V důsledku vládního nařízení jsou v současné době všechny provozovny PM uzavřeny. Internetový prodej zůstává zachován. Osobní odběr zboží objednaného prostřednictvím e-shopu je možný ve Zlatnické ulici, a to skrze výdejní okénko.

FUNRAY 2000mm (stavebnice)

Náhled produktu - FUNRAY 2000mm (stavebnice)

Dostupnost:
Skladem 1 ks

OC Šestka 1 ks
Cena v e-shopu s DPH: 4 646 Kč
Cena na prodejně: 4 890 Kč
+
Výrobce: Multiplex
Kód zboží: 1M214334

Popis produktu

Svižný a obratný termický nebo svahový větroň / motorový větroň pro pohon motory třídy AXI 2826. Model z vysoce odolného ELAPORu, ovládaná křidélka, klapky, směrovka, výškovka. Stavebnice v rozsypu bez motoru.

Do rodiny výborných větroňů z ELAPORu od Multiplexu právě přibyla nová, zatraceně mrštná a obratná „dvoumetrovka“! FunRay má stejně jako Solius nebo Heron elegantní „maketovitý“ vzhled moderního větroně, plně mechanizované křídlo s křidélky a klapkami, robustní uhlíkem a laminátem vyztuženou konstrukci a díky pohonu střídavým motorem třídy AXI 2826 (600 – 800 W) dostatek výkonu pro akrobatické a svahové létání.

Trup modelu je zhotoven z takřka nezničitelného pěnového ELAPORu. Tajemstvím, které umožňuje mít pěnový trup tak štíhlý, je čtyřhranná uhlíková trubka vyztužující trup od motorové přepážky po ocasní plochy. Trubku oceníte i při stavbě modelu - s její pomocí by se vám mohlo podařit postavit trup zkroucený jen s vynaložením opravdu velkého úsilí! Trup dále zpevňuje několik laminátových tyček vlepovaných mezi poloviny trupu a na kýlovku. Motor se upevňuje v přídi na plastové motorové lože (ukotvené k podélné uhlíkové trubce) s velmi univerzálně připravenými otvory pro upevňovací šrouby - ty by měly vyhovovat většině běžných střídavých motorů odpovídajícího výkonu.

Součástí stavebnice je vrtulový kužel s unašečem s kleštinou pro motory s 5mm hřídelí. Model můžete také dokončit jako „čistý" větroň - pro tento případ můžete dokoupit výlisek přídě z ELAPORu připravený pro montáž háčku pro aerovlek. Kryt kabiny je vylisován ze šedého EPP (tj. již nemusíte barvit); můžete jej také nahradit tuningovým krytem s průhlednou „bublinou". Kryt kabiny je odnímatelný, upevňuje se dvojicí obvyklých plastových zámků Multiplex. V přídi najdete dostatek prostoru pro regulátor, pohonný akumulátor a přijímač. Serva směrovky a výškovky jsou uložena v kýlovce, kormidla ovládají krátkými přímými drátovými táhly. Odolnost spodní části trupu při přistání zvyšují nálepky ze speciální plastové fólie.

Křídlo modelu z pěnového ELAPORu je dvojdílné s nosníky ze čtyřhranné trubky ze slitiny hliníku s uhlíkovou výplní, jejichž vyčnívající části slouží zároveň jako spojka křídla. Poloviny křídla jsou na místě zajištěny důmyslným čepem zapadajícím do zámků na kořenových žebrech - čep se vyjímá a zasouvá z prostoru kabiny. Pro serva křidélek a klapek jsou připraveny šachty s plastovými kryty, křidélka i klapky (po délce vyztužené tenkostěnnou trubkou z nerez oceli) jsou ovládány nezávisle vždy dvěma servy s krátkými přímými drátovými táhly. Serva křidélek klapek se zapojují s pomocí šestikolíkových zelených konektorů Multiplex, pro něž jsou v kořenech polovin křídla a v trupu připravené speciální držáky – zasunutí polovin křídla znamená zároveň i propojení konektorů.

