dokoupit

Pro zprovoznění modelu budete potřebovat 4 články typu AA (tužkové baterie) pro vysílač, pohonný akumulátor a vhodný nabíječ.Model lze provozovat na 2–3 článkový LiPo akumulátor. Pro běžné ježdění plně dostačuje 2článkový (7,4V) LiPo akumulátor s kapacitou 5000–7600 mAh, pro provoz s vyšším rozsahem rychlostí lze použít 3článkový (11,1V) LiPo akumulátor s kapacitou 5000–7600 mAh. Akumulátory musí být vybaveny připojovacím konektorem Traxxas iD.

Příslušenství pro běžný provoz

Pro běžný provoz RC auta potřebujete lepidlo na pneumatiky a silikonový olej do tlumičů a sadu imbusových šroubováků. Z našeho sortimentu doporučujeme cenově dostupných sad nářadí pro auta.

Lepidlem na pneumatiky se lepí pneumatiky k ráfku disku. Vždy je nutné, aby pneumatika byla po celém obvodu pevně přilepena k ráfku kola! Pokud pneumatika nebude přilepena po celém obvodu, může dojít k jejímu roztržení. Lepidlo na pneumatiky má speciální složení, které je schopno lepit materiály jako guma či nylon a současně po zatvrdnutí je lepidlo pružné. Nepoužívejte běžné vteřinové lepidlo – to po zatvrdnutí není pružné a kolem ráfků by se postupně vytvářely praskliny v pneumatice!

Pro běžnou údržbu je potřeba lepidlo na šrouby. Šrouby zašroubované v kovovém materiálu (např. šrouby v motoru, červík v pastorku) musí být tímto lepidlem zajištěny proti samovolnému uvolnění.

Technické informace

Typ Expediční
Šasí Kovové
Měřítko 1:10
Délka 953 mm
Šířka 249 mm
Výška 303 mm
Rozvor 471/603 mm
Světlá výška podvozku 80 mm
Prostor pro baterie 158,75×47×23/26 mm
Hmotnost 4,83 kg
Náhon 6WD
Motor Stejnosměrný
Doba jízdy 60–90 minut (s LiPo akumulátorem 7,4 V o kapacitě 5000 mAh)
Maximální rychlost 15 km/h

Ke stažení

Videa

Dotaz na produkt: 1:10 Traxxas TRX-6 Ultimate RC Hauler 6x6 RTR (černý)

Kód zboží: TRA88086-4-BLK

Text dotazu

Náhradní díly a související produkty

TRX-4: Traxxas tlumič GTS (2 ks).
TRA8260
Skladem
u dodavatele
1 199 Kč 1 174 Kč
2065X: Traxxas krabička serva.
TRA2063X
Skladem
u dodavatele
109 Kč 107 Kč
2065X: Traxxas převody serva.
TRA2064X
Skladem
u dodavatele
609 Kč 596 Kč
Traxxas bowden uzávěrky 298mm.
TRA8839
Skladem
u dodavatele
369 Kč 361 Kč
Traxxas bowden uzávěrky 417mm.
TRA8840
Skladem
u dodavatele
429 Kč 420 Kč
TRA8178
Dočasně
nedostupné
239 Kč 234 Kč
TRA8271X
Dočasně
nedostupné
349 Kč 342 Kč
TRA8223
Skladem
u dodavatele
159 Kč 156 Kč
Získejte dopravu zdarma

při objednávce nad 2 500 Kč
(platí pouze v ČR)

© PECKA MODELÁŘ s.r.o. 2011 - 2022. Všechna práva vyhrazena

Přihlaste se k odběru NEWSLETTERU a využijte slevu 100 Kč na první nákup*

PŘIHLAŠTE SE K NÁM!
- zúčastněte se uzavřených akcí jen pro členy
- budete o akcích vědět jako první
- dostávejte PECKA NOVINKY
* Slevový kupón lze uplatnit na nezlevněné zboží v minimální hodnotě 2000 Kč. Kupón není možné spojit s jinou slevou. Přihlášením k odběru NEWSLETTERU souhlasíte se zasíláním informací elektronickou formou od provozovatele internetových stránek.
Již nezobrazovat