Odeslat stránku na e-mail:
Junkers Ju-87B Stuka 2300mm ARF

Junkers Ju-87B Stuka 2300mm ARF

Dostupnost:
Není skladem

Cena v e-shopu s DPH: 12 600 Kč
Cena na prodejně: 12 990 Kč
+
Výrobce: Black Horse
Kód zboží: 4ST112504

Popis produktu

Stroje s křídlem lomeným do "W" a typickým pevným "bačkorovým" podvozkem vrhající se s jekotem sirén takřka kolmo na bezmocné pěšáky zoufale hledající úkryt - to je Ju-87 Stuka (Sturzkampfflugzeug - střemhlavý bombardér), symbol nacistické bleskové války. Stuky v dokonalé koordinaci s pozemními jednotkami, jimž nahražovaly klasické dělostřelectvo, které by jinak nestačilo držet krok s valícími se kolonami "panzerů", převálcovaly Polsko, Dánsko a Norsko, stejně jako Belgii, Holandsko,Francii, Jugoslávii a Řecko. Až v Bitvě o Británii, kdy Luftwaffe neměla drtivou převahu ve vzduchu, je Spitfiry a Hurricany odhalily jako pomalé a neohrabané "sedící kachny". Přesto Stuky hrály významnou roli - nadále spíše jako bitevní letouny - po celý zbytek války na všech bojištích v Evropě, v severní Africe; otestovaly i odolnost pancéřových palub z vítkovické oceli letadlových lodí Royal Navy doprovázejících konvoje na Maltu...

Polomaketa německého střemhlavého bombardéru klasické celobalsové konstrukce pro pohon dvoudobým benzínovým motorem 50-60 ccm nebo elektromotorem třídy AXI 5345 napájeným z 12S LiPo akumulátoru. Velká Stuka je ideálním projektem pro modeláře, který má již zkušenosti se obřími modely pro motory 30-50 ccm, a hodlá se pustit do létání s většími a složitějšími maketami strojů s vyšším plošným zatížením. Díky vysokému stupni dokončení jde stavba modelu celkem rychle a snadno - samozřejmě, vzhledem k velikosti modelu a složitosti palubní elektroniky to není projekt pro zelenáče.

Trup je klasické konstrukce z balsy a lehké překližky s odnímatelným laminátovým krytem motoru s charakteristickým „podbradkem“. Motor se montuje v poloze hlavou dolů na odpovídající lože na překližkovou motorovou přepážku, doporučujeme použít odpružené lože se silentbloky. Prostor pro serva směrovky, plynu a sytiče se nachází v trupu nad křídlem; snadný přístup zajišťuje odnímatelná horní část trupu. Kabina je maketově vybavená.

Dvoudílné křídlo s polosouměrným profilem má klasickou konstrukci s celobalsovým tuhým potahem. Poloviny křídla se nasouvají z boku na trubkovou duralovou spojku a zajišťují šrouby. Maketově ztvárněná křidélka a klapky typu „Junkersovo dvojité křídlo“ jsou ovládány nezávisle třemi páry serv s krátkými přímými drátovými táhly. Ocasní plochy jsou klasické celobalsové konstrukce. Serva výškovky jsou uložena ve vodorovném stabilizátoru; směrovka je ovládána lankovým náhonem pomocí serva nainstalovaného v trupu.

Podvozek s řiditelnou drátovou ostruhou spřaženou se směrovkou má odpružené hlavní nohy s laminátovými tvarovými kryty kol. Celý model je potažen speciální polomatnou nažehlovací fólií s naznačenou paneláží vytvářející velmi realistický "válečnický" barevný finiš, všechny laminátové díly jsou nastříkané barvami odolnými vůči účinkům paliva.

Pro ovládání modelu budete potřebovat aspoň 10-kanálovou počítačovou soupravu umožňující nezávislé ovládání křidélek a klapek. Serva vyhoví kvalitní silná standardní s tahem 8-10 kg.cm pro křidélka a klapky, pro výškovku 5-7 kg.cm miniserva, pro směrovku 15-20 kg.cm servo a běžná standardní serv a pro plyn a sytič.

Stavebnice obsahuje:

Postavený a potažený trup, nastříkaný laminátový kryt motoru, postavená a potažená křídla a ocasní plochy, odpružený podvozek, sadu příslušenství, kola a obrázkový návod.

Technické informace

Rozpětí [mm] 2300
Délka [mm] 1837
Plocha křídla [dm2] 90,2
Hmotnost [g] 8600 - 8800
Ovládané funkce S, V (2), K (2), M, P, F (4)
Stavební náročnost S2, S3
Náročnost pilotáže P3, P4

Doporučený pohon a RC vybavení:

DLA Stuka OS Stuka
Motor DLA 56 OS GT60
Vrtule FOXY 22x8" FOXY 23x10"
Nádrž (ccm) 600-1000 600-1000
Serva „High Voltage“ 6x D645MW (, F), 2x HS-7245MH (V), 1x D954SW (S), 2x D485HW (M, sytič)
RC souprava Min. 10 kanálů

Videa

Dotaz na produkt: Junkers Ju-87B Stuka 2300mm ARF

Kód zboží: 4ST112504

Text dotazu

Prohlašuji, že v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů souhlasím se zpracováním veškerých mých osobních údajů uvedených v tomto formuláři, které tímto poskytuji pouze společnosti PECKA MODELÁŘ s.r.o. za účelem využití pro marketingové zpracování a zasílání informací a nabídek společnosti.

Získejte dopravu zdarma

při objednávce nad 2 500 Kč
(platí pouze v ČR)

© PECKA MODELÁŘ s.r.o. 2011 - 2018. Všechna práva vyhrazena

Kancelářská křesla a kancelářské židle, profesionální židle a manažerská křesla a ergonomické židle pro zdravé sezení.

Přihlaste se k odběru NEWSLETTERU a využijte slevu 100 Kč na první nákup*

PŘIHLAŠTE SE K NÁM!
- zúčastněte se uzavřených akcí jen pro členy
- budete o akcích vědět jako první
- dostávejte PECKA NOVINKY
* Slevový kupón lze uplatnit na nezlevněné zboží v minimální hodnotě 2000 Kč. Kupón není možné spojit s jinou slevou. Přihlášením k odběru NEWSLETTERU souhlasíte se zasíláním informací elektronickou formou od provozovatele internetových stránek.
Již nezobrazovat