Resco větroň 1990mm (stavebnice)

Náhled produktu - Resco větroň 1990mm (stavebnice)

Dostupnost:
Skladem 5 ks

Zlatnická - eshop 3 ks
OC Šestka 1 ks
Karolíny Světlé 1 ks
Cena v e-shopu s DPH: 3 791 Kč
Cena na prodejně: 3 990 Kč
+
Výrobce: Kavan
Kód zboží: KAV8020

Popis produktu

Dvoumetrový termický větroň patří v hangáru rekreačního modeláře k těm nejvděčnějším strojům. Nic se nevyrovná poklidným, relaxačním letům za mírných podmínek, kroužení v termice pod obláčky, tichému poletování v podvečerním klidu, kdy se můžete posadit a přihlížet tomu, jak váš elegantní model létá skoro sám... V současnosti navíc mají „dvoumetrovky“ s ovládanou směrovkou, výškovkou a aerodynamickou brzdou startující s pomocí „gumicuku“ svoji speciální soutěžní kategorii, ve které nejde o život, ale o společné polétání s podobně naladěnými modeláři.

„Dvoumetrovky" jsou také ideální pro každého, kdo chce začít stavět modely sám, klasickým způsobem z balsy, překližky a smrkových nosníků. Stavba jde hezky rychle a není náročná, ale přitom se naučíte všem základním technikám, které jsou nezbytné při stavbě větších a složitější modelů A pokud snad něco napoprvé zkazíte, stačí jen kousek balsy, abyste nepovedené dílo napravili.

Stavebnice vysokovýkonného termického větroně klasické velmi lehké celobalsové konstrukce v rozsypu, který můžete také snadno upravit pro pohon střídavým elektromotorem třídy AXI 2208-2212. Resco je ideálním projektem pro modeláře, který se chce naučit stavět modely a zvládá pilotáž začátečnických modelů s ovládanou směrovkou a výškovkou.

Díky promyšlené konstrukci s CNC vyřezávanými díly opatřenými výstupky a zářezy, které do sebe zapadají jako díly puzzle, jde stavba velmi rychle a snadno. Přitom je Resco „soutěžní plnokrevník“, s nímž můžete úspěšně bojovat o místa „na bedně“ v kategorii F3-RES 2M.

Přední část trupu tvoří gondola z balsy a lehké překližky. Jádro trupu tvoří jednoduchá „bedničková“ konstrukce s balsovými bočnicemi a překližkovými přepážkami. Prostor pro serva směrovky a výškovky se nachází v trupu pod odnímatelným krytem kabiny. Ocasní část trupu tvoří nosník z uhlíkové trubky.

Třídílné křídlo s modifikovaným profilem AG je klasické konstrukce s balsovými žebry a tuhým potahem torzní skříně na centroplánu. Hlavní nosník je tvořen pásnicemi ze smrkových lišt se stojinou z olaminované balsy, což zaručuje vysokou pevnost při velmi nízké hmotnosti. Uši s elegantními winglety se k centroplánu připojují uhlíkovými spojkami a bukovými kolíky s magnety. Ve středu centroplánu je umístěna výklopná aerodynamická brzda. K trupu se křídlo upevňuje plastovými šrouby.

Ocasní plochy jsou deskové, lepené z CNC vyřezávaných balsových dílů. Vodorovná ocasní plocha je pro snadnou přepravu odnímatelná, upevněná plastovými šrouby. Kormidla jsou ovládána drátovými lanovody.

Model můžete potáhnout nažehlovací fólií – např. transparentním Oracoverem pro ryze rekreační létání. Pokud stavíte soutěžní stroj, přednost má lehčí fólie Oralite, Vlies nebo podobné materiály.

Pro ovládání modelu budete potřebovat nejméně tříkanálovou RC soupravu (pro čistý větroň bez brzdy stačí dokonce jen dva kanály. Serva vyhoví běžná 9–15g (mikro) s tahem 1,5–2 kg/cm. Pro napájení palubní elektroniky soutěžního stroje je ideální NiMH čtyřčlánek AAA Eneloop 800 mAh.

Obsah balení

Balení obsahuje CNC vyřezávané balsové a překližkové díly, nosníky a balsová prkénka na tuhý potah, uhlíkový ocasní nosník, sadu příslušenství, arch samolepících obtisků, stavební plán v měřítku 1 : 1 a návod.

Technické informace

Rozpětí [mm] 1990
Délka [mm] 1125
Hmotnost od [g] 440
Plocha křídla [dm2] 36,16
Ovládané funkce S, V, B
Stavební náročnost S2
Náročnost pilotáže P1

Doporučené RC vybavení větroň:

Sport
Rx akumulátor 4,8 V Eneloop 800 mAh
Serva 2× HS-53 (S+V), 1× HS-65MG (brzda)
RC souprava Minimálně tříkanálová

Dotaz na produkt: Resco větroň 1990mm (stavebnice)

Kód zboží: KAV8020

Text dotazu

Získejte dopravu zdarma

při objednávce nad 2 500 Kč
(platí pouze v ČR)

© PECKA MODELÁŘ s.r.o. 2011 - 2020. Všechna práva vyhrazena

Kancelářská křesla a kancelářské židle, profesionální židle a manažerská křesla a ergonomické židle pro zdravé sezení.

Přihlaste se k odběru NEWSLETTERU a využijte slevu 100 Kč na první nákup*

PŘIHLAŠTE SE K NÁM!
- zúčastněte se uzavřených akcí jen pro členy
- budete o akcích vědět jako první
- dostávejte PECKA NOVINKY
* Slevový kupón lze uplatnit na nezlevněné zboží v minimální hodnotě 2000 Kč. Kupón není možné spojit s jinou slevou. Přihlášením k odběru NEWSLETTERU souhlasíte se zasíláním informací elektronickou formou od provozovatele internetových stránek.
Již nezobrazovat