Ocasní plochy jsou z rovněž z pěnového ELAPORU s výztuhami z uhlíkových nosníků a tenkostěnných trubek z nerez oceli. Dvoudílná vodorovná ocasní plocha se upevňuje ke kýlovce pomocí uhlíkových spojek a zámkového mechanismu pro snadnou montáž i demontáž.

Pro pohon modelu budete potřebovat střídavý motor třídy AXI 2826 se 60–70A regulátorem, se spínaným stabilizátorem napájení BEC s trvalou zatížitelností aspoň 3 A pro zajištění spolehlivého napájení palubní elektroniky se 6 servy.

Pro napájení poslouží LiPo tříčlánek s kapacitou 3200 – 3300 mAh se zatížitelností alespoň 30C. Konkrétní typ volte tak, aby vám bez dalšího dovažování co nejlépe vycházela správná poloha těžiště.

Pro ovládání modelu v nouzi vystačíte i se šestikanálovou počítačovou RC soupravou, ale ideální je samozřejmě použití aspoň sedmikanálové počítačové RC soupravy umožňující nezávislé ovládání křidélek a klapek dvěma servy a jejich mixování v roli butterfly brzdy (obě křidélka se vychylují souhlasně nahoru a obě klapky dolů). A to dnes umí i cenově dostupný Flash 7 či 8 nebo Cockpit SX!

Připravené šachty odpovídají servům HS-65HB / HS-65MG / HS-5065MG. Zvláště pokud zvolíte pohonný systém na horní hranici doporučeného výkonu, a budete chtít létat dynamičtější akrobacii na svahu, doporučujeme instalovat silnější serva s kovovými převody.

Obsah balení:

Výlisky trupu, křídla a ocasních ploch z pěnového ELAPORu, kryt kabiny ze šedého EPP, čtyřhrannou uhlíkovou trubku a další výztuhy z laminátu a nerez oceli, sadu drobných dílů a příslušenství, 55mm vrtulový kužel s unašečem na 5mm hřídel, arch samolepek a návod.

Technické informace

Rozpětí [mm] 2000
Délka [mm] 1230
Hmotnost [g] 1790
Plocha křídla [dm2] 40
Ovládané funkce S, V, K (2), M, F (2)
Stavební náročnost S1, S2
Náročnost pilotáže P2, P3

Doporučený pohon a RC vybavení:

  RAY akro FOXY akro AXI akro MPX akro
Motor RAY C3548-900 FOXY G2 C2826-900 AXI 2826/10 V2 ROXXY C35-48-990KV
Regulátor RAY R-70SB FOXY R-65SB FOXY R-Flyfun-60A ROXXY BL Control 755 S-BEC
Vrtulový kužel * Kužel #733183 (kleština 5 mm)
Vrtulové listy 12×7“ – 13×7“ 12×7“ – 13×7“ 12×7“ – 13×7“ 11×7“
Akumulátor RAY G3 11,1 V 3250 mAh nebo FOXY G2 11,1 V 3300 mAh
Serva 6× HS-65HB nebo HS-65MG nebo HS-5065MG
RC Souprava Minimálně 7 kanálů, počítačová
*) Součást setu

Videa

Dotaz na produkt: FUNRAY 2000mm (stavebnice)

Kód zboží: 1M214334

Text dotazu

Získejte dopravu zdarma

při objednávce nad 2 500 Kč
(platí pouze v ČR)

© PECKA MODELÁŘ s.r.o. 2011 - 2021. Všechna práva vyhrazena

Kancelářská křesla a kancelářské židle, profesionální židle a manažerská křesla a ergonomické židle pro zdravé sezení.

Přihlaste se k odběru NEWSLETTERU a využijte slevu 100 Kč na první nákup*

PŘIHLAŠTE SE K NÁM!
- zúčastněte se uzavřených akcí jen pro členy
- budete o akcích vědět jako první
- dostávejte PECKA NOVINKY
* Slevový kupón lze uplatnit na nezlevněné zboží v minimální hodnotě 2000 Kč. Kupón není možné spojit s jinou slevou. Přihlášením k odběru NEWSLETTERU souhlasíte se zasíláním informací elektronickou formou od provozovatele internetových stránek.
Již nezobrazovat