Z technických důvodů není do odvolání možná platba kartou online....V důsledku vládního nařízení jsou v současné době všechny provozovny PM uzavřeny. Internetový prodej zůstává zachován. Osobní odběr zboží objednaného prostřednictvím e-shopu je možný ve Zlatnické ulici, a to skrze výdejní okénko.

Nieuport 11 laser. vyřezávaný 610mm

Náhled produktu - Nieuport 11 laser. vyřezávaný 610mm

Dostupnost:
Skladem 1 ks

Zlatnická - eshop 1 ks
Cena v e-shopu s DPH: 1 416 Kč
Cena na prodejně: 1 490 Kč
+
Výrobce: Guillow
Kód zboží: 4SH0203

Popis produktu

Mrštný a velmi obratný jedenapůlplošník Nieuport 11, zvaný "Bébé" (Děťátko) byl francouzskou odpovědí na zavedení německých stíhacích jednoplošníků Fokker E.III vyzbrojených synchronizovaným kulometem střílejícím okruhem vrtule. Protože Britům ani Francouzům se dlouho nedařilo spolehlivě fungující synchronizátor vyvinout, nosily jejich stíhačky kulomet na závěsu na baldachýnu horního křídla. Toto nouzové řešení mělo spoustu nevýhod - hlavně při výměně zásobníku - ale zase umožnilo útočit na nejzranitelnější místo nepřátelských průzkumných a bombardovacích letadel zezadu a zespod. Také se zápalným a trhavým střelivem byly tyto kulomety smrtelným nepřítelem německých pozorovacích balonů a vzducholodí plněných vysoce hořlavým vodíkem.

Stavebnice představuje Nieuport 11 v barvách Eskadrille Lafayette, jednotky amerických dobrovolníků sloužících ve francouzském letectvu ještě před vstupem USA do války.

Stavebnice volně létající makety stíhacího jedenapůlplošníku z I. světové války určená pro pohon gumovým svazkem, návod a plán umožňují model postavit také jako volně létající s pohonem spalovacím motorem 0,33ccm nebo jako detailně propracovaný statický model v muzejní kvalitě.

Model je klasické celobalsové konstrukce v rozsypu s laserem vyřezávanými dřevěnými díly, maketovými doplňky z vakuově tvářeného plastu, plastovými díly zhotovenými vstřikovým lisováním a předseknutými díly z "plastikové překližky", lehkého a pevného materiálu nahrazujícího klasickou překližku.

Nieuport 11 je také vhodný pro konverzi na RC model s elektrickým pohonem - ačkoliv stavební plán tuto varintu nenabízí, pro zkušenějšího modeláře by to neměl být velký problém.

Stavebnice obsahuje: balsové laserem vyřezávané díly, balsové nosníky, předseknuté díly z plastikové překližky, vakuově lisované maketové díly (kryt motoru, maketa motoru, kulomet...), plastovou vrtuli s hřídelí a hlavicí, gumový svazek (guma 5x1mm), plastová kola, ocelovou strunu na podvozek a další drobné díly, plastová kola, potahový papír, aršík mokrých obtisků, stavební plán.

Rozpětí [mm] 610
Délka [mm] 483
Plocha křídla [dm2] 9.5
Ovládané funkce Žádné
Stavební náročnost S2
Náročnost pilotáže P0

Dotaz na produkt: Nieuport 11 laser. vyřezávaný 610mm

Kód zboží: 4SH0203

Text dotazu

Získejte dopravu zdarma

při objednávce nad 2 500 Kč
(platí pouze v ČR)

© PECKA MODELÁŘ s.r.o. 2011 - 2021. Všechna práva vyhrazena

Kancelářská křesla a kancelářské židle, profesionální židle a manažerská křesla a ergonomické židle pro zdravé sezení.