Die Seite auf die E-Mail senden:
534mm Fly Boy Model Powered by Rubber Motor

534mm Fly Boy Model Powered by Rubber Motor

Produkt anzeigen - 534mm Fly Boy Model Powered by Rubber Motor

Verfügbarkeit:
Ausverkauft

Preis in e-shop mit MwSt.: 21,57 €
Preis im Laden: 22,71 €
+
Hersteller: Guillow
Warenkode: 4SH4402

Produktbeschreibung

Stavebnice volně létajícího modelu určeného pro pohon gumovým svazkem. Model je velmi jednoduché klasické celobalsové konstrukce v rozsypu s předseknutými a laserem vyřezávanými dřevěnými díly a plastovými díly zhotovenými vstřikovým lisováním.

Model FLY-BOY představuje ideální první krok pro modeláře, který chce začít stavět mini makety poháněné gumovým svazkem (jako vůbec model pro získání základních zkušeností s klasickou stavbou doporučujeme nejprve postavit např. některý z větroňů A3 nebo A1, jako jsou naše Sojka, Sova, Jiskra nebo Olympic). Naučíte se stavět "žbrdličkovou" kostru trupu i křídla, potahovat papírem - prostě všechny základní dovednosti klasické modelařiny. Přitom té stavby není mnoho, nečekají vás stovky pracovních hodin v dílně, díky vysoce předpracovaným dílům to jde jako po másle.

Předseknuté díly NEVYLAMUJTE! Prkénko otočte, položte na pracovní desku a lehce přebruste jemným brusným papírem (č. 220 nebo jemnější). Díly je potom možné snadněji oddělit; pokud by stále byly některými vlákny dřeva "vázány" k prkénku, opatrně díl oddělte ostrým modelářským nožem (vhodný je např. nůž Excel č.1 s čepelí č.11). Ostrý modelářský nůž použijte i pro oddělení laserem vyřezávaných dílů.

Nový pohonný svazek opatrně vyperte v mýdlové vodě a nechejte uschnout. Poté ji namažte ricínovým olejem (prodává se v lékárnách) nebo silikonovou vazelínou na mazání rybářských vlasců (dostanete v prodejnách rybářských potřeb). Po létání svazek s modelu sejměte a uchovávejte jej v uzavřeném plastovém sáčku. Namazaný gumový svazek se odvíjí plynuleji a s menším třením - dává vyšší výkon a déle vydrží. Nový svazek je také vhodné nejprve zaběhnout - pro první 2-3 lety natáčejte jenom 80-100 otáček, teprve poté může bezpečně natáčet více.

Stavebnice obsahuje:

Balsové předseknuté a laserem vyřezávané díly, balsové nosníky, plastovou vrtuli s hřídelí a hlavicí, gumový svazek, plastová kola, ocelovou strunu na podvozek a další drobné díly, potahový papír, aršík mokrých obtisků, stavební plán.

Technische Daten

Rozpětí [mm] 534
Délka [mm] 511
Ovládané funkce Žádné
Stavební náročnost S1
Náročnost pilotáže P0

Produktanfrage: 534mm Fly Boy Model Powered by Rubber Motor

Warenkode: 4SH4402

Text der Frage

Portofrei bestellen

mit über Bestellungen 2 500 CZK
(nur in der Tschechischen Republik gültig)

© PECKA MODELÁŘ s.r.o. 2011 - 2020. Alle Rechte vorbehalten.